KAHVECİLER SABIRSIZLANIYOR

Yayınlanma Tarihi :
KAHVECİLER SABIRSIZLANIYOR

Balıkesir Kahveciler, Gazinocular ve Benzerleri  Odası Başkanı Bülent Bilir koronavirüs salgını dolayısıyla geçici bir süreliğine faaliyetleri durdurulan oda üyelerinin güzel haberler beklediğini bildirdi.

Balıkesir Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir, kahvehane, kafeterya, çay bahçesi, internet salonu, playstation oyun salonu, bar, birahane, hamam, düğün salonu, organizasyon, spor salonu ve oda üyesi olsun olmasın umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin yaklaşık 2 aydan bu yana kapalı olmalarından dolayı ekonomik ve psikolojik sıkıntıda olduğunu ifade etti.

Covid-19 salgınıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgının yayılmaya başladığı ilk günlerde İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulan ilk sektörlerin başında geldiklerini anımsatan  Bilir, normalleşme sürecinde  güzel haberler beklediklerini vurguladı. Bilir şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızın bilim kurulunca verilen raporlar ve tavsiyeleri ile yeni normal hayata geçiş sürecinde bizlerin ekonomik ve çalışma tedbir ve kuralları üzerine titizlikle ve yoğun bir çaba sarf ettiklerinden hiçbir şüphe duymamaktayız. Yeni normal hayata geçişte umuma açık istirahat ve eğlence yerleri kapsamındaki esnafların açılış tarih ve kurallarının bir an önce açıklanması bizlere iş yerlerimizde ve sektörümüzde yapmamız gereken düzenlemeler ve hazırlıklar için zaman kazandıracak, motivasyonumuzu arttırarak morallerimizin yüksek ve salgın tehlikesine karşı daha dikkatli hareket edebileceğimiz kanaatindeyiz.

“ESNAFA ÖZVERİSİ VE SABRI İÇİN TEŞEKKÜR”

Bizlere verilecek güzel haberleri beklerken başta Sayın Cumhurbaşkanımıza süreci yönetmekteki kararlılığı için büyük bir özveriyle mücadele eden Sağlık Bakanımız ve sağlık çalışanlarına, tedbir ve kuralların uygulanmasında yoğun mesai yapan emniyet ve jandarma teşkilatlarımıza, belediyelerimiz ve zabıta teşkilatlarımıza teşekkür ediyor ve alkışlıyoruz. Bu süreçte salgın tehlikesinin kontrol altında tutulması için büyük bir özveriyle sabır gösteren tüm esnaf arkadaşlarıma da teşekkür ediyor ve onları da alkışlıyoruz. Açılacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz” (balikesir24saat.com)

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP