İŞÇİLER ALTINDA DİNLENİYOR DİYE AĞAÇLARI KESMİŞLER! « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

7 Ekim 2022 - 18:15

İŞÇİLER ALTINDA DİNLENİYOR DİYE AĞAÇLARI KESMİŞLER!

İŞÇİLER ALTINDA DİNLENİYOR DİYE AĞAÇLARI KESMİŞLER!
Son Güncelleme :

23 Temmuz 2019 - 21:41

Bandırma Belediyesinin 600 Evler Mahallesinde bulunan şantiyesinde geçen hafta 6 ağacın kesilmesinin yankıları devam ediyor.

Kesilen ağaçlarla ilgili açıklamalar yapan Güney Marmara Doğal Kültürel Çevreyi Koruma Derneği (GÜMÇED) Bandırma Şube Başkanı Gültekin Mutlu, mesai saatlerinde işçilerin ağaçların altında yattığı gerekçesiyle 6 ağacın kesildiğini ileri sürdü. Açıklamasında Belediye Başkanı Tolga Tosun’u  duyarlı olmaya davet eden Mutlu, “İlçemiz Bandırma’da da bundan üç dört ay önce 17 Eylül Üniversitesi bahçesinde yurt yapımı gerekçesiyle iki yüzün üzerinde çam ağacının kesildiğini üzülerek öğrendik ve gerekli tepkimizi gösterdik. Nitekim Belediye Başkanımız Tolga Tosun da o zaman adaylık sürecinde, Üniversitedeki ağaç kesme olayıyla ilgili bir basın açıklaması yapıp tepkisini göstermişti. Bunun son olacağını sanıyorduk ki bu kez Bandırma Belediyesinin Altıyüzevler’de bulunan şantiyesinde altı ağacın işçilerin mesai saatlerinde bu ağaçlar altında dinlendiği ve oranın çimlendirileceği gerekçesiyle Destek Hizmetleri Müdürü Ahmet Benli’ nin talimatı üzerine kesildiğini üzülerek basından öğrendik. Belediye Başkanımızın kendisinden habersiz kesilen altı ağaç karşısında aynı duyarlılığı ve tepkiyi göstereceğini umarak konuyla ilgili bir açıklama yapmasını bekledik.” dedi.

Ağaçların kesilmesinin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Mutlu, belediyeyi yaptığı hataya karşılık kayın ağacı dikmeye çağırdı. Mutlu şunları söyledi: “Ağacı kesen kurum ve emri veren kişi kim olursa olsun bu durum kabul edilemez. Eğer Belediye Başkanı Tolga Tosun adaylık süreci öncesi Üniversitedeki ağaç kesilme olayına siyaseten karşı çıkmadıysa, bugün emri verenler hakkında derhal soruşturma açmalı, soruşturma bitene kadar da bu kişileri görevden almalıdır. Biz yaptık oldu, biz yaparsak doğrudur dememelidir. Yanlış her yerde yanlıştır. Yanlışı savunmak, görmezden gelmek gibi bir davranış içine asla girmemelidir. Aksi durumda daha işin başında inandırıcılığını, tutarlılığını ve halkın desteğini yitireceğini de unutmamalıdır. Biz GÜMÇED olarak çevreye değer veren, ağacı ve yeşili koruyan Belediye başkanımızdan aynı yere, kesilenin en az iki katı kayın ağacı dikmesini istiyoruz ve bekliyoruz. Yapacağına da inanıyoruz.” (balikesir24saat)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.