DOLAR31,1482% 0.14
EURO33,8504% 0.14
STERLIN39,5752% 0.21
FRANG35,4407% 0.27
ALTIN2.036,61% 0,22
BITCOIN1.788.3357.092

HİZMETTE 2 YIL : “10 NUMARA”

Yayınlanma Tarihi :
HİZMETTE 2 YIL : “10 NUMARA”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ‘Hizmette 2 Yıl’ adıyla düzenlediği toplantıda yaptıkları çalışmaları anlattı. 20 ilçe belediyesiyle birlikte hizmette siyaset yapmadan çalıştıklarını kaydeden Yılmaz, “İl genelinde sınırsız talebi sınırlı kaynaklarla karşılamamız gerekiyor. Şehre hakimiz, insan kaynağımız yeterli. İşler planladığımız gibi gidiyor mu? Evet 10 numara gidiyor. Biz tarafgirlik ve siyaset yapmıyoruz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Avlu Kongre Merkezi’nde daire başkanlarıyla birlikte düzenlediği ‘Hizmette 2 Yıl’ toplantısında çalışmaları anlattı.

BALTOK’tan Avlu’ya, 18-02 imar uygulamasından Zağnos Paşa Camii çevre düzenlemesine kadar yapılan çalışmalara değinen Yılmaz, hiçbir zaman borç edebiyatı yapmadığını söyledi.

Muhalefete isim vermeden gönderme yapan Yücel Yılmaz, “Bizim millete hesap verme sorumluluğumuz var. Islak zemine çekmeye çalışanlara ‘o senin fikrin’ der yolumuza devam ederiz” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR’E GEÇİŞİN GETİRDİĞİ ZORLUKLAR YAVAŞ YAVAŞ AŞILIYOR”

Balıkesir’in büyükşehir olmasıyla birlikte belde belediyelerinin kapatılması, merkezde iki yeni belediye ve kaymakamlıkların kurulmasının belediyeyi yönetenlerde ve kamuda alışma ve öğrenme dönemini beraberinde getirdiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, 20 ilçe belediye başkanından çoğunun değişmesi, 92 Büyükşehir Belediye Meclis üyesinden 62’sinin yeni seçilmesinin de Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarında usul ve üslup açısından sıkıntı yaratığını, bu sıkıntıları da yeni yeni çözmeye başladıklarını söyledi.

“20 BELEDİYE BAŞKANI İLE STRATEJİK PLAN OLUŞTURDUK” 

Göreve gedikten sonra 20 ilçe belediye başkanı, ilçe belediyelerinin müdürleri ile birlikte toplantılar yaparak katılımcı, kültürel, çevreci, sosyal belediyecilik noktalarında Stratejik Plan oluşturduklarını belirten Yılmaz, “20 ilçemizin yapılması gereken çok işi var. Sınırsız talebi sınırlı kaynaklarla karşılamanız gerekiyor.”dedi.

“BİZ ŞEHRİMİZE HAKİMİZ”

“Biz şehrimize hakimiz, insan kaynağımız yeterli. İşler planladığınız gibi gidiyor mu derseniz 10 numara gidiyor. Pandemi ile birlikte bazı şehirler durma noktasına gelirken, biz erken aldığımız önlemlerle hastanelerimizde sıkıntı olmadı. Valimiz ile birlikte süreci iyi yönettik. Pazar yerlerinden tutun her alana kadar çok iyi planladık.”

“TARAFGİRLİK VE SİYASET YAPMIYORUZ”  

“20 ilçede aynı anda markalaşma konusunda örnek olacak çalışma yapıyoruz. Bize güvenmenizi istiyoruz. Biz ne tarafgirlik ne de siyasetçilik yapıyoruz. Bizim millete hesap verme sorumluluğumuz var. Bizi ıslak zemine çekmeye çalışanlara o senin fikrin der, yolumuza devam ederiz.”

“NE YAPACAĞIMIZI BİLİYORUZ”

“Ekibime güveniyorum ve ne yapacağımızı biliyoruz. İmkanlarımız gittikçe artıyor.  Bu şehrin kaynaklarını en doğru şekilde kullanmak için gayret ediyoruz. Askıda kalmış sorunların içine girmekten çekinmiyoruz.”

“ZAĞNOSPAŞA CAMİİ DÜZENLEMESİ BANA NASİP OLDU BU GURUR YETER”

“Paşa Camii’nin restorasyonu bir yıl dendi üç yılda bitti. Biz cami çevresini düzenlerken Anıtlar Kurulu’ndan tek tek olur aldık. Zağnos Paşa Camii düzenleme çalışmaları bitiyor, 9 Nisan’da hizmete açacağız. Zağnos Paşa gibi bir caminin düzenlemesini yapmak bana nasip oldu. Bu gurur bana yeter”

“BİRİLERİ NİYE SATTIN DİYOR”

Kendisinin göreve geldikten sonra hiç borç edebiyatı yapmadığını  söyleyen  Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Birileri niye sattın diyor. O bölge değerlensin diye satıyoruz. Ben hiç borç edebiyatı yapmadım. Cumhurbaşkanımız, ‘daraldığınızda ben oradayım’ dedi. Hiçbir problemimiz yok.

“DALYAN’DAKİ ARAZİ SATIŞINDAN ELDE EDİLECEK GELİR KAMULAŞTIRMADA KULLANILACAK”

“Dalyan’daki arazi satışından elde edilecek geliri kamulaştırmada kullanacağız. Bu bölgeye atıklar atılırken görmeyenler eleştiriyor. Bu alanla ilgili halkın ne düşündüğünü merak ediyoruz. Üniversite bu konuda çalışma yapacak. Acelemiz yok. Edremit körfezinde alarm veren bir çok konu var.”

“18-02 SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN BİN 100 MÜLKİYET SAHİBİ İLE GÖRÜŞTÜK”

“18-02 sorununu çözmek için Altıeylül ve Karesi Belediye başkanları ile irade ortaya koyduk. Uzlaşmacı olduktan sonra Balıkesir’de uzlaşılmayacak vatandaşımız yok. Biz bin 100 mülkiyet sahibi ve kardeşleri ile görüşerek bu sorunu çözdük. BALTOK ve Avlu bu şehrin ihtiyaç duyduğu projelerdi. Biz bu problemleri yaşıyor, biliyoruz. Organize Sanayi Bölgesi’nde 25 milyon liraya yol kamulaştırması yapıyoruz. OSB’de 2024 yılında 40 bin istihdam olacak. Belediye Başkanı olarak bütün süreçlerin içerisindeyiz.” Mahmut ACARÖZ (HABERCİ) 

YORUM YAP