DOLAR31,1103% 0.22
EURO33,7512% 0.35
STERLIN39,4747% 0.25
FRANG35,3336% 0.28
ALTIN2.035,35% 0,14
BITCOIN1.613.080-0.818

İÇİNDEKİ SEVGİYİ PAYLAŞ

Yayınlanma Tarihi :
İÇİNDEKİ SEVGİYİ PAYLAŞ

Altıeylül Kaymakamlığı, Altıeylül Belediye Başkanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Altıeylül Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Altıeylül İlçe Müftülüğü ile Altıeylül Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında “İçindeki Sevgiyi Paylaş” adlı iş birliği protokolü Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde imzalandı.

Altıeylül’de ikamet eden ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretim gören öksüz-yetim çocuklara yönelik hayata geçirilecek proje ile birlikte Altıeylül Belediyesi tarafından düzenli olarak ziyaret edilecek olan çocuklar, Belediye Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde faaliyetlerini yürüten Çocuk Üniversitesi aracılığı ile geleceğe daha iyi hazırlanma şansına kavuşacaklar. Düzenlenecek olan çeşitli etkinlikler ile de çocukların birbiriyle kaynaşması ve sosyalleşmesi sağlanarak hiçbir eksiklik hissetmemeleri adına tüm imkânlar seferber edilecek.

“BİR YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER”

Devletin farklı kurumlarıyla birlikte el ele vererek gerçekleştirdikleri bu anlamlı iş birliği protokolü sebebiyle öksüz ve yetim çocuklar adına çok mutlu olduğunu söyleyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Sevgili Peygamberimiz Hadis-i Şerif’inde ‘yetim başı okşamak bile sadakadır’ diyor. Kendisi de hem yetim hem öksüz olarak çocukluğunu geçiren ve alemlere rahmet olarak gönderilmiş sevgili Peygamberimizin Hadis-i Şerifi doğrultusunda da bizler bugüne kadar ilçemizdeki öksüz ve yetim çocuklarımızı mutlu etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizler şuna inanıyoruz ki bir yetim çocuk bir öksüz çocuk gülerse dünya güler; onlar ağlarsa dünyada hiçbir zaman mutluluk ve huzur barınamaz. Tabi bu vesileyle coğrafyamızda ve en son Ukrayna coğrafyasında yaşanan savaşın da artık bir an önce sonra ermesi, çocukların öksüz-yetim kalmaması ve ölmemesini diliyorum. Bugün burada devletimizin gücünü tek bir çatı altında birleştirip devletimizin gücünü göstererek eksik kalan çocuklarımızı mutlu etmek adına güzel bir projeyi hep birlikte imzalamış oluyoruz. Protokole imza atan kurumlarımız ile birlikte tüm imkânlarımızı birleştirerek çocuklarımızı çok daha güzel çalışmalarla buluşturacağız. Altıeylül Belediyesi olarak Çocuk Üniversitemiz ile çocuklarımızı geleceğe hazırlarken kültürel faaliyetlerimiz ve gezilerimiz ile de onların ufkunu genişletmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. İş birliği protokolüne imza atan tüm kurumlarımız ile birlikte kaymakamlığımızın şemsiyesi altında çocuklarımıza çok güzel hizmetler yapacağımıza inanıyor, protokolümüzün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP