“İLK UÇUŞ İÇİN ARTIK SAYILI ZAMAN KALDI “

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“İLK UÇUŞ İÇİN ARTIK SAYILI ZAMAN KALDI “

Karesi Belediyesi İnsansız Hava Aracı Uygulamalı Eğitim ve Teknoloji Merkezi inşaat çalışmaları devam ediyor. İnşaatta incelemelerde bulunan Başkan Orkan, “İlk uçuş için artık sayılı zaman kaldı” dedi. 

“KARESİ İHA ÜSSÜ GENÇLERİN TEKNOLOJİ ÜSSÜ OLACAK”

İlklere imza atarak farkındalık oluşturmak, teknolojinin yön verdiği doğrultuda hizmetler yapmak ve en önemlisi ülkenin geleceği gençlere çağın anlamını taşıyan bir miras bırakmak adına yeni bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlandıklarını söyleyen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan merkez inşaatında incelemelerde bulundu. Merkezin “teknoloji üssü” olacağını vurgulayan Başkan Orkan, “İHA Uygulamalı Eğitim ve Teknoloji Merkezi’nde süren hummalı çalışmaları yerinde inceledik. İlk uçuş için artık sayılı zaman kaldı gençler. Türkiye’de bir ilk olacak uygulama ile Karesi, İnsansız Hava Aracı (İHA) Eğitim Ve Uygulama Merkezi haline gelecek. Tesis, içinde kurulacak Güneş Enerjisi Santrali ile elektrik ihtiyacını da kendi kendine karşılayacak” dedi.

EĞİTİM DE EĞLENCE DE VAR

Proje yerleşkesinde İHA teknolojilerine yönelik teorik ve uygulamalı eğitimler, sertifika programları, İHA model üretimi ve Uçuş Yazılımları Geliştirme gibi eğitimler söz konusu olduğu gibi, eğlence amaçlı İHA uçuşları, İHA yarışları, RC Model Araç yarışları, E-spor turnuvaları da gençlerle buluşacak. Yerleşke eğlence imkanı tanırken bir yandan da teknoloji üzerine eğitim almış gençlerin aldıkları eğitimleri katma değerlere dönüştürecek inovatif projelerini yapabilmelerine imkan tanıyacak.
Yerleşke hem yakın hem de uzak çevredeki genç ve ilgi duyan herkese hizmet verebilir bir vizyon ile hayata geçecek ve ayrıca hem ulusal hem de uluslararası yarışlara ev sahipliği yapabilir bir anlayış ile hizmet verecek. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP