DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.630.2701.451

İYİ PARTİLİ ÇÖLLER İSTİFA ETTİ, YERİNİ AK PARTİLİ KELEMENÇE ALDI !

Yayınlanma Tarihi :
İYİ PARTİLİ ÇÖLLER İSTİFA ETTİ, YERİNİ AK PARTİLİ KELEMENÇE ALDI !

Balıkesir Büyükşehir ve Altıeylül Belediye Meclisi üyesi İyi Parti’li Emine Nur Çöller,  milletvekili aday adayı olmak için istifa etti. İYİ Parti’li Çöller’den boşalan üyeliğe Ak Parti’li Mehmet Kelemençe getirildi. 

Balıkesir Büyükşehir ve Altıeylül Belediye Meclisi üyesi İYİ Parti’li Av. Emine Nur Çöller milletvekili aday adaylığı için meclis üyeliği görevlerinden istifa etti. 93 kişilik Büyükşehir Meclisi’nde milletvekili adaylığı için istifa eden tek üye olan Çöller’in  bugün İYİ Parti Genel Merkezine giderek, adaylık başvurusunda bulunacağı öğrenildi.

SEÇİM KURULU YENİ ÜYEYİ BELİRLEDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Emine Nur Çöller’in istifasının ardından YSK Altıeylül İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına başvurarak, yerine gelecek ismin bildirilmesini istedi.
İlçe Seçim Kuruu’ndan yapılan açıklamada, “31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde Altıeylül Seçim Çevresi için tespit edilen belediye meclisleri üye sayısının her ilçe için beşte biri alınmak suretiyle büyükşehir belediye meclisine gönderilecek asil ve yedek üyeler belirlenmiştir. İstifa ettiği Başkanlığımıza bildirilen Emine Nur Çöller’in yerine sıralamada Mehmet Kelemençe‘nin seçilmiş olduğu kayıtlarımız tetkikinden anlaşılmıştır.” dendi.

Böylece İYİ Parti’li Emine Nur Çöller’in istifası ile boşalan üyeliğe AK Partili Mehmet Kelemençe getirildi.

MECLİS’TE SON DURUM

Yeni duruma göre 93 kişilik Büyükşehir Belediye Meclisi partilere göre dağılımı 48 Ak Parti, 30 CHP, 12 İyi Parti, 1 MHP, 2 Bağımsız olarak değişti.

 ÇÖLLER’E BAŞARILAR, KELEMENÇE’YE HOŞ GELDİN

Ak Parti Grup Sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin, “İstifa eden Meclis üyemiz Sayın Emine Nur Çöller’e milletvekili adaylığı sürecinde başarılar diliyoruz, Allah yolunu açık etsin. Yeni meclis üyemiz Mehmet Kelemençe’ye ise bundan sonra birlikte yapacağımız Büyükşehir Meclis çalışmalarında başarılar diliyor, aramıza hoş geldin diyoruz… “ mesajını paylaştı.

Coşkun YAMAN  (balikesir24saat.com)

YORUM YAP