DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.1580.557

İYİ PARTİ’Lİ ÇÖMEZ’İN ANNESİ VE ABLASI AK PARTİLİ ÇIKTI !…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
İYİ PARTİ’Lİ ÇÖMEZ’İN ANNESİ VE ABLASI AK PARTİLİ ÇIKTI !…

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Op.Dr. Turhan Çömez’in annesi İkbal Çömez  ve ablası Hacer Dere İYİ Parti’ye üye olmak için başvuru yapınca AK Parti üyesi (!) olduklarını öğrendi.

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) İYİ Parti Genel Başkan danışmanı, GİK üyesi ve Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Turhan Çömez‘in annesi İkbal Çömez ve ablası Hacer Dere, İYİ Parti’ye üye olmak için başvuru yaptı. Ancak anne ve kızının üyelik başvurusu Yargıtay tarafından bir başka partiye üye oldukları gerekçesiyle reddedildi.  İYİ Parti’nin yaptığı sorgulama sonrası AK Parti Bandırma Teşkilatı 2008/2 dönemi aktif üyesi göründükleri ortaya çıktı.

Anımsanacağı gibi Çömez’in annesi rahatsızlığına karşın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 28 Mayıs’taki seçimler öncesi Balıkesir’de gerçekleştirdiği mitinge de katılmıştı. Akşener de İkbal Çömez’in elini öpmüş, hatırını sormuştu.

“İLK KEZ BİR SİYASİ PARTİYE ÜYE OLACAKLARDI “

İYİ Partili Turhan Çömez sosyal medya hesabından bu ilginç olayı duyururken, konuyu yargıya taşıyacaklarını açıkladı. Çömez tüm vatandaşları da e-devletten bilgilerini kontrol etmeye çağırdı.

Çömez’in açıklaması şöyle:

“Annem ve ablam hayatlarında ilk kez bir siyasi partiye üye olmak işin başvuru yaptı.
Tabi ki İYİ Parti ye.
Ancak Yargıtay üyeliklerini reddetti.
Meğer AK Parti kimlik bilgilerini ele geçirip sahte üyelik yapmış.
Yargıya taşıyoruz.
Lütfen e-devlet’ten bilgilerinizi kontrol edin.” 

 

 

 

YORUM YAP