DOLAR28,9202% 0.15
EURO31,5437% 0.14
STERLIN36,6183% 0.25
FRANG33,0895% 0.34
ALTIN1.898,73% 0,48
BITCOIN1.117.3532.178

İYİ PARTİ’DE BİR ADAYLIK İSTİFASI DAHA

Yayınlanma Tarihi :
İYİ PARTİ’DE BİR ADAYLIK İSTİFASI DAHA

İYİ Parti Erdek İlçe Başkanı Arif Demir, belediye başkan aday adaylığı için istifa etti. 6 yıldan bu yana ilçe başkanlığını sürdüren Demir, istifasını İYİ Parti İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük’e sundu.

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük, Genel Başkan Meral Akşener‘in yaptığı açıklamalar ışığında  yerel seçimlere “hür ve müstakil” olarak gireceklerini anımsatırken, “Her ilçede ve il merkezinde kendi adaylarımızı çıkararak yolumuza devam edeceğiz.  Yıllardır partimizin bayrağını yönetim kurulundaki arkadaşarımızla  başarıyla taşıyan Arif Başkanımıza emekleri için teşekkür ediyorum.  Kendisine çıktığı bu kutlu yolda başarılar diliyorum. “ dedi.

19 Aralık 2017’den bu yana kurucu başkan olarak bayrağı devraldığını ve 6 yıldan bu yana ilçe başkanlığı görevini sürdürdüğünü anımsatan Arif Demir, genel merkezin tavsiye kararı gereği belediye başkan aday adaylığı için istifa ettiğini açıkladı.  Toplantıya katılan partililere teşekkür eden Demir, “İlçe başkanlığım döneminde partimize faydalı olmak, İYİ Partimizi hak ettiği seviyeye yükseltmek için yönetim kurulu ve belediye meclis üyelemizle birlikte canla başla çalıştık. Yerel yönetimlerde görev almamız halinde aynıçalışmayı tempomuzu arttırarak sürdüreceğimizin sözünü şimdiden veriyorum.Genel merkezimizin ve il yönetiminin vereceği görevleri başramka ve daha yukarıya taşımak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. 

Anımsanacağı gibi daha önce de İYİ Parti Bandırma ilçe Başkanı Necmi Sert , Gönen İlçe Başkanı Fedai Coşkun ve Savaştepe İlçe Başkanı Osman Özgür Alaca, yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olmak için istifa etmişti. Erdek İlçe Başkanı Arif Demir ile birlikte istifa eden ilçe başkan sayısı 4’e yükseldi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP