DOLAR 32,2476 % 0.18
EURO 34,9581 % -0.06
STERLIN 41,0971 % -0.14
FRANG 35,7155 % 0.21
ALTIN 2.432,30 % 0,31
BITCOIN 68.526,21 1.258
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

“… VE BU KAVGA DEVAM EDİYOR”

“… VE BU KAVGA DEVAM EDİYOR”

CHP  Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, 2 Temmuz Madımak Katliamı ile ilgili açıklama yaparken,  Yalçın, “Bu kavga insan yakanlarla; insanlık için yananların kavgasıdır.Ve bu kavga hala devam ediyor” dedi.

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın yönetim kurulu üyeleri  ile birlikte Alihikmetpaşa Meydanı’nda  gerçekleştirilen anma toplantısına katıldı. Yalçın, 2 Temmuz Madımak Katliamı ile ilgili bir de yazılı açıklama yaptı. Yalçın’ın açıklaması şöyle:

“90’lı yılların sembol olaylarından 33 aydınımızın ve 2 otel görevlisinin gerici zihniyetlerin acımasız girişimiyle katledildiği Sivas Olaylarının 27. yıldönümünde kayıplarımızı saygıyla anıyorum . Çeyrek yüzyıllık bir ayıp olarak ortada durması bir demokrasi ayıbı olarak hepimizin üstündedir. Madımak Oteli Utanç Müzesi olarak düzenleninceye kadar hepimiz utanmaya devam edeceğiz.  Sivas Madımak Oteli’nde o gün yaşananları sadece bir grup kendini bilmezin çıkardığı olaylar olarak yorumlamak büyük bir yanılgı olacaktır. Sivas olayları aslında  bugün yaşadığımız IŞİD  ve benzeri terör örgütlerinin tohum tutmasıdır ve o tohum bugün tüm dünyada varlığını sürdüren gerici terörizme evrilmiştir. Bizler Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren tüm aydınlarımızın anılarını saygıyla, fikirlerini büyük bir onurla taşıyoruz.  Dilerim ki ülkemizde bu vahşet bir kere daha yaşanmasın. Aydınlarımız, sanatçılarımız fikirlerini ve üretimlerini hiç bir baskı altında kalmadan özgürce halkıyla paylaşabilsin. Bu vesileyle Sivas katliamında yaşamını vahşice kaybeden tüm aydınlarımızı saygı ve özlemle anıyor bir kere daha katliamcıları ,katliamcıları azmettiren düşünce yapısını lanetliyor ve kınıyoruz. Bu kavga insan yakanlarla; insanlık için yananların kavgasıdır. Ve bu kavga hala devam ediyor. Biz asla alışmadık,unutmayacağız, unutturmayacağız!” (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP