DOLAR 32,3727 % 0.45
EURO 35,0123 % -0.48
STERLIN 41,2145 % -0.09
FRANG 36,1188 % -0.35
ALTIN 2.401,69 % -2,44
BITCOIN 70.910,00 -0.119
Yayınlanma Tarihi :

İDA MADRA’DA YENİ DÖNEM

İDA MADRA’DA YENİ DÖNEM

İda Madra Jeoparkı Turizm Altyapı Hizmeti Belediyeler Birliği Başkanlığına Ahmet Akın seçildi. Birlik Encümeni ile komisyon üyeleri de yeniden belirlendi. 

İda Madra Jeoparkı Turizm Altyapı Hizmeti Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda meclis başkanvekilliğini Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, katiplikleri belediye meclis üyeleri Burcu Özer ile Mertcan Çakıcı üstlendi.

Toplantıda Balıkesir’in tamamı, Çanakkale’nin Ayvacık ve Ezine ilçeleri ile İzmir’in Bergama ilçesini kapsayan ve toplam 17 bin kilometrekare alana sahip İda Madra Jeoparkı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda İda Madra Jeoparkı Turizm Altyapı Hizmeti Belediyeler Birliği Başkanlığına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Akın seçildi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin 1. Meclis Başkanvekili, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık 2. Meclis Başkanvekili oldu.

İda Madra Jeoparkı Turizm Altyapı Hizmeti Belediyeler Birliği Encümeni Ahmet Akın başkanlığında, Önder Lapanta (İvrindi Belediye Başkanı), Dursun Mirza (Bandırma Belediye Başkanı) , Ali Kemal Deveciler (Burhaniye Belediye Başkanı) , Mehmet Ertaş (Edremit Belediye Başkanı), İsmail Cankul (Kepsut Belediye Başkanı) ve Serkan Sak‘tan (Sındırgı Belediye Başkanı) oluştu.

Ayrıca Plan ve Bütçe Komisyonu, Turizm Tanıtım Komisyonu ve Çevre Komisyonu seçimleri gerçekleştirildi.

Birlikte Balıkesir’in 20 ilçesi ile Çanakkale’nin  Ezine ve Ayvacık,İzmir’in Bergama belediyeleri de üye olarak yer alıyor. Birlik, ulusal ve uluslararası öneme sahip jeolojik, jeomorfolojik, doğal ve kültürel miras alanlarını turizme kazandırmayı, yerel halkın kalkınmasına katkıda bulunmayı ve eğitim amaçlı kullanmak üzere bir Jeopark tesis etmeyi amaçlıyor. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP