Yayınlanma Tarihi :

İYİ PARTİ’DEN GEZİCİ İÇİN SUÇ DUYURUSU

İYİ PARTİ’DEN GEZİCİ İÇİN SUÇ DUYURUSU

Gezici Araştırma Şirketi’nin Balıkesir’in de aralarında bulunduğu 9 büyükşehirle ilgili anket sonuçları değişik tartışma ve yorumları getirirken, şirketin Millet İttifakı’nı CHP+İYİ Parti+HDP olarak göstermesi büyük tepki çekti.

İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna ” Gezici Araştırma Şirketi’nin 04 Mart 2019 tarihinde Türkiye’de 9 Büyükşehir Belediyesinin anket sonuçlarında Millet İtttifakı CHP+İYİ Parti+HDP olarak belirtilmiştir. Yapılan asılsız yakıştırma ile ilgili cevabımız hukuk çerçevesinde olacaktır. Bu amaçla Gezici Araştırma Şirketi (Murat Gezici) hakkında yarın (6 Mart çarşamba)  Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığına avukatlarımızla birlikte suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Gezici Araştırma Şirketi’nin Balıkesirle ilgili anketinde Cumhur İttifakı’nın AK Parti adayı Yücel Yılmaz büyük farkla önde görünüyor. Şirketin Balıkesirle ilgili anket sonuçları Cumhuri İttifakı’nı oluşturan partilerde memnuniyetle karşılanırken,  CHP ve İYİ Parti çevrelerinde “inandırıcı” bulunmadı.  (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP