11° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.55
 • DOLAR 5.81

İNCE’DEN YENİ SEÇİM SLOGANI

Manşet - 22 Mart 2019 09:33 A A
balıkesir_anket

Balıkesir’deki mitingde konuşan Muharrem İnce, 1989 seçimlerinde rahmetli İnönü’nün kullandığı ‘limon gibi sıkılma’ sloganını hatırlattı. İnce, “Bu seçimde bir slogan yazsaydım. Bu ‘yiğit muhtaç olmuş kuru soğana, nasıl oy vereceksin seni soyana’ olurdu’ dedi.

CHP’nin 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Balıkesir’de Bahçelievler mahallesinde düzenlenen seçim mitingine katıldı. İnce soğuk havaya rağmen ilgi gören mitingde Altıeylül ve Karesi’deki başkan adayları Esin Balıbek’le Levent Tellioğlu’na destek istedi. “Türkiye’ye güvence, Muharrrem İnce” sloganıyla karşılanan tecrübeli siyasetçi, bir partilinin “Sizi CHP’nin başında görmek istiyoruz” sözlerine “Bende istiyorum” yanıtını verdi. İnce’nin mitingine özellikle gençlerin ilgi gösterdiği gözlendi.
“AMPUL’ÜN KULAĞINI ÇEKİN”
Türkiye’nin esnaf lokantası gibi yönetildiğini belirten İnce, ” Hani esnaf lokantasının sahibi çarşıya gideceği zaman kasaya oğlunu, kızını, damadını, gelinini, kardeşini oturtur ya. Türkiye’de öyle işte. Kasada damat oturuyor 82 milyon kişi içinde para işinden anlayan ikinci bir kişi yok mu? “ dedi.
Vatandaşlardan ampulün kulağını çekmelerini isteyen İnce, “Yoksa bildiklerini okuyacaklar, seçimden sonra para bulmak için Varlık Fonuna koydukları Ziraat Bankası’nı , Halk Bankası’nı, Türk Hava yolları’nı , Borsa İstanbul’u, Çaykur’u da satacaklar. Ancak bu seçimde onların kulağını çekersek bu değerlerimizi satmaya cesaret edemezler” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran seçimlerinde polis ve öğretmenlere verilen 3600 sözünü tutmadığını anımsatan İnce, ” Polislerle öğretmenlerin 3600 ek gösterge hakkını verin artık” dedi.
Türkiye’nin gündeminde iki ay öncesine kadar Küba’ya camii, herkesin Osmanlıca öğrenmesi, idam, kenevir, İş Bankası gibi konular yer aldığını belirten İnce, “Olmayacak konularla, yalanlarla bizi oyalıyorlar” dedi.

YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA…
İnce sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu seçimde bir slogan yazsaydım eğer… Hani 1989’da rahmetli Erdal İnönü ‘limon gibi sıkılma’ diyordu ya. Bu seçimin sloganı ne olurdu biliyor musunuz, ‘yiğit muhtaç olmuş kuru soğana, nasıl oy vereceksin seni soyana’… Üretmeyen bir Türkiye var.Et bitti, süt bitti, yumurta bitti, patates bitti, soğan bitti, ahlak bitti, vicdan bitti. Şimdi ‘o kuyruklar yokluk değil varlık kuyruğu’ diyor. Varlık kuyruğu olur mu? Siz hiç o kuyrukta varlıklı insan gördünüz mü, o kuyrukta hiç Erdoğan’ın bir arkadaşını gördünüz mü?

“EZANA HİÇ KİMSE SAYGISIZLIK YAPMAZ “
Akşam ezanı okurken konuşmasına ara veren İnce, AK Parti seçim minibüslerinden birinin şarkı çalarak meydandan geçtiğini görünce, ” Bak ezanı protesto ediyor ezanı !..Bizimki olsaydı öyle derlerdi biliyor musunuz” dedi.
“Ezanı yuhaladılar” iddialarına da değinen İnce, bu konuda şunları söyledi:

“Bakın 8 Mart’ta kadınlar bir yürüyüş yapıyor. Polisle aralarında bir sorun yaşanıyor. Polisi ıslıklıyorlar. O arada ezan okunuyor.İşin ilginci o gün yatsı namazı 20.35’de okunuyor ama o gün 22.40’da bir ezan daha okunuyor. Bu ezan gerçek bir ezan değil, milleti birbirine düşürmek için uydurulmuş bir ezan. Bakın ben bu ülkenin tüm insanlarına kefilim. 82 milyonun içinde hiç kimse ezana saygısızlık yapmaz. Ama üç beş zibidi çıkar saygısızlık yaparsa ona da hepimiz haddini bildiririz. Bizim bağımsızlığımızın iki sembolünden biri   bayrağımızla birlikte ezandır. Az önce AK Parti’nin seçim arabası geçti, ezan okunuyordu, müzik çalıyordu. Eminim ki şoför ezanı duymamıştır. Duysaydı müziği kapatırdı. Şimdi biz ‘ezana saygısızlık mı yapıyor’ diyeceğiz. Bu çok ayıp bir şeydir. Üç tane oy almak için yapılan şeydir. Ekonomi konuşamayacaksın, din sömürüsü yapacaksın”

“BEKA= BAHÇELİ ERDOĞAN KOLTUK AŞKI”
“31 Mart’a hazır mısınız” diyen İnce, seçimlerdeki beka tartışması ile ilgili düşüncelerini de anlattı. İnce şunları söyledi:
“31 Mart’ta bir seçim yaşayacağız. Türkiye’de belediyeler cumhuriyetten önce de vardı. 1850’li yıllardan beri belediyeler var. Osmanlıda da belediyeler vardı. 1930’dan bu yana da yerel seçim yapılıyor. Bu 19. yerel seçim. Bu yerel seçimleri pek çoğu şimdi rahmetli olan siyasetçiler yaşadı. İsmet İnönü, Celal Bayar, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Erdal İnönü, Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan hepsi bu seçimleri yaşadılar. Bazı seçimlerde galip geldiler, bazı seçimlerde yenildiler. Hiç biri yerel seçimi beka seçimi olarak anlatmadı. Şunu demek istiyor. ‘Biz yenilirsek memleketin varlık yokluk sorunu çıkar, memleketin başı belaya girer, memleket batar’  diyor. Bunu İnönü, Özal, Demirel, Ecevit demedi. Sadece bunların aklına geldi. 2002’de AKP iktidara geldiğinde Türkiye’nin beka sorunu var mıydı?2019’da beka sorunu varsa o sorunu sen yarattın demektir. Memleketi bu hale getirenden memleketi kurtarmasını beklemek saflık olur. 

‘Beka sorunu var’ diyorsun. Bu seçimde sen kaybedersen, dünyanın en güçlü devleti ABD bizi işgal mi edecek. Bir şey mi yapacak. Senin damatla Trump’ın damadı her hafta görüşüyor, işi bağladınız zaten Peki Türkiye’nin başı belada da bizim haberimiz mi yok.
Ordumuz güçsüz mü, ordumuz bizi savunamıyor mı bilmediğimiz şeyler mi var. O zaman hepimiz askere gidelim… İçişleri Bakanı ‘teröristleri bitirdik’ diyor. ‘750 terörist kaldı’ diyor. Peki 750 kişi mi başımıza bela olacak yani.. Bunlarla mı baş edemiyoruz. Demek ki beka meka hikaye. Ben dedim ya bu beka değil zeka meselesidir diye…Bu sorun ne biliyor musunuz? BEKA…B. E. K. A. Bahçeli, Erdoğan, Koltuk, Aşkı.. Bunun adı bu…”
 
“KEK KUANTUMU YENERSE BEKA SORUNU OLUR”
“24 Haziran seçimleri öncesi üretim ekonomisine geçmeliyiz dedim, tasarımla ilgilenmeliyiz dedim , marka yaratmalıyız dedim, yazılım dedim , kuantum dedim , nano teknoloji dedim , uzay madenciliği dedim, gençleri yurt dışına göndereceğiz dedim. Arkadaş da çıktı ‘bedava kek var, çay var’ dedi. Kek kuantumu yendi mi mi yendi ama uzun vadede kek kuantumu yenerse işte o zaman bu milletin beka sorunu olur”  CoşkunYAMAN(balikesir24saat)

 

Bu haber 678 kez okundu.
merkez_optik
Manşet - 09:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON EKLENENLER

 • 01
  AYVALIK, TUĞBA GÜNER
  Tuğba Güner hanımefendiden Ayvalık belediyesi kültür ve sanat çalışmalarında ve etkinliklerinde faydalanmalı diye düşünüyorum. Faydalanmalı kelimesi şık durmadı diye düşünen dostlarımız olabilir. O noktaya takılmayın… Tuğba hanım iddialı bir siyasetçi… Bu iddiasını sürdürebilmesi açışından onun da sesini, birikimlerini ve hareketlerini ve emeğini doğru projeler de aktarabileceği ve katkılarıyla hem bulunduğu yere hem de kendisine, (parti […]
 • 02
  O EL SIKILMALI… Tanyol KIPÇAK
  Neymiş?.. Kızgın demir’i soğutma zamanıymış.. Eyvallah hep birlikte soğutalım. İyi de sormadan edemiyorum. Neden kızdırdınız o zaman demir’i ?.. Neden dağladınız yürekleri, yaktınız gönülleri?.. Seçim zamanı olurmuş öyle şeyler.. Şimdi kucaklaşma zamanıymış!.. İşte “kırılma noktası” bana göre tam da burası.. Toplumun “kucaklaşması” için önce bir “sebep” ortaya koyacağız.. Sonra onun üzerinden “politika” üreteceğiz.. Yani.. Sebep-sonuç […]
 • 03
  “BİYOLOJİK ZENGİNLİĞİMİZ TEHDİT ALTINDA”
  Genç TEMA’nın katkılarıyla düzenlenen “Türkiye’nin Biyolojik Çeşitliliği ve Değeri” konulu konferans  Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde gerçekleştirildi. Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Fatih Satıl’ın konuşmacı olduğu konferansa TEMA Vakfı  İl Temsilcisi Metin Kuter, Balıkesir Üniversitesi Genç TEMA Sorumlusu Mehtap Nur İndibi, öğretim elemanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Türkiye’deki biyolojik çeşitlilikle bu çeşitliliği tehdit eden faktörler […]
 • 04
  KORE GAZİSİ ASKERİ TÖRENLE UĞURLANDI
  Manyas’ta vefat eden Kore Gazisi İbrahim Tüz son yolculuğuna devlet töreniyle  uğurlandı. Manyaslı Kore Gazisi İbrahim Tüz, 87 yaşında vefat etti.  Evli ve 4 çocuk babası Kore Gazisi İbrahim Tüz için kırsal Tepecik mahallesinde ki evinin önünde askeri tören düzenlendi. Bandırma 6.Hava Üssü tören mangasından askerler Tüz’ün Türk bayrağına sarılı tabutunun başında nöbet tuttu. Cenazeye […]
 • 05
  HİÇBİR ŞEY OLMASA BİLE KESİNLİKLE BİR ŞEY OLDU
  Çok sevdim bu cümleyi. “Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şey oldu.” Tarih sayfalarına geçti. Kim diyor bunu?.. Pek çok ülke nüfusundan büyük, dünyanın en büyük metropollerinden, Türkiye’nin en kalabalık ve can damarı büyükşehrinde, iktidar partisinin il başkanı… Acaba dediklerini kulakları duyuyor mu? Veya hiç mi yanlarında uyaran, birlikte tartıştıkları, fikir fırtınası yaptıkları birileri yok? […]

YAZARLARIMIZ

 • İKİYÜZLÜ SİYASET ÜZERİNE!

  Siyaset alanında ikiyüzlülük, S. P. Huntington’nun “Medeniyetler Çatışması” (1996) ile Batı’ya armağanıdır. Yazık ki bugün, post modern süreç içinde dünyada giderek yaygınlaşan böyle bir durumu yaşıyoruz. Asya, Afrika hatta Amerika’da dini orijin üzerinden yükselen tepkilerle birleşince Huntington uyarısı, savaşlar, iç çelişkiler nedeniyle yorgun düşmüş Batı üzerinde etkili oldu. Bu uyarı bir anlamda Batı’yı, kültürel bagajında önemli […]
 • HİÇBİR ŞEY OLMASA BİLE KESİNLİKLE BİR ŞEY OLDU

  Çok sevdim bu cümleyi. “Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şey oldu.” Tarih sayfalarına geçti. Kim diyor bunu?.. Pek çok ülke nüfusundan büyük, dünyanın en büyük metropollerinden, Türkiye’nin en kalabalık ve can damarı büyükşehrinde, iktidar partisinin il başkanı… Acaba dediklerini kulakları duyuyor mu? Veya hiç mi yanlarında uyaran, birlikte tartıştıkları, fikir fırtınası yaptıkları birileri yok? […]
 • BALIKESİR LİSESİ’NE SELAM

  Çamlık yokuşunda, Lise yolunda, Gözlerin zeytin karası, Sesin höşmerim tadında, Bakışın serçe kaçışlı, Gülümsemen nar ekşisi, Nefesin bahar esişli.. Balıkesir üstünde ilim şatosu, Şehitler Lisesi, Gaziler Lisesi. Dağ başında kardelenler, Nergis ferahlığında Çamlık tepesi. İzciler geliyor selama durun.. Şehitler gidiyor selama durun.. Şehitler sıra sıra, gaziler madalyalı.. Yetiştirdi yüz binlerle sayılı.. Marşları, şarkıları, türküleri duyalı […]
 • NE OLDU?

  Ne olacak damat şaşırdı. Damadın “reform paketinden bakın ne çıktı. Devlet iki-üç bin dönümlük kamu arazilerinde çiftçilik yapacakmış. O zaman devlet, atlet-kilot üretir mi diye Sümerbank’ı neden özelleştirdiniz Süt Endüstrisi Kurumunu (SEK), Et Balık Kurumunu (EBK) özelleştirirken bunlar devletin iş değil diyordunuz. Bunlar değil seracılık devlet işi öyle mi? Karadeniz’in fındık üreticisini koruyan FİSKO BİRLİĞİ-Antalya’nın […]
 • 90 GÜN KALA AKLIMA GELENLER – Birgi TUNA

  Bugün 18 Şubat 2019. 19 Mayıs 2019’a tam 90 gün kaldı. Emperyalizm, 20’nci yüzyılda en büyük hezimeti Çanakkale’de yaşadı. Uğradığı hezimete rağmen, Türk Milletini esir etmek için 30 Ekim 1918 Mondros Ateşkes Antlaşmasıyla başlayıp 10 Ağustos 1920’de Sevr Antlaşmasıyla tamamlanmaya çalışılan süreçte emperyalist ordular tek kurşun atmadan Yunan, Bulgar, Arap çeteleri maşa olarak kullandı. Bu […]
 • ANNEANNEMİN MEMLEKETİ HAVRAN

  3 yıl önce aramızdan ayrılan pamuk anneannem Havranlı. Babasını kaybedince Edremit’e taşınmışlar. Anneannem Edremit’in son zamanlardaki değişimini gördükçe; ”Benim memleket Havran aynı kaldı.” derdi. Edremit’ten Kadıköy’e lale toplamak için yürüdüklerini anlatırdı. Buraların günümüzdeki hali, anneannemin yaşadıklarının sanki bir masal olduğunu anlatıyor. Onun sağlığında ne yazık ki Havran’a beraber çok gelemedik. Küçüklüğümdeki bir gidişimizi hatırlıyorum. Altınkum’dan […]
 • DUYARLI BAŞKANLARA ALKIŞ

  Yerel seçimler öncesi başkan adayları örnek davranışlara imza attı. TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilciliği’nin “çevre dostu belediye başkan adayları arıyoruz” çağrısına adayların hemen hemen  tümü imza verip, destek oldu. Bir çok başkan adayı TEMA Evi’ni ziyaret etti, bazıları ise yaşadıkları ilçelerde doğa dostu başkan taahhütnamesini imzaladı. Aynı şekilde bir çok aday Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı’nın […]
 • KÖY ENSTİTÜLERİ / Fatma Zehra KÖSELEY

  Tarih , 17 Şubat 1923 yer İzmir. Tarihimizin o meşhur “İzmir İktisat Kongresi” nde Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin eğitim ve öğretiminin temelini oluşturan ilkelerin tespitlerini şöyle özetler. ” Evlâtlarımızı o şekilde eğitmeli ve terbiye etmeliyiz, onlara o şekilde bilgi, anlayış vermeliyiz ki, ticaret, ziraat ve sanat dünyasında ve bütün bunların faaliyet alanlarında verimli olsunlar, etkili […]
 • MEKTUP

  Sen öldün. Öldürmek bir eylemdir. Türkçe dilbilgisinde ya da yasalarda “fiil” de denir. Oysa ölmek bir eylem değildir. Senin ölmeni, ölümü, ölmeleri bir eylem yaptı insanoğlu ve ölünden ve ölümlerden kendine zırhlar, kapılar ve tesbitler icat etti. Ölümünden ve ölümlerden kendine konuşacak çok şey buldu ama yapacak hiçbir şey bulamadı. Sen öldün. Senin ölümünü ve […]
 • NAMUSLULARIN SİYASETİ / İbrahim ATACANOĞLU

  Namuslu insanlar yani egoları toplumsal değerlerin önüne geçmemiş insanlar, namussuzlar kadar hırslı olmadıkları için çoğu zaman siyasi mücadelede geride kalabiliyorlar. Asıl siyaseti yapması gerekenler bu gruptaki insanlardır.Aksi taktirde her anlamda ülkede refaha huzura ulaşmak mümkün olmamaktadır. Dikkat ederseniz ülkemizde sağını solunu ayırt etmeksizin baktığınızda bir koltuk savaşı mücadelesini görmek mümkün. Nefsiyle haşır neşir olanlar için […]
 • KORKMA CANCAĞZIM!.. İhsan DURAK

  “Korkulu düşün, sonu hayırdır” diye söylenir. Sevgi ve korku toplumlarının temel özellikleri bir birinden fersah fersah farklıdır. Binlerce yıldır tanrıların, (Tengri) gazabından kendilerini sakınan insanlar, sığınacak, dua edecek bir uluya karşı sevgi ve saygılıdırlar. İnsanların sevgi ve saygıları üzerinden duygu sömürüsü yapanlar. İnsanların akıllarını başlarından alacak korkular yaratmanın sevdasını yaşayarak; kendi geleceklerini garanti altına almayı […]
 • SİYASİ İŞLER- İlhan AY

  Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Seçen ve seçilen için ise 31 Mart Sevgililer Günü. Çünkü bugünde seçmen gül de verir, diken de. Herkes hesabını kitabını buna göre yapsın. Malum seçim zamanı, sokakta, pazarda, kahvede, otobüste her yerde aynı sohbetler. Bizim milletimiz kahvehanelerde hükümet de yıkar, hükümet de kurar, yani siyasi bir milletiz… Onun için halkın […]
 • MERHABA BENİM ADIM EYLEM. ÖYKÜ ARİN YAZICININ ANNESİYİM! – MEMET KOŞAR

  2 ay ne kadar uzun bir süre sizin için? Belki tuttuğun takımın şampiyon olup olamayacağı belli olacak, heyecanla bekliyorsun. Belki çocuğun olacak cinsiyeti belli olmuş onu kucağına alacağın günü bekliyorsun, sabırsızca. Okulun bitecek, içinde bir umut var hayata dair bir çok şey seni bekliyor, umutlusun. Veya nişanlın askerde, dönmesine de 2 ay kaldı, korkuyorsun, her […]
 • 3 AY = ÇOK SENE… Nedim ISPARTA

  İstasyon mahallesi yazımda bahsettiğim gibi,  fabrikamızın özelleştirilmesi / kapatılmasının ardından çil yavrusu gibi dağıldık. Ben de bir arkadaş vasıtasıyla Görsel Yayınlar’a ansiklopedi satışı için başvurdum ama şartlar uymadı.  Lise mezunu değildim. Dursunbey’de satış yaparken yardımcı olduğum İpek hanım, beni direk müdür Hüseyin Aslan’ın( Facebook’dan arkadaşım şu anda) odasına götürdü.  – Nedim abi bu işi yapamazsa […]
 • BİR DÜNYA ÇİÇEK- RAMAZAN KARACA

  Geçtiğimiz hafta Avlu Gösteri Merkezi’nde çok güzel ve yararlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Benim de özellikle takip ettiğim gecede yaşadıklarımız ve gördüklerimiz bizleri çok mutlu etti. Geceyi Türk Eğitim Vakfı Balıkesir Şubesi tertiplemişti. “Safiye Ayla- Anma Etkinlikleri” ismi verilen gecenin neden TEV tarafından yapıldığı da davetiyenin üzerinde yazıyordu. Safiye Ayla TEV’in çok değerli ve önemli bir […]
 • AGENDER NESİL- Sedat İRGİL

  Cinsiyet veya teknik adıyla “Cinsel Kimlik” çok karmaşık bir kavram. Kromozomlarınızın XX veya XY olması yeterli değil. Anne karnında maruz kaldığınız hormon, beslenme, anotomik yapı vs. bunda çok etkili. Ayrıca aynı yemek kültürü gibi toplumun kadın ve erkeklere yüklediği roller var. Yine teknik adıyla “Toplumsal cinsiyet rolleri” . Yani doğar doğmaz başlayan bir cinsel rol […]
 • GÖMEÇ’TE  BEKLENEN  SONUÇ… Tahsin EREL

  Bir yerel  seçimi daha geride bıraktık… Gömeç belediyesi Ak Parti’den CHP’ye geçtinin ötesinde, Gömeç halkının sevdiği ama 5 senede doğru dürüst iş yapmayan, halkı ve hizmeti seçime 3 ay kala hatırlayan,  “yapacağız”, “edeceğiz”  sözleriyle sadece vaad sunan Kazım Arslan’dan,  Gömeç  halkının sevdiği  ve her konuşmasında halkı öne çıkartarak, “aday benim ama Gömeç’i , Gömeç halkı […]
 • O EL SIKILMALI… Tanyol KIPÇAK

  Neymiş?.. Kızgın demir’i soğutma zamanıymış.. Eyvallah hep birlikte soğutalım. İyi de sormadan edemiyorum. Neden kızdırdınız o zaman demir’i ?.. Neden dağladınız yürekleri, yaktınız gönülleri?.. Seçim zamanı olurmuş öyle şeyler.. Şimdi kucaklaşma zamanıymış!.. İşte “kırılma noktası” bana göre tam da burası.. Toplumun “kucaklaşması” için önce bir “sebep” ortaya koyacağız.. Sonra onun üzerinden “politika” üreteceğiz.. Yani.. Sebep-sonuç […]
 • BANDIRMA’NIN SINAVI “BANVİT”

  BANVİT A.Ş.’nin haziran ayı sonundan itibaren Banvit Basketbol ve Banvit Kırmızı’ya desteğinin sona ereceği geçtiğimiz günlerde kamuoyuna açıklandı. Yıllarca Görener ailesinin ekonomik desteği ile bir fabrika takımı olarak ayakta kalmayı başaran, ülke ve Avrupa’daki başarılarının yanı sıra adeta bir basketbolcu üretim merkezi durumuna gelen Banvit Basketbol, bugün sponsorsuz kalma tehlikesiyle karşı karşıya. Banvit Basketbol Kulübü […]
 • MANGALDAKİ KÜL! Uğur SATILMA

  Geçtiğimiz ay Manyas’ta öğrencilere yönelik yaptığım Spor Sevgisi adlı sunum sırasında  ilginç bir soru soruldu. Sporun hayatımıza ve sağlığımıza faydalarını coşkuyla anlattığım bir anda ısrarla söz almak isteyen bir öğrenciye kayıtsız kalamadım. -Spor sevgisinin iyi,güzel anlatıyorsunuz! Peki siz sigara içiyor musunuz? O tertemiz ve çocuksu aklıyla biz büyüklerin tutarsız-yalan- dünyasına tepkisini dile getiriyordu aslında sorusuyla. […]
 • ÇOCUK YETİŞTİRMEK…

  William James, varlıklı bir ailenin çocuğu idi. Çocukluğunda çok ciddi sağlık sorunları yaşamıştı. Pek arkadaşı yoktu. İyi bir öğrenci değildi. Evin içinde resim yaparak günlerini geçiyordu. Yaptığı resimlerini satın alan yoktu. Babası kendisiyle alay ediyordu. Erkek kardeşi Henry James ise dünya çapında tanınan ve okunan bir yazar olmuştu. Babası iş ilişkilerini kullanarak oğlunu Harvard Tıp […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.861
  -0,03%
 • ALTIN 238.33
  0,17%
 • DOLAR 5.811
  0,16%
 • EURO 6.553
  0,32%
sanalbasin.com üyesidir

medyaz internet hizmetleri
close-link