Yayınlanma Tarihi :

“İLÇELER DE İYİ OLACAK”

“İLÇELER DE İYİ OLACAK”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ayrı bir önem verdiği Balıkesir ve ilçelerine iki gününü ayırdı. Savaştepe, İvrindi, Bigadiç ve Susurluk ilçelerini de ziyaret eden İYİ Parti lideri büyük ilgi gördü.

İYİ Parti ve CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katılmak için  Balıkesir’e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin başkan adayı çıkardığı Savaştepe, İvrindi, Bigadiç ve Susurluk ilçelerini de ziyaret etti. Akşener, İl Başkanı Nedim Tuna ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok’la birlikte katıldığı ilçe gezilerinde büyük ilgi gördü.

Savaştepe’de Hürriyet Meydanı’nda halka seslenen Akşener, “Büyükşehir Belediye Başkan adayımız İsmail Ok ve Savaştepe Belediye Başkan adayımız Osman Özgür Alaca, Allah’ın izniyle belediye başkanı olacaklar” dedi.

“İyi” olanın kazanmasını dileyen Akşener, Balıkesir-Savaştepe yolunun ise “çok kötü” olduğunu vurgularken, ” Bu yolun yapılması için iki adayımıza da talimat veriyorum. Bu yolun bir an önce yapılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu.

İVRİNDİ’DE MİTİNG

Aydın Cihan’ın aday gösterildiği İvrindi’de büyük sevgi gösterileriyle karşılanan Akşener, Balıkesir’de olduğu gibi bu ilçede de halkın iktidarın kulağını çekmesini istedi. İvrindi’de meydanı tıka basa dolduran vatandaşlara seslenen Akşener, 31 Mart’ta iktidar değişikliği olmayacağını ancak belediyeleri AK Parti’nin kazanması halinde zam yağmuru olacağını öne sürdü. Akşener, ” AK Parti’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. 31 Mart’tan sonra da Sayın Erdoğan tepede kalacak ve dört sene hizmet etmeye devam edecek. Ama tüm olumsuzlukları hale yola koymanın yolu bu kulağı çekip kızartmaktan geçiyor. Halkımızda da bu kararlılığı görüyorum. Maşallah Aydın Cihan başkanımız işi bitirmiş. İvrindili hemşehrilerimize ‘iyi belediyecilik’ yakışır” dedi. CHP’nin Balya Belediye Başkan adayı Orhan Gaga da İvrindi’ye gelerek Aydın Cihan’a destek verdi.

BİGADİÇ’TE BÜYÜK İLGİ

İvrindi’den Bigadiç’e geçen Meral Akşener Belediye Başkan adayı Davut Uzuner ile birlikte vatandaşları selamladı. AK Parti hükümetinin uygulamalarını eleştiren Akşener, “Bu şımarıklığın, bu kibrin, bu israfın sona ermesi için o kulağı çekeceksiniz. Hanımlardan ayrıca bir de anne terliği istiyorum. 31 Mart akşamının hepimize hayırlar getirmesi dileği ile iki adayımızı sizlere emanet ediyorum” diye konuştu.

SUSURLUK’TA CHP DESTEĞİ

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in son durağı Susurluk oldu.  Susurluk ilçesinde vatandaşlara seslenen Akşener, dün Balıkesir’de 75 yaşındaki bir şehit babasının ağlayarak yanına geldiğini ve “Millet İttifakı’na rey vereceğim diye bana ‘terörist’ diyorlar. Ben terörist değilim. Aynını misliyle iade ediyorum” dediğini anlattı.  Akşener “Buna kimsenin hakkı yok” diye konuştu. Susurluk belediye başkan adayı Nurettin Güney , Nedim Tuna ve  İsmail Ok’la birlikte seçim otobüsünden halkı selamlayan Akşener, bozkurt işareti yaptı. Susurluk’ta  CHP’li vatandaşların da Kemal Kılıçdaroğlu posterleriyle Akşener’e destek vermeye geldiği gözlendi. (balikesir24saat) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP