DOLAR 32,3017 % -0.03
EURO 35,1306 % 0.53
STERLIN 41,6098 % 0.4
FRANG 36,0803 % -0.15
ALTIN 2.405,18 % -0,41
BITCOIN 67.547,98 0.197
Yayınlanma Tarihi :

CHP’Lİ KARAAĞAÇ DA KORONA KURBANI

CHP’Lİ KARAAĞAÇ DA KORONA KURBANI

Bir süre önce COVID-19 tanısı konan ve Balıkesir Şehir Hastanesi’nde tedavi gören Alevi Kültür Derneği Altınoluk Şube Başkanı Abdullah Karaağaç tüm çabalara karşın kurtarılamadı. 

Alevi Kültür Derneği Altınoluk Şube Başkanı ve CHP Edremit üyesi Abdullah Karaağaç bir süredir koronavirüs tanısıyla Balıkesir Atatürk  Şehir Hastanesi’nde  tedavi görüyordu.  Karaağaç’ın sağlığına kavuşması için COVID-19 İmmün Plazma tedavisi gerektiği  bildirilmişti. Plazma bağışı için duyurular yapılmıştı. Aranan plazmanın bulunduğu müjdelenmişti. Ancak tüm çabalara karşın Karaağaç kurtarılamadı. Abdullah Karaağaç’ın cenazesi yarın İstanbul’da Karacaahmet Mezarlığı’nda Aile Kabristanı’nda  toprağa verilecek.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ensar Aytekin ve Ahmet Akın, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, CHP Edremit İlçe Başkanlığı, Edremit Demokrasi Platformu, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Derneği Zeytinli Şubesi, Pir Sultan Abdal Derneği Edremit Şubesi , CHP Edremit Kadın Kolları vb. yayınladıkları mesajlarla üzüntülerini dile getirdi.

Anımsanacağı gibi 18. dönem SHP Milletvekili ve  CHP İstanbul eski  İl Başkan Yardımcısı Yusuf Kenan Sönmez de Balıkesir’de Atatürk Şehir Hastanesi’nde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

“ÇOK DİRENDİ AMA…”

25 ve 26. dönem CHP Milletvekili Mehmet Tüm, Abdullah Karaağaç’ın ölümünü sosyal medya hesabından duyurdu. Tüm şunları yazdı:

“Değerli dostum, arkadaşım, Altınoluk Alevi Kültür Derneği Başkanımız Abdullah Karaağaç’ı  kaybettik. Bu süre içinde hekimleri ile her gün görüştüm, durumu hakkında sürekli bilgi aldım. Hekimlerimiz, çok direndiğini ve böyle direnen başka bir hasta daha görmediklerini söylediler. Ama ne yazık ki bu amansız virüse yenik düştü, kurtaramadık. Onu her zaman topluma yaptığı güzel katkılarla anacağız, Abdullah Başkanı çok özleyeceğiz. Ailesinin ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun, sabırlar diliyorum, ölüm adın kalleş olsun”  Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP