DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.625.9111.037

İYİ PARTİ’DE ÇÖMEZ VE URAL LİSTE BAŞI

Yayınlanma Tarihi :
İYİ PARTİ’DE ÇÖMEZ VE URAL LİSTE BAŞI

İYİ Parti’nin Balıkesir’deki milletvekili aday listesi belli oldu.

Beklendiği gibi Genel Başkan Meral Akşener’in Başdanışmanı Op. Dr. Turhan Çömez ilk sırada yer alırken, eski il başkanı, iş insanı Özlem Ural ikinci sırada yer bulmayı başardı.

İYİ Parti’de kurucu il başkanı, inşaat mühendisi Nedim Tuna üçüncü, iş insanı Kamil Gültekin Öztürk dördüncü, eczacı Nilgün Başaran beşinci, iş insanı Mustafa Lemi Aytekin altıncı, eski Özel İdare Müdürü Metin Özgür yedinci, eğitimci Kemal Girgin sekizinci, diş hekimi Mehmet Çalık dokuzuncu olarak sıralandı.

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ VE ÇOCUKLARIMIZIN HAYALLERİ OYLANACAK”

Turhan Çömez, listelerin YSK’ya sunulmasının ardından bir açıklama yaptı.  Çömez şunları söyledi:

“Türkiye tarihi bir seçime gidiyor. Bu seçimlerde Türkiye’nin geleceği ve çocuklarımızın hayalleri oylanacak. İyi ile kötünün, doğru ile yanlışın, güzel ile çirkinin oylandığı bir seçim olacak. Tek adam rejiminin, bu ucube sistemin tarihin karanlık sayfalarına gömüldüğü ve yeniden demokratik parlamenter rejimin Türkiye’yi yönettiği bir gelecek olacak. Seçimlerin Balıkesir’imiz için, Türkiye’miz için ve bulunduğumuz coğrafyamız için iyilik, güzellik, huzur ve barış getirmesini diliyorum. Bu seçimlerdeki mücadelemiz demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğü mücadelesi olacak. İşimizin kolay olmadığını biliyorum ama Türk Milletinin iyi niyetine, samimiyetine ve ferasetine de güveniyorum. Siyasi rekabet elbette olacaktır. Ancak bu rekabetin beraberinde uzlaşı, tahammül, anlayış ve tolerans getirmesini de diliyorum. Mücadelemiz Balıkesir için, Türkiye için, kazanan ise Türk Milleti olacaktır. Balıkesir’i İYİ Parti olarak en fazla milletvekili ile en güçlü şekilde temsil edebilmek için kolları sıvadık. Teşkilatlarımız ve aday arkadaşlarımız ile gece gündüz çalışarak Milletimize layık olmak için elimizden geleni yapacağız. İnanıyorum ki Balıkesir halkı kendi gibi düşünen, kendi gibi yaşayan ve kendi gibi olan İYİ Kadroları Ankara’ya taşıyacaktır. Şüphesiz Ankara’ya giden evlatları da her zaman onların yanı başında olacak ve onlara hizmetkâr olacaktır. Bütün aday arkadaşlarımıza ve teşkilatlarımıza başarılar diliyorum. Ülkemiz ve Balıkesir’imiz için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP