DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.625.0930.925

KAF SİN KAF

Yayınlanma Tarihi :
KAF SİN KAF

Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Altyapı çalışmaları, Balıkesir’in Edremit ve Burhaniye ilçelerinde tüm hızıyla devam ediyor. Antrenör Ersin Kılıç, A takımda Pınar Karşıyaka formasını terletme heyecanını, isteğini, çalışma disiplini ve takım olarak mücadele etme gibi daha birçok konuyu oyuncularına aşılamak ve başarılı sporcular yetiştirmek için canla başla çalışılıyor.

Elbette, bu sadece antrenörün isteği ve çabası ile olacak bir iş değil. Yeşil kırmızılı renklere gönül veren oyuncuların da aynı heyecan ve istekle çalışması gerekiyor. Bunun farkında olan basketbolcular, antrenmana Karşıyaka’nın dillere destan olan ‘’Kaf Kaf Kaf, Sin Sin Sin, Kafsin Kafsin Kaf’’ tezahüratı ile başlıyor. Onların bu coşkusuna ortak olmak, basketbol ve Karşıyaka sevgisini görmek gerçekten çok özel bir duygu. İnsan sadece izlemekle yetinmiyor, eline topu alıp çembere göndermek için sabırsızlanıyor.

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz haftalarda Ersin hoca ve oyuncularının Edremit’te coşku ve heyecan içinde geçen antrenmanlarına konuk oldum. Ersin Beyin öğrencilerine karşı yaklaşımı beni çok etkiledi. Kendisinin basketbol ve çalışma tutkusuyla harmanlanan enerjisinden ayrıca bahsetmeden olmaz. Bu olumlu durum, parkeye çıkan her oyuncuya fazlasıyla yansıyor. Dolasıyla biz seyircilere de. Hiç farkında olmadan kendinizi atışlardan kaçan topları yakalarken buluveriyorsunuz.

Antrenman yaklaşık olarak iki saat sürdü. Bu süre boyunca Ersin hocanın, her oyuncusunu “Sen yaparsın, sen de bunu yapabilecek yetenek var.” gibi ifadelerle motive ettiğine tanık oldum. Bu desteği arkasına alan, çok daha önemlisi kendisine güvenen oyuncular gösterilen her hareketi en iyi şekilde yapmak için adeta savaştı. Bu amansız mücadele, kendisini özellikle şut çalışmasında gösterdi. Karşıyakalı basketbolcuların her biri, en doğru pozisyonunu aldıktan sonra atışta bulundu. Oyuncular, top çemberden geçse de geçmese de antrenmana devam etti. Vaz geçmeyen karakterleriyle,  Pınar Karşıyaka’nın en önemli parçası olduklarını kanıtladı. Bunun yanı sıra oyuncuların birlik ve dayanışma içerisinde oluşları da takdire şayan bir durum.

Yeşil kırmızılı formayı terleten sporcular, Basketbol Süper Ligi’nin üst sıralarında bulunan takımları Pınar Karşıyaka’nın çok daha başarılı olacağına inanıyor. NBA maçlarını da ilgiyle takip eden oyuncular, molalarda Ersin hocaları ile değerlendirmelerde bulundu. Oyunculardan bazılarıyla benim de sohbet edebilme şansım oldu. Bu konuşmalardan edindiğim genel izlenim şu; Karşıyaka’nın Edremit Körfezi’ndeki varlığından çocuklarımız ve aileleri oldukça memnun.

Basketbol sevdalısı gençlerimiz, gelecekleri için Karşıyaka Basketbol Okulu’nu büyük bir şans olarak görüyor. Bölgede faaliyet gösteren diğer takımların durumunu göz önüne alırsak hiç de haksız değiller. Pınar Karşıyaka, onlar için bir umut kapısı. Altyapı merdivenini azim ve kararlılıkla tırmandıkları takdirde, yeşil kırmızıya boyanmış başarı kapısının açılacağını biliyorlar. Bunun için de işi en başından sağlam tutuyorlar. Ersin hocaları da onların bu gayretini ödüllendiriyor. A takım seviyesindeki oyuncuların antrenman programında yer alan hareketleri de öğretip uygulatıyor. Kafkaf’ın çocukları da hocalarını mahcup etmeden geleceğe emin adımlarla yürüyor.

Ersin bey, oyuncularından antrenman sırasında nabızlarını ölçmelerini istedi. Bu konu, önemli çünkü nabız sadece bize kalp hızı hakkında bilgi vermez. Aynı zamanda bazı kalp ve kapak hastalıklarında nabzın özellikleri tanı koymada da yardımcı olur. Birbirine yakın sonuçların gelmesinin ardından antrenmana devam edildi.

Son olarak Ersin hoca, yüksek yoğunluklu antrenman sırasında kasların vücudun alabileceğinden daha fazla oksijen ihtiyaç duymasıyla ortaya çıkan laktik asit oluşumundan bahsetti. Laktik asidin temizlenmesinin düşük tempolu hareketler ile mümkün olduğunu belirtti. Bunun üzerine, nasıl geçtiğini anlamadığımız keyifli antrenman sonunda oyuncularımız saha kenarında hafif tempoda koştu. Ardından, geleceğin yıldız basketbolcuları salonu takımlarının tarihi tezahüratı ile inlettiler:  ‘’Kaf Kaf Kaf, Sin Sin Sin, Kafsin Kafsin Kaf’’

YORUM YAP