Yayınlanma Tarihi :

İYİ PARTİ’DEN BÜYÜK KOPUŞ

İYİ PARTİ’DEN BÜYÜK KOPUŞ

İYİ Parti’nin yerel seçimlere “hür ve müstakil” girme kararı sonrası başlayan istifalar Balıkesir’de de artarak sürüyor. İYİ Parti’nin eski il başkanı ve son seçimlerde ikinci sıra milletvekili adayı olan Özlem Ural, İYİ Parti eski Altıeylül İlçe Başkanı İsmail Özay,  son kongrede İl Başkanlığı’na aday olan Sezai Duman vb. isimler de istifa edip, parti ile bağlarını kopardı. Bandırma eski ilçe başkanı Necmi Sert de geçtiğimiz günlerde istifasını duyurmuştu.

İYİ Parti’de Altıeylül İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunan, 14 Mayıs 2023’deki genel seçimlerde ikinci sıradan milletvekili aday gösterilen Özlem Ural‘ın Genel Başkan  Meral Akşener‘in 10 Şubat’taki Balıkesir ziyaretinin ardından 11 Şubat’ta e-devlet üzerinden istifa ettiği bildirildi.

Milletvekili Turhan Çömez‘in Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmesine de tepkili olduğu iddia edilen Özlem Ural’ın aday tanıtım toplantısına saatler kala davet edildiği ve buna tepki gösterip, toplantıya da katılmadığı iddia edildi. Ural’ın istifasına ilişkin geniş bir açıklama yapması bekleniyor.

 “BIRAKIP GELDİĞİMİZ PARTİNİN ARKA BAHÇESİ OLMAYI SEÇTİ”

Altıeylül İlçe başkan yardımcılığı, yerel yönetimlerden ve siyasi işlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan, son il kongresinde başkanlığa aday olan  Sezai Duman da istifa etti. “İyi Parti’de maalesef umut kalmamış, bizleri partimize bağlayan tüm değerler bir bir yok edilmiştir. “ diyen Duman’ın açıklaması şöyle:

“2019 yılında Türkiye’ye umut olabilmek adına üye olarak mücadeleye başladığım İyi Parti’de birçok görevde bulundum. 2023 Ocak ayında yapılan il kongresinde il başkan adayı olarak yaşadığım (yaşatılan) birçok olumsuzluğa rağmen partime ve parti içi demokrasiye olan inancımı ve mücadele azmimi hiç kaybetmedim. Ancak üzülerek görüyorum ki gece -gündüz demeden taşın altına elimizi değil; gövdemizi koyduğumuz, Türkiye’ye umut olabilmek için yola çıkılan İyi Parti’de maalesef umut kalmamış, bizleri partimize bağlayan tüm değerler bir bir yok edilmiştir.
Parti üst yönetiminin elindeki değerleri kaybetmeye yönelik siyaset anlayışı,‘merkez partiyiz’ mottosuyla 600 bin üye sayısına ulaştığımız günlerde partimizin kamuoyu araştırma sonuçları %20’leri gösterirken birden merkez parti olmaktan vazgeçip, bırakıp geldiğimiz partinin arka bahçesi olmayı seçmesi bu kararı almamda önemli rol oynamıştır.”

“3. YOL AKP’YE KAZANDIRIR”

“3. Yol sağlam teşkilat yapısıyla olur. Son bir yılda 50 üye yapmamış teşkilatla, bırakın il geneli birlik beraberlik sağlamayı yönetimini bir arada tutamayan il teşkilat yapısıyla, ‘hür ve müstakil’ denmesine rağmen genel başkanını dinlemeyip rant pazarlığı yapan teşkilatla 3. Yola çıkamazsın!!!

Çıktığınız 3.Yolun partimize faydasının olmayacağını, birilerine kaybettirmek ve çoğunlukla AKP’ye oy kazandırmak olduğunu 1 Nisan sabahı hep birlikte maalesef göreceğiz. Benimle aynı fikirde olan arkadaşlarıma da,  kalıp mücadele edecek olan arkadaşlarıma da saygı duyuyorum. Kişisel olarak ben iktidarın değirmenine su taşıyan biri olarak anılmak istemiyorum.

İYİ Parti ‘den istifa ettiğimi tüm dostlarımın ve kamuoyunun bilgisine sunuyorum. Beraber omuz omuza mücadele ettiğimiz her biri vatan millet sevdalısı yol arkadaşlarıma hakkım helaldir. Tek başıma kalsamda inandığım doğrulardan asla vazgeçmeden ülkem ve Balıkesirim adına elimden ne geliyorsa yapacağım.”

Coşkun YAMAN(balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP