Yayınlanma Tarihi :

” İSTİKLAL MADALYASI BALIKESİR’E YAKIŞIR”

” İSTİKLAL MADALYASI BALIKESİR’E YAKIŞIR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesi için çağrıda bulunurken, “Kurtuluş mücadelesi zaferimizin, 100’üncü yılında; İstiklal Madalyası’nın, Balıkesir’e çok yakışacağını düşünüyorum.” dedi.

Balıkesir’in İstiklal Madalyası isteğini bu kez İYİ Parti İl Başkanı Meral Akşener gündeme getirdi. TBMM Grup Toplantısı’nda  “Sözlerimin başında, Balıkesir’imiz için büyük önemi olan, bir konuya değinmek istiyorum.” diyen Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:
“Türk Ocaklarımız, Balıkesir için, İstiklal Madalyası başvurusu yapmıştı. Ben de, kurtuluş mücadelesi zaferimizin, 100’üncü yılında; İstiklal Madalyası’nın, Balıkesir’e çok yakışacağını düşünüyorum. Bu vesileyle, atılan bu güzel adıma, İYİ Parti olarak desteğimizi ifade ediyor, yetkilileri, gerekli adımları atmaya davet ediyorum. “

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural da, “Türk Ocakları Balıkesir Şubemizin girişimleriyle hepimizin 100. Yıl için almayı beklediğimiz İstiklal Madalyası’na umarız Balıkesirimiz bir an evvel kavuşacaktır.” dedi. (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP