“İDDİASINI İSPAT EDEMEYEN MÜFTERİDİR” « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

7 Ekim 2022 - 19:39

“İDDİASINI İSPAT EDEMEYEN MÜFTERİDİR”

“İDDİASINI İSPAT EDEMEYEN MÜFTERİDİR”
Son Güncelleme :

21 Temmuz 2019 - 18:47

Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Recep Kurter’in kriterlere uymadığı ve sınava girmediği halde Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim Sanat Merkezi’ne müdür yardımcısı olarak atandığı, ardından Okul Aile Birliği paraları ile ilgili usulsüzlük yaptığı iddiaları ile ilgili tartışmalar sürüyor.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in, Kurter’le ilgili iki konuyu TBMM gündemine getirip, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan bu konuyla ilgili bilgi istemesinin ardından Eğitim-Bir Sen bir kez daha Recep Kurter’e sahip çıktı. Daha önce Kurter için “gözbebeğimiz” ifadesini kullanan sendika yöneticilerinin bu kez Kurter’i savunmaktan çok milletvekili Aytekin’e sert sözlerle yüklenmesi dikkat çekti.

Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Çabuk’un “İftiracıya cevabımızdır” başlıklı açıklaması şöyle:

“Başkasının gözünde çöp arayan CHP’li vekil Ensar Aytekin, kendi gözündeki merteği görmüyor. 31 Mart yerel seçimlerini kazanan bazı  CHP li belediye başkanları seçimi kazanır kazanmaz, partizanlık ve adam kayırmacılıkta hız rekoru kırmış bir ayda yüzlerce masum insanı, aşından, işinden ve ekmeğinden etmiştir. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimler sonrasında işten çıkarma, görevden alma, sözleşmesini feshetme, sürgün, gibi haksız, hukuksuz uygulama ile adeta sihirbazlara bile parmak ısırtan CHP zihniyetinin evveliyatını iyi biliyoruz.

Kendi işledikleri kabahatleri başkalarına iftira atarak kamufle etme ve zihinleri bulandırma, algı oluşturma amacına dönük olan bu hamleye bizde asla kayıtsız kalmayacağız.   Hakkımızda ortaya attıkları, hiçbir dayanağı olmayan iddialara cevap vermek, bizim için bir zaruret olmuştur.

“SİYASETEN YILDIZINI PARLATMAYA ÇALIŞIYOR”

“CHP Balıkesir Milletvekili Ensar AYTEKİN, memleketin bunca sorunu varken, milletin vekili olarak üzerine düşeni yapmak yerine, işini gücünü bırakmış; bizimle uğraşmayı kendine iş edinmiş. Sendikamıza ve üyelerimize iftira atarak kendince birilerini memnun etmeye, siyaseten yıldızını parlatmaya çalışıyor anlaşılan. Eline tutuşturulan bazı belgelerin  ve kendisine sufle edilen bilgilerin  doğruluğunu hiç araştırmadan, sorgulamadan , insanlara ve kurumlara iftira atabiliyor. Oysa bu atamaların nasıl yapıldığını, bu atamaların tamamen Ek: 1 puan üstünlüğü esasına göre yapıldığını, bunlara müdahale etmenin mümkün olmadığını, yakın çevresindeki eğitimcilere bile sorsa,  ona bunun doğrusunu anlatırlardı”

“FİTNE ATEŞİNE ODUN TAŞIYOR”

“Bizler derdi millet olan, millî iradeden yana duruşuyla, temsil ettiği eğitim çalışanları adına, elde ettiği kazanımlarla takdir toplayan ve her geçen gün daha da büyüyen bir sendikayız. Güneş balçıkla sıvanmaz. Fitne ateşine odun taşıyan bu çamur siyasetçilerine asla pabuç bırakmayız.

15 Temmuz’da iki şehit vermiş ve birçok gazisi olan bir sendikayız. Haksızlık  kimden gelirse gelsin zulmün karşısında, kime yapılırsa yapılsın mazlumun yanında yer alan, Millî iradeden yana olan gerçek bir sivil toplum kuruluşuyuz

Bizi, sendika görünümlü organize bir şebeke olmakla itham eden atama kararında, etkili olduğumuz yalanıyla kamuoyunu etkileme gayretinde olan Ensar Aytekin ve onunla aynı yolu yürüyenler şunu bilsin ki, attıkları çamur bize bulaşmaz. FETÖ hainleri ülkeyi işgal etmesin diye bizler gövdemizi tanklara siper ederken, yağmur gibi yağan mermilere aldırış etmeden alanlara akarken, evlerinde televizyon izleyenlere, marketlerin ve bankamatiklerin önünde kuyrukta bekleyenlere, meydan vermeyiz. Bizim Genel Başkanımız darbeye karşı meydanlara inerken Onların Genel Başkanları ve yanlarındaki zevat  FETÖ’cülerin koruması altında Atatürk Havalimanı’ndan evlerine istirahata gidiyorlardı. Bizler alçakça saldırı püskürtüldükten sonra günlerce meydanlarda vatan nöbeti tutarken onlar sırça köşklerinde kahve yudumluyorlardı”

“MUHAKKİK RAPORUNU OKUDU MU”

Okul aile birliği paralarında usulsüzlükler yapıldığı iftirasını ortaya atan Ensar Aytekin, acaba konuyla ilgili muhakkik raporunu okumuş mudur? Müştekinin konuyu idare mahkemesine götürdüğünü söyleyen Ensar Aytekin mahkemenin sonucunu bekleyip buradan çıkacak sonuca göre hareket etmesi gerekmez mi? Ama bunun gibiler hep aynı taktiği güderler. Yalan yanlış bilgilerle dolu bir algı operasyonu yaparlar. Kamuoyunda kişilerin itibarını yalan yanlış bilgilerle yıpratırlar. İtibar suikastı yaparlar. Sonra işin hakikati ortaya çıkınca sağır sultan olurlar. Üyemiz olan, bir lisenin müdür yardımcısının ‘usulsüzlük’ yaptığıyla ilgili olarak “defter, belge ve kayıtlarda yapılan inceleme ve alınan ifadeler doğrultusunda iddialarla ilgili kamu zararı olmadığı ve müştekinin iddialarının sübuta ermediği anlaşıldığından” soruşturma izni verilmemesini gözden kaçırmaya çalışmak en hafif tabirle ahlaksızlıktır”

“İDDİASINI İSPAT EDEMEYEN MÜFTERİDİR”

“Atamalarda liyakat ve kariyer sistemi konusunda çalışma yapılmasını isteyen biziz. İki yıl önce rapor hazırlayıp kamuoyuyla paylaşan da biziz. Yönetici atama konusunda sendika olarak bizim bir dahlimizin olması mümkün değildir. Çünkü yönetici görevlendirmeleri ek-1’e göre yapılmaktadır. Mebbis kayıtları Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem dairesince yürütülür. Bu sisteme bırakın bir sendikayı; kurumun birçok yetkilisinin ulaşması bile mümkün değildir. Müddei, iddiasını ispat ile mükelleftir. İddiasını ispat edemeyen müfteridir. Sendikamızın bu atamada etkisi olduğunu söyleyen Ensar Aytekin iddianızı ispatlayın.

Sayın Ensar Aytekin, ya ideolojik ve ön yargılı bir yaklaşım içerisinde ‘Çamur at, tutmazsa izi kalsın’ taktiğini uygulamakta  veya bilgisizliğin kurbanı olmaktadır.

Kendisini, milletin vekili gibi davranmaya davet ediyor, iftira atmanın bu kadar kolay olmaması gerektiğini ifade ediyor, “Çamur at tutmazsa izi kalsın” anlayışıyla hareket eden bu şahsı kınıyor, adaletin herkese lazım olduğunu hatırlatıyorum” (balikesir24saat)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.