Yayınlanma Tarihi :

“İTTİFAK İDDİASI” ORTALIĞI KARIŞTIRDI

“İTTİFAK İDDİASI” ORTALIĞI KARIŞTIRDI

İyi Parti önceki dönem İl Başkanı ve milletvekili adayı Özlem Ural, çok sayıda yol arkadaşı ile partisinden istifa ederken, yaptığı açıklamalarla gündem yarattı. “Millet İttifakı yoksa Halkın İttifakı var” diyerek CHP’li Ahmet Akın’a destek vereceklerini açıklayan Ural’ın sosyal medyada Balya’da ittifak yapılacağına dair paylaşımı ortalığı karıştırdı.

URAL’DAN KUTLAMA!

İYİ Parti Balya İlçe Başkanı Nuri Çoban’ın “Balya’da ittifak var. Mevzuu yeni başlıyor” şeklindeki paylaşımını sosyal medya hesabından paylaşan Özlem Ural, “İYİ Parti Balya İlçe Başkanı Sayın Nuri Çoban… Dik duruşunuz için tebrikler .. Aramıza hoş geldiniz Balya” dedi.

YÖRÜK’TEN SERT ÇIKIŞ!

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük, bu paylaşıma çok sert tepki gösterirken, Ural için ağır cümleler kurdu. Yörük, “Eski İl Başkanının ve yandaşlarının partimiz adına yapmaya çalıştığı algı gerçeği yansıtmamaktadır. Balya ilçe Başkanımız Sayın Nuri Çoban’ın 2019 seçim zamanında anılarındaki paylaşımı arşivlerinden çıkartılarak, utanmadan, sıkılmadan ve ilçe başkanımızdan teyit alınmadan yeniymiş gibi, aidiyet duygusundan yoksun ve tanıdığı herkesi de İYİ Parti sayesinde tanımış olan , maalesef il başkanlığı makamını 2.5 sene İşgal etmiş zat ve kişiliği oturmamış , ADAMIN ADAMI olan zevat takımı tarafından sosyal medya hesaplarında paylaşılmaya başlanmıştır… Hiçbir ilçemizde ittifak veya işbirliği YOKTUR… Sizi ÖZLEM’eyeceğiz…Bi gidin ait olduğunuz yerde siyasetinizi yapın…Tavsiyemiz fazla DEM’li çay içmeyin , kafanız sağlıklı kalsın…” dedi.

“HALKIN İTTİFAKI KÖTÜ BİR ŞEY DEĞİL KORKMAYIN”

Ancak Özlem Ural bu yanıta da sessiz kalmadı ve “20 Şubat Salı Günü saat 17:00 ‘de zaten listeler kesinleşmiş olacak. Halkın ittifakı kötü bir şey değil korkmayın” mesajını paylaştı.

ÇOBAN NE DİYOR 

Millet İttifakı olarak seçimi kazandıkları 2019’dan günümüze  Balya’da CHP’li Belediye Başkanı Orhan Gaga ile iyi ilişkiler içinde olan İYİ Parti Balya İlçe Başkanı Nuri Çoban ise, bu tartışmaların ardından “Hem şahsi hemde siyasi hayatımda doğru ve dürüstlükten hiç ödün vermedim ve vermeyeceğim. Birilerinin adamı yada adamın adamı hiç olmadım. Almış olduğum kararlar ya da paylaşımlarımı kulanarak prim yapmak isteyenler işinize bakın size buradan malzeme çıkmaz” dedi. Çoban’ın mesajını Hasan Fehmi Yörük beğendi. İYİ Parti’nin Balya’da aday gösterip göstermeyeceği ise yarın belli olacak. Coşkun YAMAN(balikesir24saat.com)

 

 

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP