Yayınlanma Tarihi :

HEM ŞANTİYEDE HEM MEYDANDA 1 MAYIS KUTLAMASI

HEM ŞANTİYEDE HEM MEYDANDA 1 MAYIS KUTLAMASI

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları kapsamında Belediye Şantiyesinde işçilerle bir araya geldi. Başkan Tolga Tosun buradan Cumhuriyet Meydanındaki 1 Mayıs için düzenlenen çelenk sunma ve kutlama programına katıldı. Tosun korona salgınında belediyelerin öneminin ortaya çıktığını belirtirken, belediye personeline özverili çalışmaları için  teşekkür etti.. 

Başkan Tolga Tosun, Belediye İşçilerine yaptığı konuşmada salgın nedeniyle bu yıl 1 Mayıs İşçi Bayramını anlamına ve önemine uygun bir şekilde  coşkuyla kutlayamadıklarını belirterek, “Bu zor süreçte belediye çalışanlarının elini taşın altına koyarak çok özverili çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu nedenle tüm belediye ve kamu çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum” dedi. Tosun sözlerini şöyle sürdürdü:

 “İşçi ve Emekçi Bayramımız kutlu olsun. Gönül geçen senelerde olduğu gibi alanlarda kutlama yapmak halaylar çekmek, şarkılar söylemek isterdi. Ancak son zamanlarda dünyada ve ülkemizde yaşanan COVID-19 salgını ile toplu etkinlikleri gerçekleştiremiyoruz. Yaklaşık bir yılı aşkın süredir birlikte çalışıyoruz. Üst yönetim olarak her zaman üretenden,  işçiden ve çalışandan yana bir tavrımız olduğunu bildiğinizi düşünüyorum. Olabildiğince manevi olarak da sizlerin yanında yer alarak destek olmaya çalışıyoruz. Çalıştığınız ortamlara gelerek sizleri ziyaret ediyoruz. Toplu sözleşmelerimizde olabildiğince sizlerin isteklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu önümüzdeki dört yılda da aynı anlayışımızı sürdürmeye devam edeceğiz”

“SALGINLA BİRLİKTE BELEDİYELERİN ÖNEMİ ANLAŞILDI”

COVID -19 salgını ile belediyelerin  ne kadar önemli olduğunu ortaya çıktığını vurgulayan Tosun, ” Şu anda Bandırma’mızda ve diğer ilçelerde yapılan çalışmaların çoğu Belediyelerimizin üzerinden devam ediyor. Sağlık çalışanlarımız çok ön plana çıkıyor gerçekten hepsi bizim başımızın tacı çok önemliler olabildiğince biz kendilerini onore edip destek olmaya çalışıyoruz. Ama Belediye personelimizde bu süreçte elini taşın altına koyarak çok özverili çalışmalar gerçekleştiriyor. Ben huzurunuzda tüm belediye ve kamu çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu 1 Mayısımız böyle oldu ancak bu günlerin bir an önce geçip gideceğini ve tekrar alanlarda törenlerle coşkulu bir şekilde kutlayacağımızı düşünüyorum. Hepinizin 1 Mayısını en içten dileklerimle kutluyor sevgiler saygılar sunuyorum” dedi.

Başkan Tolga Tosun buradan Cumhuriyet Meydanındaki 1 Mayıs için düzenlenen çelenk sunma ve kutlama programına katıldı. Ayrıca programda Başkan Yardımcısı Ozan Onur, CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, ADD Bandırma Şube Başkanı Serdar Polat, memur ve işçi sendikalarının başkan ve temsilcileri yer aldı.(balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP