DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.627.8251.052

İL BAŞKANLIĞINA VEDA, VEKİLLİĞE YEŞİL IŞIK

Yayınlanma Tarihi :
İL BAŞKANLIĞINA VEDA, VEKİLLİĞE YEŞİL IŞIK

İYİ Parti’nin Balıkesir’deki ilçe kongreleri Susurluk ile sona ererken, adı milletvekili adayları arasında geçen İl Başkanı Özlem Ural 15 Ocak’taki il kongresinde aday olmayacağını açıkladı.

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural beklenen açıklamayı sosyal medya hesaplarından yaparken, “15 Ocak’ta il kongremizde, en yukarıya taşımak için mücadele ettiğimiz bayrağımızı, daha yukarıya taşıyacak arkadaşlarımıza devrediyor olacağız. Genel Başkanımızın liderliğinde, iktidar yolunda partimize hizmet etmeye devam ediyor olacağım. Kongrelerimiz şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

“İYİ PARTİ’YE 5 BİN ÜYE KAZANDIRDIK”

Ural’ın partililere seslendiği  açıklaması şöyle:
“İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı olarak ilçelerimizde kongrelerimizi demokrasiye yakışır biçimde tamamladık. 7 ilçemizde, Altıeylül, Bandırma, Edremit, Gönen, Bigadiç, Ayvalık, Kepsut birden çok aday ile kongrelerimizi büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirdik. 13 ilçemizde ilçe başkanlarımız tek aday olarak kongrelerini tamamladılar, görevi devralan teşkilat üyelerimize başarılar diliyor, bugüne kadar emek veren teşkilat üyelerimize de çok teşekkür ediyoruz.

Görevde olduğumuz süre içerisinde ilçe başkanlıklarımızla partimize 5 bin üye kazandırdık. İYİ günde, kötü günde, ayrım yapmadan halkımızın yanında olduk.

Genel Başkanımız Türkiye’yi ilçe ilçe, il il gezerken, bu çalışmaları yapan bir il başkanlığı olarak pandemide, karda kışta, gece gündüz yollardaydık. Köylülerimiz, esnafımız, STK’larımızla buluşmak için yaklaşık 2,5 yıllık bir sürede 165 bin km’yi, dünyanın çevresini 4 kez dolaşabilecek bir mesafeyi kat ettik, sizleri dinledik. Bize pandemide haliniz nicedir nicedir demeyenler seçimlerde oy istemeye gelmesinler dediniz, biz ne vekil ne belediye başkanı gördük dediniz, bizim derdimizin mücadelesini Ankara’da nasıl verecekler dediniz, biz İYİ’ler siyasetin gerçek ihtiyacını sizlerin yanında belirleyeceğiz dedik.

Balıkesir halkı genel başkanımız Meral Akşener’in mücadelesine inanıyor ve O’nu gerçekten çok seviyor. Bizler de partimizi ve kendimizi halkımıza anlatıyoruz ve tanıtıyoruz. Sevgimiz karşılıklı ve Türkiye’de oyunu en çok arttıran iller arasındayız. 5 İYİ vekil hedefliyoruz. Bu kararlılıkta çalışmalarımıza devam edeceğimizin sözünü de burada paylaşıyoruz. İYİ Sözü…”

“İYİ’LERİN İKTİDARINA ÇOK AZ KALDI”

2018 genel seçimlerinin ilanı ile Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e hayranlığım ve inancım beni İYİ Parti’ye getirdi. Yaklaşık 5 yıldır partimizde sırasıyla il başkan yardımcılığı, merkez ilçe başkanı ve il başkanı olarak görev yaptım. Genel Başkanımızın dediği gibi koltukları değil ayakkabıları eskittik, bizim için mesafeler hiç bir zaman sorun olmadı.
15 Ocak 2023’te yapılacak il başkanlığı kongremizde aday olmayacağımı ve bayrağımızı teslim edene kadar görevimin başında olacağımı kıymetli dava arkadaşlarıma saygıyla bildiririm.

Genel Başkanımızın dediği gibi liyakatle eşitlenen, adaletle özgürleşen, üreterek kazanan, güvenle yaşayan, sevgiyle güçlenen Türkiye sözümüzdür. Bu yolda mazeret yok, bahane yok, darılmak yok, üzülmek yok, tehditler karşısında korkmak yok, engeller karşısında yılmak yok, durmadan çalışacağım.
Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener liderliğinde İYİ Parti çatısı altında vatanıma olan borcumu ödemek için hizmet etmeye devam edeceğim.
Hiç merak etmeyin, İYİ’lerin iktidarına çok az kaldı.”

Anımsanacağı gibi İYİ Parti’de milletvekili adayı olmayı düşünen il başkanlarının kongrelerde aday olmaması istenmişti, aralarında Özlem Ural’ın da bulunduğu 16 il başkanının görevinden ayrılarak milletvekili adayı olmak istediği belirlenmişti.  Coşkun YAMAN(balikesir24saat.com) 

 

YORUM YAP