DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.8890.59

HER TÜRLÜ KISITLAMA VE YASAKLAMAYA RAĞMEN…

Yayınlanma Tarihi :
HER TÜRLÜ KISITLAMA VE YASAKLAMAYA RAĞMEN…

CHP ve İYİ Parti 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda alternatif tören düzenleyip, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu. Pandemi nedeniyle ilan edilen kısıtlamalar ve her türlü yasaklamaya rağmen Atatürk’ün huzuruna çıktıklarını vurgulayan CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Bugüne kadar birçok milli bayramımıza hastalık bahanesiyle katılamayan yöneticiler bugün de   pandemiyi bahane ederek bu kutlamalara katılmamıştır” dedi. 

Balıkesir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma törenine sadece Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katılırken, CHP ve İYİ Parti geçtiğimiz bayramlarda olduğu gibi alternatif tören düzenledi.

Öğrenciler ve çocuklarla bir çok yetkilinin katıl(a)madığı resmi törenin ardından CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Altıeylül ilçe Başkanı Hakan Sehirli ve Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural ile Eğitim-İş Şube Başkanı Serap Müjdeci Gökgün ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkan Yardımcısı Gülçin Ayyıldız  anıta çelenk sundu. CHP Bigadiç İlçe Başkanı Zafer Göksel,  İl , Altıeylül ve Karesi  Gençlik Kolları  ile İl  Kadın Kolları ile yönetim kurulu üyeleri de törende hazır bulundu.

“BU KEZ PANDEMİYİ BAHANE ETTİLER  … “

Pandemi sebebi ile ilan edilen kısıtlamalar ve her türlü yasaklamaya rağmen Atatürk’ün huzuruna çıktıklarını vurgulayan CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Görüyoruz ki Ata’mıza, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e arzu ettiğimiz saygıyı gösteremeyen yöneticilerimiz var. Bugüne kadar birçok milli bayramımızda hastalık bahanesiyle katılamayan yöneticiler bugün de hastalığı, pandemiyi bahane ederek bu kutlamaların bu şekilde kutlanmasına sebebiyet vermişlerdir. Bizler biliyoruz ki; kim ne yaparsa yapsın milletimizin kalbindeki bu sevgiyi asla kimse söküp atamayacaktır” dedi. (balikesir24saat.com)

Türk Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği (TMMOB) Balıkesir İl Koordinasyon Kurulu adına Mimarlar Odası Şube Başkanı Betül Dikici ve Balıkesir Çağdaş Eğitim Vakfı (BAÇEV) Başkanı Berrin Gençoğlu ise resmi tören sonrası , alternatif tören öncesi çelenk sundu.

Balıkesir ile bir çok ilçede de CHP ve İYİ Partililer alternatif törenler düzenleyip, Atatürk anıtlarına çelenk sunup, saygı duruşunda bulundu. Sındırgı da bu ilçeler arasında yer aldı. 

 

 

 

 

YORUM YAP