İŞ DÜNYASI’NDAN GÜÇBİRLİĞİ

Yayınlanma Tarihi :
İŞ DÜNYASI’NDAN GÜÇBİRLİĞİ

GÜNMARSİFED ve BASİFED ortaklığında; Balıkesir, Çanakkale ve İzmir İş Dünyası temsilcileri Ayvalık’ta bir araya geldiler.

Çatısı altındaki 8 dernek ve bini aşkın şirketi temsil eden Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) ile çatısı altında 13 derneği temsil eden Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) ortak girişim ile Ayvalık’ta işbirliği teması ile bir araya geldi.

1 Eylül 2023 tarihinde Ayvalık’ta gerçekleştirilen “GÜNMARSİFED – BASİFED İŞ & GÜÇ BİRLİĞİ ORTAK TOPLANTISI” na Federasyon yöneticileri, dernek başkanları ve dernek yöneticileri katılım sağladılar.

Programın ilk bölümünde GÜNMARSİFED Başkanı Abdullah Bekki ve BASİFED Başkanı Mehmet Ali Kasalı birer konuşma yaptı. Başkanlar iş birliği toplantısı ile federasyonlar arasında model olacak ve iş dünyasına katkı sağlayacak bir çalışmayı uzun vadeli gerçekleştirmek istediklerini söylediler.

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Dur ve Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Sinan Gültekin federasyonları tanıtan birer sunum yaptı.

Toplantının ikinci bölümünde dernek başkanları dernekleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler. İkinci bölümün sonunda Demokrat Parti’nin Balıkesirli İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş konuştu.

Programın üçüncü bölümünde ekonomist Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen genel ekonomik durum, yazar Dr. Serdar Şahinkaya; Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısı ile Cumhuriyetin kuruluş yılları ve kuruluş yıllarında sanayi gelişimi konusunda bir sunum yaptı. Başarılı sunumlar ilgi ile izlendi.

Programın son bölümünde ilk etapta iki federasyon arasında yapılabilecek işbirliği ve proje ortaklıkları ele alındı. Son etapta katılımcıların birbirleri ile işbirliklerini arttırmak maksadı ile “Speed Networking- Hızlı Ağ Etkileşimi” etkinliği gerçekleştirildi. Toplantı sonrası bu etkinliğin genişletilerek tüm üyelerin katılımına açık bir etkinlik şeklinde yapılması ve ilişkilerin genişletilerek devam ettirilmesine karar verildi.

GÜNMARSİFED Başkanı Abdullah Bekki ve BASİFED Başkanı Mehmet Ali Kasalı toplantıdan büyük sinerji aldıklarını, işbirliği halinde neler yapılabilir konusunda önemli mesafe kat ederek işbirliği ile ilgili somut adım attıklarını ve bölge iş dünyası adına çok faydalı bir toplantıyı gerçekleştirmiş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını vurguladılar. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP