Yayınlanma Tarihi :

İŞ GARANTİSİ ALDI, İNTİHARDAN VAZGEÇTİ

İŞ GARANTİSİ ALDI, İNTİHARDAN VAZGEÇTİ

Balıkesir’de Anafartalar caddesinde yıkılan  İl Özel idare binasının yerine yapılan yeni iş merkezi inşaatının en üst katına çıkan Susurluklu Halit Ç., Karesi Belediyesi’nden iş garantisi alınca intihardan vazgeçti.
Bugün saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda inşaat halindeki bir iş merkezinin en üst katına çıkan Halit Ç., üç aydır işsiz olduğunu ve eşinin de kendisinden boşanmak istediğini söyleyerek, hayatına son vereceğini söyledi.
Vatandaşların ikna çabaları sonuç vermeyince devreye Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sagay girdi. Polisle birlikte genç adamın yanına giden Sagay, kendisini seçim çalışması için şehir dışında olan Karesi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz’la telefonla görüştürdü.


“Susurluk Sultançayırlıyım” diyen Halit Ç., Yılmaz’dan  iş istedi. Susurluk’un Yıldız köyünden olan Başkan Yılmaz da hemşehrisi olan  genç adama iş verilmesi için Sagay’a talimat verdi.  Sagay, Halit Ç’nin yarın belediyede işe başlayacağını söyledi. Genç adam aşağı inince intihar etmemesi için kendisine yalvaran Nursel Aydoğan adlı kadının elini öptü. Aydoğan,  “Bir daha böyle bir şey yapma. Bir daha seni kurtarmayacağız. Yoksa adın çıkar. Eşinle de iyi geçin” diyerek nasihat etti.   (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP