“İNTİHAR EDEN MÜFTÜ NEDEN GÖREVİNE İADE EDİLMEDİ?”

Yayınlanma Tarihi :
“İNTİHAR EDEN MÜFTÜ NEDEN GÖREVİNE İADE EDİLMEDİ?”

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir İl Müftülüğünde vaiz olarak görev yapan beş çocuk babası müftü Mehmet Deniz’in intihar etmesini Meclis gündemine taşıdı. Serkan Sarı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a  Deniz’in mahkeme kararına rağmen neden göreve iade edilmediğini ve  “Diyanet kaynayan kazan” iddiasının araştırılıp araştırılmadığını sordu.

CHP’li Serkan Sarı TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde eski Kırkağaç Müftüsü, Balıkesir İl Vaizi Mehmet Deniz’in intiharı ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a şu soruları yöneltti:

“Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Mehmet Deniz hakkında kınama cezasını ve müftülükten atılma kararını Balıkesir İdare Mahkemesi bozarak göreve iade kararı verdiği halde Diyanet İşleri Başkanlığı bu kararı neden işleme koymamıştır?

Basına yansıyan ‘Şu anda Diyanet kaynayan kazan. Tüm teşkilat ayakta. Birileri artık Diyanet’ten gitmeli. Diyanet’te bir şeyler değişmeli. Çok büyük bir etki yaptı bu intihar olayı. Ali Erbaş ve yöneticiler sabahlara kadar uyuyamadı. Türkiye’de ilk kez bir müftü intihar etti’ iddialarıyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’nda inceleme ya da soruşturma yapılmakta mıdır? ‘Diyanet kaynayan kazan’ iddiası araştırılmakta mıdır?

Merhum Mehmet Deniz’in intihar etmesine direkt ya da dolaylı olarak neden olan kişi yada kişilerin var olup olmadığı, bu kişiler hakkındaki iddialar araştırılıyor mu?” (balikesir24saat.com

YORUM YAP

Niyazi Gümüşer9 Ağustos 2023 / 00:32Yanıtla

Allah rahmet eylesin