Yayınlanma Tarihi :

KADIN MUHTAR ADAYLARINA KA-DER DESTEĞİ

KADIN MUHTAR ADAYLARINA KA-DER DESTEĞİ

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA-DER) Burhaniyeli ve  Edremitli kadın muhtar adaylarına etkili iletişim eğitimi verdi. Kader Yönetim Kurulu Üyesi Seval Bozkurt ve Balıkesir Temsilcisi Sibel Buzkır’ın verdiği bir günlük eğitime 17 muhtar adayı katıldı.

Burhaniyeli ve Edremitli kadın muhtar adayları seçime az bir zaman kala çalışmalarına hız verirken, Kadın Adayları Destekleme Derneği de adaylara destek oldu. Burhaniye Ören’de  Karakaş Motel’de bir araya gelen kadın muhtar adaylarına etkili iletişim eğitimi verildi. Kadın adaylar anlatılanları büyük bir dikkatle dinlerken, anlatılanlarla ilgili olarak uygulamalar da yapıldı. Yurt genelinde kadın muhtar adaylarına eğitim verdiklerini anlatan KA-DER Yönetim Kurulu Üyesi Seval Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

“  Kadınların karar mekanizmalarında daha çok yer almaları için mücadele ediyoruz. Kadınların karar mekanizmalarında çoğalması, topluma demokrasiyi ve barışı getirecektir. Bu anlamda, demokrasinin ilk basamağı olan kadın muhtar adaylarının önümüzdeki yerel seçimlerdeki başarısı bizim için büyük önem taşıyor. Bugün Burhaniyeli ve Edremitli kadın adaylara eğitim veriyoruz. Eğitimde,  etkili iletişim ve halkla ilişkiler ile alana indiklerinde nasıl davranacaklarına dair bilgiler veriyoruz.”

“KADIN’IN ELİNİN DEĞDİĞİ YER ŞEKİLLENİR”

Kocacami Mahallesi Muhtar Adayı Emine Özavcı, “ Kadın muhtar adayları olarak bugün eğitim için bir araya geldik. Bundan böyle kendimizi tanıtmakta daha başarılı olacağımıza inanıyoruz. Çok güzel bir toplantı oldu. Bize destek olan KA-DER yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bahçelievler Mahallesi Muhtar Adayı Evrim Aydemir de, “Kadın elinin değdiği yer şekillenir düşüncesiyle yola çıktık. Bugün de eğitim aldık. Çok yararlı oldu.31 Martta halkımız takdir ettiğinde ekibimle birlikte göreve hazırız” diye konuştu.

Ören Mahallesi Muhtar Adayı Esra Ersoy ise, “ Toplumumuzda bu güne kadar kadına çok az hak tanınmış. Bundan sonra kadınlar olarak her şeyde önde olmak istiyoruz Bizde Burhaniye’de bu girişimi başlattık. Daha çok kadın aday olsun. Kadınlar her yerde olsun. Güçlerini göstersinler istiyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz” dedi. Sefer TALAY/BURHANİYE( balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP