KAPLAN CHP ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

Yayınlanma Tarihi :
KAPLAN CHP ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

CHP Balıkesir milletvekili aday adaylarından veteriner hekim Yusuf Kaplan, parti üyeliğinden istifa etti. 2020-2023 yılları arasında 3 yıl boyunca il yönetiminde tarım ve hayvancılıktan sorumlu başkan yardımcılığı yapan Kaplan, seçimler öncesi bu görevinden ayrılıp, milletvekili aday adayı olmuştu.

“MECLİSTE VETERİNER HEKİM YOK”

Milletvekili aday listesinin belirlenme yönteminden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Kaplan, “Hak hukuk adalet ve liyakat maalesef sadece söylemde kaldı. Tarım ve hayvancılık şehri Balıkesir’in mecliste bir de veteriner hekimle temsil edilmesi gerektiğine inanıyordum. Sadece ben değil Türkiye’de bir çok veteriner hekim arkadaşımız adaylık için başvurdu. Ama bir çoğu seçilecek bir yere konmadı, listelere bile alınmadı. Geçen dönem mecliste  veteriner hekim yoktu , bu dönemde yine olamayacak. Partinin tarım ve hayvancılıkla ilgili bir çok vaadi var ama uygulayacak kadro ve iş bilen meslek temsiliyetine yer verilmemesi beni böyle bir karara itti.  Özellikle Balıkesir’de iki eczacı arkadaşımızın ilk 4 içinde aday gösterilmesini de bir samimiyetsizlik  olarak gördüm” dedi.

Anımsanacağı gibi CHP Edremit Belediye Meclisi üyesi Hasan Güçlü Sakallı da yine aday listesine tepki gösterip, istifa etmişti.  Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

 

YORUM YAP