DOLAR31,1341% 0.09
EURO33,8176% 0.03
STERLIN39,5069% 0.02
FRANG35,3716% 0.07
ALTIN2.034,91% 0,14
BITCOIN1.720.7946.259

İSTİFA EDEN SAVAŞ’TAN SARI’YA VE ŞAHİN’E SİTEM

Yayınlanma Tarihi :
İSTİFA EDEN SAVAŞ’TAN SARI’YA VE ŞAHİN’E SİTEM

CHP Havran İlçe Başkanlığından istifa eden Naci Savaş, istifa etmesinde il başkanı Serkan Sarı ve milletvekili Fikret Şahin’e olan kırgınlığının etkili olduğunu belirtirken, “Ayağımı kırdım, 3 ay yattım.İl başkanım Körfez’de olmasına rağmen bir gün evime gelmedi. Milletvekili Şahin, Havran’da Seyit Onbaşı heykelinin önünde açıklama yaptı, bundan haberimiz olmadı” dedi.

Naci Savaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Cumhuriyet Halk Partisi Havran İlçe Başkanlığından neden istifa ettiğimin basın açıklamasıdır. Evet arkadaşlar, neden istifa ettiğim için bir kaç gündür asparagas, doğru yanlış haberler yapılıyor. Ben tepeden inme, sağdan gelme değil Cumhuriyet Halk Partiliyim . Ben oğlumun sünnet düğününde, CHP bayrağını Onuncu Yıl Marşıyla omzumda onurla, gururla bayrağımızı dalgalandırdım.

Evet neden isyan ettim, neden kırıldım. Partimizin pankartını asarken düştüm, ayağımı kırdım. Üç ay yattım.. Ahde vefa bu olsa gerek il başkanınım Serkan Sarı bir defa telefonla aradı, geçmiş olsun dileklerini iletti ama ben onu evime çok bekledim. Ve o günlerde il başkanı hep bölgede Körfezdeydi.Bir kapımı çalıp bir bardak çayımızı içmesini bekledik ama hiç gelen olmadı.

Balıkesir Milletvekilimiz Fikret Şahin Havran’a gelir, köy ziyaretleri yapar ve bu da yetmezmiş gibi Havran, Edremit istikametinde Havran kavşağında Seyit Onbaşı heykeli önünde röportaj ve basın açıklaması yapar. Havran İlçe Başkanı ve Yönetim kurulunun haberi olmaz istifa sebebim bunlardır.

Ama duyduğum, kulağıma gelenler ‘Naci Savaş, Edremit ve Burhaniye belediyelerinde kızına iş bulamadığı için istifa etti’ gibi söylemler dolaşıyor. Kesinlikle ve kesinlikle bu istifa olayına ailemi karıştıranın alnını karışlarım. Ben ve ailem bu olaydan dolayı çok üzgünüz. Biz ailece Cumhuriyet Halk Partiliyiz söz konusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi ise gerisi teferruattır.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP