“İHBARLARA YETİŞEMEDİK”

Yayınlanma Tarihi :
“İHBARLARA YETİŞEMEDİK”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, dün gece Balıkesir’de özellikle Altıeylül’de etkili olan yağışlar sonrası bazı mahallelerde su baskınları yaşandığını belirtirken, “2000 bini aşkın ihbar vardı, çok yoğundu, yetemedik, yetişemedik. Yetişemediğimiz için tüm vatandaşlarımızdan öncelikle özür diliyorum. Haklarını helal etsinler, gerçekten çok büyük bir afat oldu.” dedi.

Başkan Avcı’nın yağışlarla ilgili açıklaması şöyle:

“Dün akşam gerçekten çok yoğun bir yağışla karşı karşıya kaldık. Özelllikle Balıkesir Merkez’de Altıeylül’de ciddi sıkıntılar yaşandı. Bahçelievler, Hasan Basri Çantay, kısmen Plevne, 1. ve 2. Gündoğan ile Gümüşçeşme mahallelerinde su baskınları ile karşı karşıya kaldık. Dün geceden itibaren Büyükşehir Belediyemizle, Valiliğimizle , Kaymakamlığımızla devletimizin kurumlarıyla var gücümüzle bu sıkıntıları gidermek için mücadele ediyoruz. Biz de Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte dolaştık. 2000 bini aşkın ihbar vardı, çok yoğundu, yetemedik, yetişemedik. Yetişemediğimiz için tüm vatandaşlarımızdan öncelikle özür diliyorum. Haklarını helal etsinler, gerçekten çok büyük bir afat oldu. Ama biz de sahadayız, vatandaşımızla birlikte sorunları çözmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

“HASAR TESPİT KOMİSYONU KURULDU”

Meteorolojik verilere göre yağışların saat 17.00’ye kadar süreceğini hatırlatan Avcı, “Vatandaşlarımız lütfen tedbirli olsun. Dün yapılan ihbarların yüzde 80’lik kısmı temizlendi ama hala maalesef bazı bodrumlarda su çekilme işlemleri devam ediyor. Defterdarlığımızın başkanlığında AFAD, Büyükşehir Beledimiz ve Altıeylül Zabıtamızla Hasar Tespit Komisyonları oluşturduk. Komisyon üyeleri, hasar olan ev ve işyerlerine tek tek gidip rapor tutuyor. Vatandaşımız , esnafımız müsterih olsun. Devlet olarak, belediye olarak yanlarındayız. İnşallah bu süreci hep birlikte atlatacağız. “ dedi.

“MAĞDUR VATANDAŞLAR ARASIN”

Başkan Avcı, yağışlar sonrası hastaneye başvuran vatandaşlar olduğunu belirtirken, “Bize can kaybı ile ilgili bize bir bilgi gelmedi. Allaha hamdolsun. En büyük dileğimiz can kaybının olmamasıdır. Ancak maddi olarak araçlar suların altında kaldı, bodrum katlarında yaşayan vatardaşlarımız mağdur oldu. Bu sıkıntıları gidermek için çalışıyoruz. Mağdur vatandaşlarımız ihbar hattımızı (444 06 09) ve WhatsApp ihbar hattımızı ( 533 154 01 01 ) arayabilir. Eğer bu numaralara ulaşamazlarsa 112 var, büyükşehir çağrı merkezi var. Benim şahsi numaram da 532 069 10 10. Beni de arayabilirler” diye konuştu. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP