İYİ Kİ ALGEM VAR

Altıeylül Belediyesi Gelişim Merkezi , ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz eşya, giysi ve gıda yardımını aralıksız olarak sürdürüyor. ALGEM  Birimi ekipleri gerek yardımseverlerin yaptığı eşya ve giysi yardımlarını gerekse Belediye bütçesinden karşılanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak, binlerce kişinin yüzünü güldürüyor.

ALGEM YILDA 11 BİN AİLEYE YARDIMDA BULUNUYOR

Kurulduğu günden bu yana her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Altıeylül Belediyesi Gelişim Merkezi (ALGEM)  yapılan yardımların yanında kreşinden, aile danışmanlığına, giyim marketinden, meslek edindirme kurslarına varana kadar bir çok sosyal hizmeti bünyesinde barındırıyor. Sosyal projeleriyle vatandaşın beğenisini kazanan Altıeylül  Belediyesi 2020 yılı ilk 6 ay itibariyle Algem Birimi vasıtasıyla 8600 kişiye gıda, 467 aileye giyim , 86 aileye kömür yardımında bulundu. Ayrıca yaklaşık 11 bin öğün sıcak yemek dağıttı.  Yardımların aralıksız devam edeceğini söyleyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı; “En fazla önem verdiğimiz birimlerin başında ALGEM geliyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sahip çıkıyor, Altıeylül sınırları içerisinde ‘derdim var’  diyen vatandaşlarımızın dertleriyle dertleniyor, onların yanında olmaya gayret ediyoruz. Bizler Algem kanalıyla 1 sene içerisinde yaklaşık 11 bin ailemize yardımda bulunuyoruz. Bu da çok ciddi bir rakam” dedi.

“KOMİSYONDA TÜM PARTİLERİN TEMSİLCİLERİ BULUNUYOR” 

İhtiyaç sahibi vatandaşların kurulan bir komisyon tarafından belirlendiğini söyleyen Başkan Avcı; “Kurulan komisyon da Altıeylül Meclisinde bulunan tüm partilerin temsilcileri bulunuyor. Bu konuda bizlere destekte bulunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

HER ŞARTTA VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Hiçbir vatandaşı ötekileştirmediklerini söyleyen Başkan Avcı; “Hiçbir ayrım yapmadan yardım isteyen her vatandaşın talebini alıyor, komisyonun onaylaması halinde yardımda bulunuyoruz.  Zor bir dönemden geçiyoruz. Pandemi döneminde ALGEM kanalıyla gece gündüz demeden vatandaşlarımızın yardımına koştuk ve vatandaşlarımızın sıkıntılarına derman olmak için bu dönemde yaklaşık 2 milyon lira harcama yaparak onların yanında yer almaya gayret ettik” diye konuştu.

GİYİM MAĞAZASINDA 45 BİN SIFIR KIYAFET BULUNUYOR

Giyim yardımlarını 2 yıldan beri sıfır kıyafet olarak yaptıklarını söyleyen Başkan Avcı; “Giyim yardımlarımız, aile üyelerinin sayısına göre 150 liradan 700 liraya kadar senede 2 kez olmak kaydıyla yapılmaktadır. Bu şekilde çocuklarımızın, ailelerimizin ve Altıeylül’de yaşayan ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmek bizi mutlu ediyor” dedi.

Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlara seslenen Başkan Avcı şunları söyledi:

“Yardımsever vatandaşlarımıza davette bulunuyorum. Yardım yapmak isteyen hayırseverler , ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşan bu hayır kervanında yer almak isterlerse nakdi olmamak kaydıyla, Algem Birimimize başvurarak sıfır kıyafet bağışında bulunabilirler”

Başkan Avcı; özverili bir şekilde çalışan, gece gündüz demeden vatandaşların yardımına koşan, alın teri akıtan tüm personele ayrı ayrı teşekkür ederek sözlerini noktaladı. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP