DOLAR31,0084% 0.3
EURO33,5544% 0.28
STERLIN39,1336% 0.22
FRANG35,2086% 0.36
ALTIN2.016,14% 0,20
BITCOIN1.605.6010.118

“KADIN HİKAYELERİ”

Yayınlanma Tarihi :
“KADIN HİKAYELERİ”

Mudanya Kent Konseyi Kadın Meclisi’nce oluşturulan ve tüm oyuncuları kadınlardan oluşan tiyatro topluluğu; CHP İl Kadın Kolları’nın 25 Kasım “Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü” etkinlikleri çerçevesinde “Kadın Hikayeleri” isimli oyunu Salih Tozan Gösteri Merkezi’nde sergiledi. Mehmet Tamer Uyar’ın düzenleyip yönetmenliğini yaptığı oyun beğeniyle  izlendi.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi; “Ülkemizde, şehrimizde kadın hareketine ses katıyor, mücadeleyi birlikte büyütüyoruz. Kadına ve çocuğa yönelik şiddet son buluncaya kadar var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kent Konseyi oyuncularına, onları bizimle buluşturan Mudanya İlçe Kadın Kolları Başkanımız Nilgün Arslanoğlu’na, oyunu uyarlayan ve yöneten Mehmet Tamer Uyar’a, Mudanya İlçe Kent Konseyi Başkanı Cumhur Aksan’a ve Mudanya Belediye Başkanımız Hayri Türkyılmaz’a, bu etkinliğin hazırlaması aşamasında ve bu akşam bizleri yalnız bırakmayan İl Başkanımız Serkan Sarı, il yöneticilerimiz ve her aşamasında büyük emeği olan Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız Hürmüz Avcı’ya çok teşekkür ederiz.” dedi

Balıkesir de ilk kez sahnelenen “Kadın Hikâyeleri” oyununu izleyenler arasında CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Demokrat Parti İl Başkanı Işın Gümüşyay, İyi Parti iİ Kadın Politikaları Komisyon üyesi Nazan Karabulut, Emek Partisi Altıeylül İlçe Başkanı C.Saffet Yılmaz ve ilçe yönetim kurulu üyesi Ayşe Yılmaz ile Balıkesir Kadın Platformu Dönem Sözcüsü Fatma Güvendir Gün ve DEVA Partisi kadın politikalarından sorumlu başkan yardımcısı Nuran Yavaş da vardı. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP