DOLAR 32,3298 % -0.02
EURO 35,1810 % 0.6
STERLIN 41,7506 % 0.46
FRANG 36,1308 % -0.09
ALTIN 2.401,58 % -0,56
BITCOIN 67.721,51 0.413
Yayınlanma Tarihi :

İYİ PARTİ’DE TUNA BIRAKIYOR

İYİ PARTİ’DE TUNA BIRAKIYOR

İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, kongreye günler kala il başkanlığına  aday olmayacağını açıkladı. Daha önce aday olmayı düşünen ve ekibi ile yeni dönem için çalışan Tuna, “Yaşadığımız bu süreçte daha demokratik bir ortam sağlamak ve göreve talip olan arkadaşlarımın önünü açmak amacı ile İl başkanı adayı olmayacağımı kamu oyuna saygı ile duyuruyorum” dedi. 

İYİ Parti İl Başkanı Nedim  Tuna’nın açıklaması şöyle;

“Mensubu olmaktan gurur duyduğum, kurucu İl Başkanlığını üstlendiğim cesurlar hareketi İYİ Parti kimliğini bu güne kadar gururla taşıdım ve ömrüm oldukça taşımaya devam edeceğim. Bu kutlu yolda bana yol arkadaşlığı yapan cesur insanları saygı ile selamlıyorum.
Bilindiği üzere önümüzdeki günlerde il kongremiz gerçekleştirilecektir. Bu kongrede aday olma düşüncesi ile gerekli çalışmalarıma ekip arkadaşlarım ile başlamıştık. Ancak, yaşadığımız bu süreçte daha demokratik bir ortam sağlamak ve göreve talip olan arkadaşlarımın önünü açmak amacı ile İl başkanı adayı olmayacağımı kamu oyuna saygı ile duyuruyorum.
Bundan sonraki yaşamımda, İYİ partimizin iktidarı ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin Cumhurbaşkanı olması için bir nefer olarak mücadeleye devam edeceğimin sözünü de huzurlarınızda veriyorum.
Aday olan arkadaşlarıma başarılar diliyor ve önümüzdeki kongrenin bir demokrasi şöleni olarak yapılmasını diliyor ve temenni ediyorum.”

ÖZLEM URAL’IN YOLU AÇILDI

Anımsanacağı gibi Altıeylül İlçe Başkanı Özlem Ural geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ilçe kongresinde aday olmamış ve il başkanlığına adaylığını açıklamıştı. Tuna’nın son kararı sonrası Ural’ın zaten yüksek görünen şansı iyice arttı. (balikesir24saat.com

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP