Yayınlanma Tarihi :

BANDIRMA’DA PANKARTLAR KONUŞTU

BANDIRMA’DA PANKARTLAR KONUŞTU

Bandırma’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü CHP’li Belediye Başkanı Tolga Tosun’un da katılımıyla kutlandı. Emekçiler pankartlarla önemli mesajlar verdi.

Bandırma’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne katılanlar İstanbul Deniz Otobüsü (İDO) iskelesi önünde toplanıp, sloganlar ve pankartlarla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.. “Varlık fonu mu yokluk fonu mu”, “Borlar vatandır, vatan satılamaz”, “Mezarda emekliliğe hayır”, “Saraylar değil ekmeğimiz büyüsün” yazılı pankartlar dikkat çekti.
“Grupların meydandaki yerlerini almalarından sonra, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlamını belirten konuşmayı Bandırma Emek Platformu Dönem Sözcüsü ve Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İlyas Satırlı yaptı.

BAŞKAN TOSUN’DAN İŞÇİYE SÖZ

Bandırma Belediye Başkanı Av Tolga Tosun da alandaki emekçilere seslendi. Tosun şunları söyledi:
“Kortejimizin önünde çocuk işçilerimiz vardı. Aklıma çocukluğum geldi. 40 senelik bir aile firmasının yönetim kurulu başkanlığı görevindeydim. İş hayatına 11 yaşında babamın yanında çay söyleyerek başladım. İnşaatlarda çimento ve tuğla taşıdım. Bilfiiil o zamandan bu zamana kadar işçi emekçi ağabeylerimle kardeşlerimle beraber büyüdüm. 2004 senesinde avukat oldum. Geçmiş dönemden sizlerin yaşadığı sıkıntıları bildiğim için işçi ve emekçi kardeşlerimin haklarını savunmak için iş hukuku konusunda uzmanlaşmaya çalıştım”

Başkan Tosun sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün Bandırma Belediye Başkanı olarak karşınızdayım. Bandırma Belediyesi’nde işçisi memuruyla toplamda 760 kişi çalışıyor.10 senedir CHP iktidarında işçilerimizle, memurlarımızla ast üst ilişkisi olmadan ağabey kardeş ilişkilerimizle çok güzel işler yaptık. Hem hukuki hem sendikal manada çalışanlarımızın yanında olup onları en üst düzeyde savunmaya çalıştık. Bugün Bandırma Belediyesi Türkiye’de verdiği maaşlarla en üst seviyelerden biri.. Biz bunu geçmiş dönemlerdeki başkanlarımızdan öğrendik. İnşallah önümüzdeki dönemde de sizlerin haklarını en üst düzeyde savunan bir belediye başkanı olacağım. Buna söz veriyorum. 1 Mayıs İşçi Bayramınız kutlu olsun”
Konuşmaların ardından işçiler, söylenen türküler eşliğinde halay çekti. (balikesir24saat)Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP