DOLAR28,8760% -0.2
EURO31,5760% -0.63
STERLIN36,5293% -0.57
FRANG32,9896% -0.37
ALTIN1.891,72% -0,51
BITCOIN1.093.703-1.14

İYİ PARTİ’DE ADAYLIK İSTİFALARI

Yayınlanma Tarihi :
İYİ PARTİ’DE ADAYLIK İSTİFALARI

İYİ Parti Bandırma ilçe Başkanı Necmi Sert , Gönen İlçe Başkanı Fedai Coşkun ve Savaştepe İlçe Başkanı Osman Özgür Alaca, yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olmak için istifa etti. 

31 Mart 2024’de yapılacak  yerel seçimlerde ittifaklara kapılarını kapatan ve 81 il ve 922 ilçede aday göstermeye hazırlanan İYİ Parti’de belediye başkan adayları da belli olmaya başladı.

Balıkesir’de de Bandırma ilçe Başkanı Necmi Sert , Gönen İlçe Başkanı Fedai Coşkun ve Savaştepe İlçe Başkanı Osman Özgür Alaca, Genel Merkezin tavsiye kararına uyarak yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olmak için istifa etti.

Üç başkan da istifalarını İl Başkanlığına sundu. Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert, “Türkiye’ye üçüncü bir yolun olduğunu ve  iyi belediyecilik anlayışını göstermek istiyoruz. “ diye konuştu.

Gönen İlçe Başkanı Fedai Coşkun, “Gönen’de iddialıyız ve iyi belediyeciliği Gönen’e kazandıracağız. Genel başkanımızdan aldığımız güçle bugün yola çıkıyoruz” dedi.

Savaştepe İlçe Başkanı Osman Özgür Alaca, “2019’da belediye başkanı adayı olarak  İYİ Parti ailesine katılmıştım. Seçimde özellikle kırsalda başarılı olmuştuk.Bu kez seçimi kazanacağıma inanıyorum” diye konuştu.

Üç başkana da bugüne kadar ki hizmetleri için teşekkür eden İYİ Parti İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük, “Kıymetli başkanlarımıza hayırlı olsun diyor, çıktıkları bu kutlu yolda kendilerine başarılar diliyorum. Hep beraber omuz omuza kol kola çalışacağız.” dedi.

İYİ Parti’de aday adaylığı için istifaların sürmesi bekleniyor.

ÜÇ İLÇEDE CHP’Lİ ADAYLAR KAZANMIŞ, İYİ PARTİLİ ADAY KAYBETMİŞTİ

Anımsanacağı gibi 2019’daki seçimlerde Bandırma ve Gönen’de  CHP ve İYİ Parti’nin  oluşturduğu Millet İttifakının adayları CHP’li Tolga Tosun ve İbrahim Palaz seçimleri kazanmıştı.

Savaştepe’de ise İYİ Partili Osman Özgür Alaca, Millet İttifakı’nın adayı olmuştu ancak seçimi AK Partili Turhan Şimşek kazanmıştı. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP