Yayınlanma Tarihi :

İYİ PARTİLİ ADAYLARA AKIN MORALİ

İYİ PARTİLİ ADAYLARA AKIN MORALİ

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir’in Susurluk, Kepsut, Bigadiç ve  Savaştepe  ilçelerinde yerel seçim çalışmalarını sürdürdü.  Balıkesir’in kırsalında Millet İttifakı adaylarının uzak ara önde olduklarını belirten Akın, büyükşehir belediyesini ve 20 ilçede başkanlıkları alacaklarını iddia etti.  

Ahmet Akın şu açıklamayı yaptı:

“Çarşı pazar geziyorum. Bir Allah’ın kulu ‘işim iyi’ diyemiyor. ‘Şükür’ diyor. Esnafa soruyorum ‘bir gün siftahsız kapatıyordum, şimdi 3 oluyor 4 oluyor’ diyor. Kadınlarımızın evde tenceresi kaynamıyor. Anneler ‘evlatlarımız eti, sütü unuttu’ diyor. Sebze alayım dese, tarladan pazara, markete gelen sebze meyve 3 kat 5 kat artıyor. Hangi sebzeyi alacaksın? Hangi meyveyi alacaksın? Çiftçi mi kazanıyor? Hayır! Üretici de bitmiş durumda. Borç içinde. Buğdayın maliyeti 95 kuruş çiftçi 80-90 kuruş arasında satabiliyor. Süt üreticisi sütünü istediği fiyattan satamıyor. Hayvancılık bitti, eti ithal eder hale geldik. Bütün bu sorunlardan kurtulmak için bir yol kaldı: Millet İttifakı! Pazar günü sandıkta elinizi vicdanınıza koyup ülkem, memleketim, evlatlarım için Millet İttifakı adayının altına mührü vurmak. Ülke kalkınması kırsaldan başlar. Çiftçiye rakip değil destek olan bir iktidar gerek bu ülkeye. Ancak o zaman ekonomik krizden kurtulunur. O zaman çitçi kazanır, esnaf kazanır, eşraf kazanır.”

“SUSURLUK, MİLLET İTTİFAKI İLE MAKUS TALİHİNİ YENECEK”

CHP’li Akın günün ilk ziyaretini Susurluk’ta Millet İttifakı’nın İYİ Parti adayı Nurettin Güney, CHP İlçe Başkanı İzzet Özdemir ve partililerle birlikte esnafa uğrayarak gerçekleştirdi. Esnafın sorunlarını dinleyen ve Millet İttifakı adaylarının esnaf için sorunlarına çözüm üretecek projeleri bulunduğuna dikkat çeken Akın, “Bir oy başkanımız Nurettin Güney’e bir oy da Büyükşehir Adayımız İsmail Ok’a istiyorum. Oylarınızla Susurluk kazanacak, esnaf kazanacak, eşraf kazanacak. Susurluk, Millet İttifakı ile makus talihini yenecek ” dedi.

“KEPSUT’TA DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR”

Daha sonra Kepsut’a geçen Akın,  Millet İttifakı İYİ Parti adayı Anıl Eren ve CHP İlçe Başkanı Celal Avcu ve partililerle birlikte vatandaşlarla buluştu. Kepsut’ta genç ve dinamik bir başkan adayı ile yola çıktıklarını vurgulayan Ahmet Akın, “Kepsut’ta değişime ihtiyaç var. Kiminle konuşsak bunu söylüyor. Adayımız Anıl Eren Kepsutlu hemşehrilerimin kalbini kazanmış. Kol kola girdik omuz omuza verdik Kepsut için, Balıkesir için, memleket için yürüyoruz” diye konuştu.

BİGADİÇ KARARINI VERMİŞ, ‘MİLLET İTTİFAKI’ DEMİŞ

CHP’li Ahmet Akın Bigadiç’te Millet İttifakı İYİ Parti adayı Davut Uzuner ve CHP İlçe Başkanı Orhan Şahin ve partililerle birlikte ilçe merkezindeki Perşembe Pazarı’nda esnaf ve vatandaşları dinledi. Esnafın ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Ahmet Akın, vatandaşın fiyatların çok pahalı olmasından, esnafın da zarar etmesinden yakındığını belirterek, “Çözüm, Millet İttifakı…  Zaten Bigadiçli hemşehrilerim bunun farkında. Bigadiç kararını vermiş, Millet İttifakı demiş” dedi.

“SAVAŞTEPELİLER MEMLEKETLERİNE DÖNECEK”

Savaştepe’de de Millet İttifakı İYİ Parti adayı Osman Özgür Alaca, CHP İlçe Başkanı Metin Arslan ve partililer ile birlikte ziyaretlerde bulunan Akın,  Savaştepe’nin Balıkesir ilçeleri arasında en fazla göç veren ilçe olduğuna dikkat çektı. Akın, “2007’de 20 bin olan nüfus giderek düşmüş ve bugün 18 bin civarında. Zafer Mahallesi en eski mahallelerimizden biri. Bu mahallemizin seçmen sayısı  bin 50’den 642’ye düşmüş. Memurlarımız bile Savaştepe’de yaşamıyor. Akşam saat 5 oldu mu evlerine Balıkesir’e gidiyor. Bütün bunlar neden? Savaştepe yaşamak için cazip bir şehir olmaktan uzak. İnsanlarımız memleketini niye terk etsin? Karınları doymadığı için. Yazın aylarca sular akmadı. Tankerlerle su taşıdılar. Yollar harita gibi. Altyapı sorunu bitecek dediler her yer sorun. Kazanamayan üretici, kazanamayan esnaf Savaştepe’de durmuyor. Millet İttifakı’nın zaferi ile Savaştepeliler memleketine dönecek” diye konuştu. (balikesir24saat)   

 

 

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP