DOLAR27,4882% 0.18
EURO28,8749% 0.19
STERLIN33,2276% -0.09
FRANG29,8104% 0.04
ALTIN1.610,27% -0,11
BITCOIN762.008-0.051

KADINLAR HEM YAZDI HEM OYNADI

Yayınlanma Tarihi :
KADINLAR HEM YAZDI HEM OYNADI

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, kadınlar kendi yazdıkları ‘Kadın TV’ adlı tiyatro oyunu ile seyircilerin karşısına çıktı. Oyunu yaklaşık 250 kişi büyük beğeniyle izleyip, ayakta alkışladı.

Burhaniye ilçesi Öykü Atölyesi’nde bir araya gelen 15’i kadın, 2’si erkek olmak üzere toplam 17 sanatsever, ‘Kadın TV’ adlı tiyatro oyununu Reha Yurdakul Salonu’nda sahneledi.
Üç ay gibi kısa bir sürede hazırlanan oyunda televizyonda yer alan kadın programları ve evlendirme programları işlendi. Profesyonel tiyatroculara taş çıkaran kadınları 250 kişi izledi. Büyük beğeni toplayan gösteri sonunda izleyiciler oyuncuları ayakta alkışladı. CHP eski Milletvekili ve belediye başkan adayı Ali Kemal Deveciler ile CHP İlçe Başkanı Ergün İnce de izleyiciler arasında yer aldı.
‘Kadın TV’ oyunda rol alan emekli öğretmen Esma Çevik, “Şu anda o kadar heyecanlıyım ki bu güzellik beni çok mutlu etti. Çok kısa sürede bir çalışma yaptık. Ama, kadınlara bir mesaj verebildiysek onlara ulaşabildiysek ne mutlu bize. Çok heyecanlı ve çok güzel bir çalışma oldu” dedi.
Eserin yazarı Filiz Kayalı ise, “2012 yılında Burhaniye Öykü Atölyesindeki öykü kadınlarla ‘şiddete hayır’ demek için yola çıktık. Küçük kasabada onlarca kadın bir araya geliyoruz. Günlerce çalışıyoruz. Kendimiz yazıyoruz. Kendi yazdığımız hikayeleri anlatıyoruz. Ve diyoruz ki, ‘ hey kadınlar burada şiddete tecavüze karşı her zaman ayakta dimdik duruyoruz’. Bu üçüncü oyunumuz. Her zaman olduğu gibi gene Burhaniye halkı bizi yalnız bırakmadı. Biz yaptığımız işten gurur duyuyoruz. Bütün cesur yürekli arkadaşlarımızla kadınlarımızla bir aradayız. Bu oyunumuzu da ikinci defa sergiliyoruz” diye konuştu. Sefer TALAY/BURHANİYE(balikesir24saat.com)

YORUM YAP