Yayınlanma Tarihi :

İNCE’DEN BİR DESTEK DE MANYAS ADAYI BARÇIN’A

İNCE’DEN BİR DESTEK DE MANYAS ADAYI BARÇIN’A

CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Altıeylül adayı Esin Balıbek ve Karesi adayı Levent Tellioğlu’ndan sonra bu kez Manyas’ta Millet ittifakı’nın ortak adayı olan CHP’li Belediye Başkanı ve Başkan adayı Tancan Barçın’a destek verdi.

Yalova Milletvekili Özcan Özel, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı ve CHP eski Milletvekili Namık Havutça ile birlikte Manyas’a gelen İnce, ilçe merkezinde bir kahvehane önünde mini miting yaptı. Yaklaşık 300 kişiye seslenen  İnce “Soğana muhtaç bir Türkiye olur mu ya… Bundan 20 yıl önce ilkokulda çocuklara neyi anlatırdık. Türkiye Dünya’da kendi, kendine yeten 7  ülkeden birisidir. Soğanı İran’dan, Mısır’dan alıyoruz, ithal edeceğine Karacabey çiftçisine ver de onlar üretsin. Sırbistan’dan et alıyorsun,versene bunu Manyaslıya üretsin. Varlık kuyruğu olur mu? Zengini siz hiç kuyrukta görüyor musunuz? Üretmeyen bir Türkiye, yoksul bir Türkiye olur. Etliye, sütlüye karışmayayım dersen yanlış yaparsın. Sen Adapazarı’nda ki tank palet fabrikası satılırken Manyas’ta bana ne dersen,bugün sen belki yardım bulabilirsin,ama çocuğun yarım bulamaz sonra, çocuğunun hakkını yersin.”

Ezanın  ıslıklandığı iddiasına sert çıkan İnce, Türkiye’de hiç kimsenin ezana saygısızlık yapmayacağını söyledi. Tarımda teknolojinin hızla geliştiğini,10-15 yıl sonra Dünya’da korkunç bir teknolojik değişim olacağını  sözlerine ekleyen İnce, şunları söyledi:

“Milletin bir kısmına nasıl zillet ittifakı dersin, bura dan hep beraber çıkalım, bunu başarabiliriz. Ülkemizin her şeyi var, şimdi ne diyorlar sırat köprüsünden geçme garantisi veriyorlar. Sırat köprüsü Allah’ın köprüsü, bunu söyleyen AK Partililere, ‘şu Recebin köprüsünden bir beleş geçiriver’  deyin. Bunu sorun, bunu söylemezsen  yoksulluktan kurtulamazsın.”

İnce, sevgi gösterileri arasında Manyas’tan ayrıldı.  Süleyman ÖZAYDIN/MANYAS(balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP