İKİ TÜRKİYE … Saffet NAYİR

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
İKİ TÜRKİYE … Saffet NAYİR

Gerçekten şu an iki Türkiye var… Hani meşhur bir söz var ya ” Başka Türkiye yok” diye. Fiziksel anlamda tabii ki iki Türkiye yok. Ama yönetimsel ve paylaşım anlamında var…Neden mi ? Anlatacağım dilim döndüğünce…
Birinci Türkiye…
İnsanlar çok mutlu paralar su gibi harcanıyor sahiller dolup taşıyor. Edremit’in girişinden, Küçükkuyu’ya. Burhaniye kavşağından Ayvalık, Altınova’ya kadar araçlar tampon tampona. Akşamları restaurantlar tıklım tıklım. Sahiller iğne atsan düşmüyor. AVM’ler dolup dolup taşıyor… Sanırsın ülke ekonomisi uçuyor.
Ülke yönetimimize bakıyorsun dış borç sıfır hatta para verecek ülke arıyoruz. Uçak, füze antlaşmaları tam gaz. Yabancılar bizi resmen kıskanıyor. Yetmiyor dünyanın ne kadar memleketine düşmanı varsa bize doğru yola çıkmış. 5 milyon yabancıyı besliyoruz yetmiyor bir 4 milyona da hazırız..
Ülkenin en önemli gündem belirleyen partisinin lideri çıktı, bu saraylar az bize birde Ahlat’a 1071 odalı saray yapalım diyor. Saray yapalım dediği yere bakıyorsun erkekler kahvede işsizlikten kırılıyor. Çocuklar yırtık papuçla dolaşıyor…
”Saraylar yaptırdım yüceden yüce, içinde yatmadım üç gün üç gece…”
Ey Sayın Bahçeli neyi kanıtlamaya çalışıyorsun?
Yollara baksan uçak pistleri gibi, her ay bir otoban açıyoruz. 400 km yola 300 lira geçiş parası ödüyoruz, bana mısın demiyorlar.
Medyaya bakıyorsun
TV’ler sabahtan akşama ama nasıl zenginleştiğimizi yazıyor,söylüyor
Haksız da değiller, iktidar nimetlerinden en çok onlar yararlanıyor, karşılıksız krediler onlara veriliyor. Ballı ihaleler onların.
Eveeettt.. Buraya kadar 1.Türkiye. Yani uzaya 4 şeritli yol yapacak duruma gelmiş uzay çağını yakalamış neredeyse ışınlama ile bir yerden başka yere gideceğimiz günlerde yaşıyoruz.
Gelelim şimdi 2. Türkiye’ye…
Yılbaşına kadar ödenecek 100 milyar dolar borç, % 24 enflasyon, % 40 devalüasyon,% 18’lere dayanan işsizlik oranı, ödenemeyen kiralar, kredi kartları, batan şirketler, vergi afları…Ve pazardan akşam saatleri toplanan gıda maddeleri..
Sağlık iflas etmiş hastalar hastanede muayene kuyruğunda, Esnaf vergi dairelerinde tecil kuyruğunda, ödenmeyen çekler, protesto olan senetler. Köylü icra dairelerinde taksitlendirme kuyruğunda… Daha yazmaya gerek var mı? Bence yeterli.
Günün en önemli sorusunu sormanın zamanı geldi. Bu sorum herkese…
Siz hangi Türkiye’de yaşıyorsunuz…? Ya sahte cennettesiniz ya da cehennemde sürgüne gittiniz dönüş için bilet parası arıyorsunuz.
Bana da sorar gibisiniz. Valla ben 40 km köyümdeki evime her hafta zar zor giderken, şimdi 15 günde bire çıkardım. Çünkü mazot 7 TL’ye dayandı.
ANLADINIZ SİZ ONU, BEN 2.TÜRKİYE’DE YAŞIYORUM.
BENİMLE BİRLİKTE % 80’de !…
Türkiye’de gelir dağılımı vatandaşlar arasında uçurum olduğunu gösteriyor.
% 20 mutluluk ve refah içinde yaşıyor, % 80 sürünüyor. Ama ne yazık ki gözler kör , kulaklar sağır. Acil şifalar…SAFFET NAYİR…

Kaynak : Saffet Nayir

YORUM YAP