DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi :

HERKESE ÖRNEK OLSUN

HERKESE ÖRNEK OLSUN

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin’in annesi merhum Hacı Fatma Çetin ve  babası Mehmet Çetin adına Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne yaptıracağı 64 yataklı ek binanın temeli törenle atıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan temel atma programı; Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Milletvekilleri; İsmail Ok, Serkan Sarı, Ekrem Gökay Yüksel, İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay, Prof. Dr. Fatih Satıl, hayırsever iş insanı ve Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin ve babası Hacı Mehmet Çetin, senato üyeleri, hastane yönetimi, öğretim üyeleri, sağlık personeli ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış programında; protokol üyeleri  konuşmalar ile yapılacak olan 64 yataklı ek hastane binasının, üniversite ve Balıkesir için hayırlı olması dileklerinde bulundu.

“SAĞLIK OCAĞINDAN EK HASTANE BİNASINA” 

Temel atma töreninde konuşan hayırsever iş insanı Mehmet Çetin, başlangıçta sağlık ocağı yaptırmayı düşündüğünü sonra yakınlarının önerisiyle ek hastane yaptırmaya karar verdiğini söyledi. Çetin şunları söyledi:

“Zaman çok hızlı akıp geçiyor. 20 yıl önce Balıkesir Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi kurulacak denildiğinde belki herkese hayal gibi geliyordu. Ancak şehrimiz büyüyor, hemşehrilerimizin de sağlık ihtiyaçları gün geçtikçe artıyor. Bugün burada bulunmamıza sebep olan mevcut hastaneye büyük destek sağlayacak. Başlangıçta bir Sağlık Ocağı yaptırmayı düşünüyordum. Ancak daha sonra eş dost ve akrabalarımın tavsiyesi üzerine üniversite hastanesine yapılacak ek bina desteği ile hastane kapasitesini artırarak Balıkesirli hemşehrilerimizin tedavisini görmek amacıyla sabahın erken saatlerinde şehir dışına gitme zorunluluğunu ortadan kaldırmaya katkı sağlamak istedim. “

“AMACIM BALIKESİR’E KALICI BİR HİZMET KAZANDIRMAKTI”

“Bugün temelini atacağımız hastane binasını yaparken amaç sadece anne ve babamın isimlerini vermek değil. Doğduğum büyüdüğüm, ekmek yediğim, ekmek verdiğim, Kuva-yi Milliye şehrimize kalıcı bir fayda sağlamayı da arzuladım. Bugün annemin rahmetli oluşunun 10. Yılı olması sebebiyle üzüntünün yanı sıra buruk bir sevinci yaşıyorum. Gönül ister ki hastane binası 150-200 yataklı olsun böylece üniversite hastanemizin toplam yatak kapasitesi 500-600 sayılarına ulaşsın. Üniversite Hastanemizde çalışan çok değerli doktorlarımız, hemşirelerimiz, çalışanlarımızla birlikte inşallah sağlık alanında bölgemize hizmet veren öncü şehirler arasına çok kısa sürede girecek. Bu nokta Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Yücel Oğurlu’ya, hastane binasının her aşamasında desteklerini esirgemeyen Eski Başhekim Doç. Dr. Ahmet Dolapoğlu’na, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Bahadır Çağlar hocamıza çok teşekkür ediyorum. Temellerini gördüğünüz hastane binasını en kısa sürede bitirerek hem merkez hem ilçelerdeki hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Buranın yataklı servis olmasına emeği geçen Doç. Dr. Eyüp Avcı’ya da teşekkür ediyorum”

Yapılan konuşmaların ardından; hayırsever iş insanı Mehmet Çetin ve babası Hacı Mehmet Çetin için hazırlanan teşekkür plaketi, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu tarafından kendilerine sunuldu.

64 yataklı ek hastane binasının temeli, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve protokol üyeleri tarafından dualar eşliğinde atıldı.

Yapılacak olan 64 yataklı ek hastane binasının yanı sıra, üniversite tarafından yapımı gerçekleştirilen ve geçtiğimiz aylarda temeli atılan; içerisinde 100 servis yatağı, 24 yoğun bakım yatağı, 6 ameliyathane, çocuk acil servisi ve hibrit ameliyathane salonları bulunan ek hastane binasının tamamlanması ile üniversite hastanesinin yatak kapasitesi yaklaşık olarak 500’e ulaşacak.(balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP