28° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.63
 • DOLAR 5.90

İNCE’DEN YENİ SEÇİM SLOGANI

Manşet - 22 Mart 2019 09:33 A A
balikesir24saat

Balıkesir’deki mitingde konuşan Muharrem İnce, 1989 seçimlerinde rahmetli İnönü’nün kullandığı ‘limon gibi sıkılma’ sloganını hatırlattı. İnce, “Bu seçimde bir slogan yazsaydım. Bu ‘yiğit muhtaç olmuş kuru soğana, nasıl oy vereceksin seni soyana’ olurdu’ dedi.

CHP’nin 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Balıkesir’de Bahçelievler mahallesinde düzenlenen seçim mitingine katıldı. İnce soğuk havaya rağmen ilgi gören mitingde Altıeylül ve Karesi’deki başkan adayları Esin Balıbek’le Levent Tellioğlu’na destek istedi. “Türkiye’ye güvence, Muharrrem İnce” sloganıyla karşılanan tecrübeli siyasetçi, bir partilinin “Sizi CHP’nin başında görmek istiyoruz” sözlerine “Bende istiyorum” yanıtını verdi. İnce’nin mitingine özellikle gençlerin ilgi gösterdiği gözlendi.
“AMPUL’ÜN KULAĞINI ÇEKİN”
Türkiye’nin esnaf lokantası gibi yönetildiğini belirten İnce, ” Hani esnaf lokantasının sahibi çarşıya gideceği zaman kasaya oğlunu, kızını, damadını, gelinini, kardeşini oturtur ya. Türkiye’de öyle işte. Kasada damat oturuyor 82 milyon kişi içinde para işinden anlayan ikinci bir kişi yok mu? “ dedi.
Vatandaşlardan ampulün kulağını çekmelerini isteyen İnce, “Yoksa bildiklerini okuyacaklar, seçimden sonra para bulmak için Varlık Fonuna koydukları Ziraat Bankası’nı , Halk Bankası’nı, Türk Hava yolları’nı , Borsa İstanbul’u, Çaykur’u da satacaklar. Ancak bu seçimde onların kulağını çekersek bu değerlerimizi satmaya cesaret edemezler” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran seçimlerinde polis ve öğretmenlere verilen 3600 sözünü tutmadığını anımsatan İnce, ” Polislerle öğretmenlerin 3600 ek gösterge hakkını verin artık” dedi.
Türkiye’nin gündeminde iki ay öncesine kadar Küba’ya camii, herkesin Osmanlıca öğrenmesi, idam, kenevir, İş Bankası gibi konular yer aldığını belirten İnce, “Olmayacak konularla, yalanlarla bizi oyalıyorlar” dedi.

YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA…
İnce sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu seçimde bir slogan yazsaydım eğer… Hani 1989’da rahmetli Erdal İnönü ‘limon gibi sıkılma’ diyordu ya. Bu seçimin sloganı ne olurdu biliyor musunuz, ‘yiğit muhtaç olmuş kuru soğana, nasıl oy vereceksin seni soyana’… Üretmeyen bir Türkiye var.Et bitti, süt bitti, yumurta bitti, patates bitti, soğan bitti, ahlak bitti, vicdan bitti. Şimdi ‘o kuyruklar yokluk değil varlık kuyruğu’ diyor. Varlık kuyruğu olur mu? Siz hiç o kuyrukta varlıklı insan gördünüz mü, o kuyrukta hiç Erdoğan’ın bir arkadaşını gördünüz mü?

“EZANA HİÇ KİMSE SAYGISIZLIK YAPMAZ “
Akşam ezanı okurken konuşmasına ara veren İnce, AK Parti seçim minibüslerinden birinin şarkı çalarak meydandan geçtiğini görünce, ” Bak ezanı protesto ediyor ezanı !..Bizimki olsaydı öyle derlerdi biliyor musunuz” dedi.
“Ezanı yuhaladılar” iddialarına da değinen İnce, bu konuda şunları söyledi:

“Bakın 8 Mart’ta kadınlar bir yürüyüş yapıyor. Polisle aralarında bir sorun yaşanıyor. Polisi ıslıklıyorlar. O arada ezan okunuyor.İşin ilginci o gün yatsı namazı 20.35’de okunuyor ama o gün 22.40’da bir ezan daha okunuyor. Bu ezan gerçek bir ezan değil, milleti birbirine düşürmek için uydurulmuş bir ezan. Bakın ben bu ülkenin tüm insanlarına kefilim. 82 milyonun içinde hiç kimse ezana saygısızlık yapmaz. Ama üç beş zibidi çıkar saygısızlık yaparsa ona da hepimiz haddini bildiririz. Bizim bağımsızlığımızın iki sembolünden biri   bayrağımızla birlikte ezandır. Az önce AK Parti’nin seçim arabası geçti, ezan okunuyordu, müzik çalıyordu. Eminim ki şoför ezanı duymamıştır. Duysaydı müziği kapatırdı. Şimdi biz ‘ezana saygısızlık mı yapıyor’ diyeceğiz. Bu çok ayıp bir şeydir. Üç tane oy almak için yapılan şeydir. Ekonomi konuşamayacaksın, din sömürüsü yapacaksın”

“BEKA= BAHÇELİ ERDOĞAN KOLTUK AŞKI”
“31 Mart’a hazır mısınız” diyen İnce, seçimlerdeki beka tartışması ile ilgili düşüncelerini de anlattı. İnce şunları söyledi:
“31 Mart’ta bir seçim yaşayacağız. Türkiye’de belediyeler cumhuriyetten önce de vardı. 1850’li yıllardan beri belediyeler var. Osmanlıda da belediyeler vardı. 1930’dan bu yana da yerel seçim yapılıyor. Bu 19. yerel seçim. Bu yerel seçimleri pek çoğu şimdi rahmetli olan siyasetçiler yaşadı. İsmet İnönü, Celal Bayar, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Erdal İnönü, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan hepsi bu seçimleri yaşadılar. Bazı seçimlerde galip geldiler, bazı seçimlerde yenildiler. Hiç biri yerel seçimi beka seçimi olarak anlatmadı. Şunu demek istiyor. ‘Biz yenilirsek memleketin varlık yokluk sorunu çıkar, memleketin başı belaya girer, memleket batar’  diyor. Bunu İnönü, Özal, Demirel, Ecevit demedi. Sadece bunların aklına geldi. 2002’de AKP iktidara geldiğinde Türkiye’nin beka sorunu var mıydı?2019’da beka sorunu varsa o sorunu sen yarattın demektir. Memleketi bu hale getirenden memleketi kurtarmasını beklemek saflık olur. 

‘Beka sorunu var’ diyorsun. Bu seçimde sen kaybedersen, dünyanın en güçlü devleti ABD bizi işgal mi edecek. Bir şey mi yapacak. Senin damatla Trump’ın damadı her hafta görüşüyor, işi bağladınız zaten Peki Türkiye’nin başı belada da bizim haberimiz mi yok.
Ordumuz güçsüz mü, ordumuz bizi savunamıyor mı bilmediğimiz şeyler mi var. O zaman hepimiz askere gidelim… İçişleri Bakanı ‘teröristleri bitirdik’ diyor. ‘750 terörist kaldı’ diyor. Peki 750 kişi mi başımıza bela olacak yani.. Bunlarla mı baş edemiyoruz. Demek ki beka meka hikaye. Ben dedim ya bu beka değil zeka meselesidir diye…Bu sorun ne biliyor musunuz? BEKA…B. E. K. A. Bahçeli, Erdoğan, Koltuk, Aşkı.. Bunun adı bu…”
 
“KEK KUANTUMU YENERSE BEKA SORUNU OLUR”
“24 Haziran seçimleri öncesi üretim ekonomisine geçmeliyiz dedim, tasarımla ilgilenmeliyiz dedim , marka yaratmalıyız dedim, yazılım dedim , kuantum dedim , nano teknoloji dedim , uzay madenciliği dedim, gençleri yurt dışına göndereceğiz dedim. Arkadaş da çıktı ‘bedava kek var, çay var’ dedi. Kek kuantumu yendi mi mi yendi ama uzun vadede kek kuantumu yenerse işte o zaman bu milletin beka sorunu olur”  CoşkunYAMAN(balikesir24saat)

 

Bu haber 744 kez okundu.
Manşet - 09:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON EKLENENLER

 • 01
  YAĞLI GÜREŞ’TE BAŞKANLIĞI KAPTIRMIYORUZ!
  Türkiye Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığı’na oy birliği ile Yücel Yılmaz seçildi. Edip Uğur’un istifasının ardından Zekai Kafaoğlu Birlik Başkanı olmuştu. Kafaoğlu’nun gidişinin ardından Yücel Yılmaz üçüncü başkan oldu. Türkiye Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclis Toplantısı, birliğin merkezi olan Balıkesir’de gerçekleştirildi. Birlik üyesi; belediye başkanları, meclis üyeleri, güreş ağalarının yoğun katılım gösterdiği meclis […]
 • 02
  “15-16 HAZİRAN DİRENİŞİ BUGÜNE DE IŞIK TUTUYOR”
  Tarihe 15-16 Haziran direnişi olarak geçen işçi direnişinin 49’ncu yıl dönümü nedeniyle Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde “Kıdem Tazminatımıza ve Emeklilik Hakkımıza Sahip Çıkıyoruz” mitingi düzenlendi. DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Hilmi Ovalı, ” İşçi sınıfı haklarına el uzatıldığında neler yapabileceğini bu şanlı direniş ile gösterdi. Dün sendikal hakları için ayağa kalkan işçi sınıfı […]
 • 03
  BASİAD’DAN YENİ PAZAR ARAYIŞI
  Balıkesir Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) Balıkesir firmalarının yeni pazarlara ve işbirliklerine ulaşması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. BASİAD, 18-23 Haziran 2019 tarihleri arasında Özbekistan’da ikili ticari görüşmeler gerçekleştirip, diplomatik ziyaretlerde bulunacak. Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Özbekistan’a ticari gezi düzenliyor. Gezinin öncelikli amaçlarından biri BASİAD üyelerinden Savaşlar Endüstriyel Soğutma firmasının uzak pazarlara daha kolay […]
 • 04
  45 YIL SONRA GELEN MADALYA
  1974’de Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan Burhaniyeli 10 gazi 45 yıl sonra madalya gururu yaşadı. Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kıbrıs Harekatının 45. yılında 10 Kıbrıs gazisine madalya verildi. Kaymakamlık toplantı salonunda madalyalarını, Balıkesir Vali Vekili Şükrü Kara, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Balıkesir Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Çakır ve daire müdürlerinin elinden alan gaziler büyük […]
 • 05
  JEOTERMAL BİRLİĞİ
  Altıeylül, Karesi, Edremit, Bigadiç ve Sındırgı belediye başkanları Başkent Ankara’da düzenlenen T.C. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin 2019 yılı Olağan Meclis Toplantısı’na katıldı. Balıkesirli başkanlar parti ayrımı gözetmeden birlik ve beraberlik içinde hareket etti. Jeotermal kaynaklar açısından zengin bir ülke olan Türkiye’de, jeotermal kaynağa sahip belediyeleri bir araya getirmek ve kaynakları verimli bir şekilde kullanabilmek için […]

YAZARLARIMIZ

 • ÖĞRENCİ, SORU YERİNE SORUN ÇÖZEBİLECEK Mİ?

  Ziya Selçuk, liselerde dört yıl içinde yapacakları değişikleri,  “Orta Öğretimde Reform” diye 18 Mayısta sundu. Ekonomik, sosyal, mesleki yaşamın eğitim yolu ile yeniden üretilmesi ve dönüştürülmesi hedefi ile eklemlenmeyen, sadece genel liseler ile sınırlı bir modeli “ortaöğretim reformu” olarak sunmak; bütünsel bir eğitim reformunun parçası olması gereken ortaöğretim reformunun toplumsal dönüşüm için öneminin henüz anlaşılamadığını […]
 • Y’ANLIŞ K’ARARLAR S’ORUNU: YKS

  Bu ara hep yerel seçimler ve bilahare iptal olan İstanbul nedeniyle YSK konuşuluyor ama bu üç harfin hayatımızda önemi büyük ki bugün de aynı harflere takılıyız. Tekinin yerini değiştirmekle karşımıza çıkıyor: YKS. Ama YSK(Yüksek Seçim Kurulu) kadar popüler değil. Çünkü çok değişti ismi, bu son hali. ÖSS desek bilirsiniz. Bugün ve yarın üniversite sınavı var. […]
 • OĞUZ BOYLARI

  Selçuklu Devleti’nin yaşadığı yıllarda ve Moğolların önünden kaçan ya da onların ardından çeşitli şekillerde pek çok Oğuz boyu Anadolu’ya gelmeye devam etti.İlhanlı Devleti’nin yıkılmasıyla Anadolu’nun doğusunda kurulan devletler, Akkoyunlu ve Karakoyunlu Türkmen devletleri kısa zamanda güçlenip sınırlarını kapayınca, Asya’dan Türkmen göçü tamamen durdu. Hemen bunların ardından başlayan ve yüzyıllar süren Osmanlı-Safevi sürtüşmeleri hudut boylarını geçilmez […]
 • “ZİHİNDEKİ FOTOĞRAF”

  Terim ABD’li gazeteci-yazar Walter Lipmann’a ait. “Kalıplaşmış Yargının” “Zihindeki Fotoğrafı” Önyargının kalıplaşmış hali. Beton gibisi… Beton deyince Rumca’dan Türkçe’ye geçmiş bir deyim geldi aklıma. “Na to kefari, na to mermari”  “na” işte demekmiş. İşte kafa işte mermer… Solcular halkın değer yargılarına önem vermez kalıbı İstanbul belediye seçiminde kırıldı. Bu sağdan kırmaydı. Soldan kırmayı da Ovacık’ta […]
 • YOBAZ

  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve İş Bankası hisselerinden elde edilen gelirin bir kısmını bağışladığı Türk Dil Kurumu sözlüğünde “yobaz” şöyle tanımlanıyor: Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse). Sıfat : “Bu memleketi de dört buçuk yobaza bırakamayız.” -A. Gündüz. Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse). Mecazi Kaba […]
 • KAZDAĞLARI, NEDEN ELİMİZİN ALTINDA OLMASIN?!.

  Tüm dünyaca ünlü oksijen cenneti Kazdağları üzerine, birkaç yıl çalışılsa sayfa sayfa literatür taraması ve bölge ilgili uzmanların adım adım keşfetmesiyle doğal ve kültürel envanteri çıkarılabilir. Kazdağları’nın kapsadığı bölgenin doğa ve kültürel varlıkları tümüyle kayıt altına alınabilir. Gelecek nesillerin bu güzelliklere tanık olması için yapılması zorunluluktur. Şu ana kadar kadar yapılmaması büyük bir kayıptır. Yapılması […]
 • T.C’DEN TCDD’NİN KARA TRENİ’NE!

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin T.C. ile ilgili önergeyi anlaşılmaz bir şekilde reddetmesinin ardından konu unutturulmak istense de  bir şekilde gündeme geliyor. Politika gazetesinden arkadaşımız Tarık Sürmelioğlu,“T.C. değil Türkiye Cumhuriyeti yazın” başlıklı yazısında olaya değişik bir açıdan yaklaştı. Sürmelioğlu, 16 Mayıs’ta  Kuva-yi Milliye Günü’nde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz‘a seslendi ve şunları yazdı: “Kuva-yı Milliye […]
 • “SEFER TASI BAKIRDAN, ASKERİMİZ FAKİRDEN” Fatma Zehra KÖSELEY

  Kolay değil sevdalanmak. Sevdanın eteğine takılan mert bir yüreğin çekip gitmek zorunda kalışını ve geride kalan acısını bilmeyene nasıl anlatırsınız ? Zordur desem ; ne kadar zoru nasıl anlatayım ? En iyisi size bir gerçek öyküyü alıntılayayım da , sizler karar verin. “Ankara Treni ” başlıklı bu yazıyı kim yazdı bilmiyorum. Yazarını aradım bulamadım. Öylesine […]
 • HİÇBİR ŞEY GÜZEL OLMAYACAK- HAKAN TOPALOĞLU

  Hayatımıza dair gerçekleri görmezden geliyoruz. Hayata gerçekçi baktığını iddia edenimiz  çok ama gerçeği değil gerçeğin görüntüsünü, olan biteni değil olan bitenin bize yansıtılan kadarını görüyor ve hatta inanıyoruz. Bu olgu hayatımızda olan bitenler için olduğu kadar hayatımızdaki insanlar için de geçerli. Aziz Nesin’in ülkemizde yaşayan insanlarımızın zeka düzeyini sorgulayan sözleri hala akıllarda ve dillerde. Kendi […]
 • NAMUSLULARIN SİYASETİ / İbrahim ATACANOĞLU

  Namuslu insanlar yani egoları toplumsal değerlerin önüne geçmemiş insanlar, namussuzlar kadar hırslı olmadıkları için çoğu zaman siyasi mücadelede geride kalabiliyorlar. Asıl siyaseti yapması gerekenler bu gruptaki insanlardır.Aksi taktirde her anlamda ülkede refaha huzura ulaşmak mümkün olmamaktadır. Dikkat ederseniz ülkemizde sağını solunu ayırt etmeksizin baktığınızda bir koltuk savaşı mücadelesini görmek mümkün. Nefsiyle haşır neşir olanlar için […]
 • ‘GURBETÇİ GAZETECİ’NİN GÖZÜNDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ- İbrahim ERGÜL

  Hafta içinde fırsat bulup Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısını takip ettim. Öncelikle sorunsuz 7. kata ulaşabildiğimi ve toplantıyı basına ayrılan bölümde rahatlıkla izleyebildiğimi belirtmeliyim. Lakin basin mensuplarIna ayrılan bölümün Balıkesirlilere haber akışını sağlayan gazetecilere çok da uygun olmadığını söylemek lazım. Meclis salonunda ki gelişmeleri en arka sıradan gözlemlemeleri çok zor. Sağlıklı bir haber akışı için […]
 • YOKSULLUK VE VARSILLIK

  Bu yazı kendime ait değil. Çok etkilendiğimi belirtmek isterim. Yoksullıuk ve varsıllık bir kader değildir. İnsanlar ve her toplum kendi kaderini kendi yaratır. “Alın yazısı”kavramı ve “kader” kavramlarını dini  anlamda  tanımlamak ve anlatmak benim görevim değil. Dünyanın siyasi, ekonomik, kültürel, eğitim tarihlerine  bir göz attığımızda karşımıza çıkan olgular insanı etkilemektedir. Doğadaki kendi geleceği için bal […]
 • SİYASİ İŞLER- İlhan AY

  Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Seçen ve seçilen için ise 31 Mart Sevgililer Günü. Çünkü bugünde seçmen gül de verir, diken de. Herkes hesabını kitabını buna göre yapsın. Malum seçim zamanı, sokakta, pazarda, kahvede, otobüste her yerde aynı sohbetler. Bizim milletimiz kahvehanelerde hükümet de yıkar, hükümet de kurar, yani siyasi bir milletiz… Onun için halkın […]
 • MERHABA BENİM ADIM EYLEM. ÖYKÜ ARİN YAZICININ ANNESİYİM! – MEMET KOŞAR

  2 ay ne kadar uzun bir süre sizin için? Belki tuttuğun takımın şampiyon olup olamayacağı belli olacak, heyecanla bekliyorsun. Belki çocuğun olacak cinsiyeti belli olmuş onu kucağına alacağın günü bekliyorsun, sabırsızca. Okulun bitecek, içinde bir umut var hayata dair bir çok şey seni bekliyor, umutlusun. Veya nişanlın askerde, dönmesine de 2 ay kaldı, korkuyorsun, her […]
 • PAZARLAMADA 25 YIL – Nedim ISPARTA

  Bugün size 25 yıllık pazarlama hayatımın 1/3’ünü oluşturan ansiklopedi satışı sırasında başımdan geçen ilginç satış olaylarından bahsedeceğim. 90’lı yıllarda ilk satış yaptığım bölge Kütahya’dayım. Okullarda anket yaparak velilere ulaşıyoruz. Taşımalı eğitim sebebiyle en ücra köylere kadar ulaşıyoruz. Altımda Lada otomobil, tek başıma satış yapıyorum ( Daha sonra 3 yıl arka arkaya 185 kişi arasında Türkiye […]
 • BİR DÜNYA ÇİÇEK- RAMAZAN KARACA

  Geçtiğimiz hafta Avlu Gösteri Merkezi’nde çok güzel ve yararlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Benim de özellikle takip ettiğim gecede yaşadıklarımız ve gördüklerimiz bizleri çok mutlu etti. Geceyi Türk Eğitim Vakfı Balıkesir Şubesi tertiplemişti. “Safiye Ayla- Anma Etkinlikleri” ismi verilen gecenin neden TEV tarafından yapıldığı da davetiyenin üzerinde yazıyordu. Safiye Ayla TEV’in çok değerli ve önemli bir […]
 • AGENDER NESİL- Sedat İRGİL

  Cinsiyet veya teknik adıyla “Cinsel Kimlik” çok karmaşık bir kavram. Kromozomlarınızın XX veya XY olması yeterli değil. Anne karnında maruz kaldığınız hormon, beslenme, anotomik yapı vs. bunda çok etkili. Ayrıca aynı yemek kültürü gibi toplumun kadın ve erkeklere yüklediği roller var. Yine teknik adıyla “Toplumsal cinsiyet rolleri” . Yani doğar doğmaz başlayan bir cinsel rol […]
 • GÖMEÇ’TE  BEKLENEN  SONUÇ… Tahsin EREL

  Bir yerel  seçimi daha geride bıraktık… Gömeç belediyesi Ak Parti’den CHP’ye geçtinin ötesinde, Gömeç halkının sevdiği ama 5 senede doğru dürüst iş yapmayan, halkı ve hizmeti seçime 3 ay kala hatırlayan,  “yapacağız”, “edeceğiz”  sözleriyle sadece vaad sunan Kazım Arslan’dan,  Gömeç  halkının sevdiği  ve her konuşmasında halkı öne çıkartarak, “aday benim ama Gömeç’i , Gömeç halkı […]
 • SAÇMALAMAYIN… Tanyol KIPÇAK

  Yıllar önce..90’lı yıllar diye aklımda kalmış..Siyasi parti liderlerinin TV’lerdeki açık oturumlarını hatırlıyorum…Demirel’den Erbakan’a..Ecevit’ten Türkeş’e.. Mesut Yılmaz dan Çiller’e.. Erdal İnönü’den Perinçek’e kadar..Bazen gergin, bazen esprili..Kantarın topuzunun kaçmadığı seviyeli oturumlardı…Oturumları yönetenlerde hiçbir zaman “taraf” olmazdı..Hiç isimleri üzerinde spekülasyon yapılmazdı.Ertesi gün gazetelerde karikatürler yayınlanır, esprili eleştirilerle liderler kendilerine yakıştırılan figürlerle çizgi ustalarının hedefi olurlardı..Bedri Koraman, Nehar Tüblek, […]
 • “İŞÇİ KIYIMI VE ADALETSİZLİK” RAMAZAN DİNLEMEZ

  Ramazanın gelişiyle birlikte bir ritüel haline getirilen iftar programları da başladı. Bandırma Belediyesi 1350 kişiye Bandırma, Edincik ve Aksakal’da hayırseverlerin desteği ile iftar yemeği ikram ediyor. Bandırma’da Ortaokulu önündeki iftarlara katılanlara baktığımızda bu yıl öğrencilerin ağrılıkta olduğunu görüyoruz. Oruçlu oruçsuz birçok insan burada karnını doyuyor. Zaten olması gereken de bu değil mi? İnsanları “oruçlu oruçsuz” diye […]
 • MANGALDAKİ KÜL! Uğur SATILMA

  Geçtiğimiz ay Manyas’ta öğrencilere yönelik yaptığım Spor Sevgisi adlı sunum sırasında  ilginç bir soru soruldu. Sporun hayatımıza ve sağlığımıza faydalarını coşkuyla anlattığım bir anda ısrarla söz almak isteyen bir öğrenciye kayıtsız kalamadım. -Spor sevgisinin iyi,güzel anlatıyorsunuz! Peki siz sigara içiyor musunuz? O tertemiz ve çocuksu aklıyla biz büyüklerin tutarsız-yalan- dünyasına tepkisini dile getiriyordu aslında sorusuyla. […]
 • “AYVALIK’I ANLAMAK AŞKTIR”

  İlias Venezis “Eolya Toprağı” kitabının sonunu şöyle bitirir: “Ninem kafasını eğip hayatı boyunca onu koruyan sineye yaslıyor başını. Bir şey engelliyor, yerleşemiyor rahatça: ihtiyarın gömleğinin içinde bir kesek var sanki. -Ne var burada? diye soruyor hemen hemen kayıtsız bir edayla. Ninem elini kıyafetinin altına sokuyor ve bedenine değen, yürek atışlarını duyan küçük yabancı bedeni buluyor. […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 90.787
  0,32%
 • ALTIN 254.24
  0,40%
 • DOLAR 5.901
  0,54%
 • EURO 6.635
  0,12%
sanalbasin.com üyesidir

medyaz internet hizmetleri
close-link