Yayınlanma Tarihi :

KAR MASKELİ HIRSIZLAR POLİSTEN KAÇAMADI

KAR MASKELİ HIRSIZLAR POLİSTEN KAÇAMADI

Balıkesir’de bir GSM ve iletişim dükkanına giren ve 2 çuval elektronik malzeme çalan kar maskeli 4 hırsız film sahnelerini aratmayan bir kovalamaca sonrası yakalandı.

Balıkesir’de kar maskeli hırsızlar bir iletişim dükkânının camını kırarak, iş yerini soymaya çalıştı.
Olay, Balıkesir’de bulunan bir GSM ve iletişim dükkânında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, iletişim dükkânının akşam saatlerinde kapanmasının ardından şüpheli şahıslar, iş yerinin bulunduğu bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Gecenin ilerleyen saatlerinde hırsızlar araçlarını sokağın giriş kısmına durdurarak, iş yerinin önüne doğru yürüdü. Çevrenin boş olduğunu gören şüpheliler iş yerinin camını kırmaya çalıştı. Oluşan hasar sonrası tekme ve yumruk atan kar maskeli şüpheliler, camı kırarak içeriye girdi. Hırsızlar mağazadan 2 çuval elektronik malzeme (10-15 adet sıfır cihaz, 20-30 adet 2. el telefon ve aksesuarları) alarak olay yerinden koyu renkli Jetta marka araçları ile Bursa yönüne doğru kaçmaya başladı.

Uygulama noktasında polisin önlem aldığını fark eden şüpheliler kendilerini takip eden polis aracının da etkisiyle refüjün üstünden ters yöne girerek Bursa yönüne doğru hızla ilerledi. Yücel Et Lokantası’nın 150 metre ilerisinde aracı bırakarak uzaklaşmaya çalışan şüphelilerden
ikisi lokantanın alt kısmında bulunan harabe bina içerisinde yakalandı. Firar eden diğer iki şüphelinin aranmasına devam edildiği bildirildi.
Terk edilen aracın 50 metre ilerisinde kayaların dibinde ve yanında kuru sıkıdan bozma silah, bir çift eldiven ve 2 adet kar maskesi bulundu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP