Yayınlanma Tarihi :

HEM GEZDİLER HEM EĞLENDİLER HEM DE ÖĞRENDİLER

HEM GEZDİLER HEM EĞLENDİLER HEM DE ÖĞRENDİLER

Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu öğrencileri Fen Bilimleri dersini MTA Bölge Müdürlüğü’nde işlerken, hem kurumu tanıdı hem  dünyanın yapısı, oluşumu, kayaçlar, madenler, mineraller, fosiller ve depremle ilgili merak ettiklerini öğrendi. Öğrenciler MTA’daki  müzeyi gezerek kayaç ve fosil örneklerini de inceledi.

Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu 4-D ve 4-E sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Erden Eryüzlü ve Nizamettin Güngör ile birlikte Balıkesir Maden Tetkik ve Arama Bölge Müdürlüğünün konuğu oldu ve Fen Bilimleri dersini burada işlediler.

MTA Bölge Müdürlüğü’nde Jeoloji Mühendisleri Şahset Küçükefe ve Hakan Aygün öğrencileri karşılayarak, kurum ve çalışmaları hakkında bilgilendiren bir sunum yaptı.

Küçükefe ve Aygün, öğrencilerin dünyanın yapısı, oluşumu, kayaçlar, madenler, mineraller, fosiller ve depremle ilgili sorularını da cevaplandırdılar.

Öğrenciler daha sonra kurumda bulunan müzeyi gezerek kayaç ve fosil örneklerini incelediler.

4-E sınıf öğretmeni Nizamettin Güngör, “Bugün Fen Bilimleri dersini MTA ‘da yaptık. Öğrencilerimiz maden, mineral ve fosil örneklerini gözlemleme ve yakından inceleme fırsatı buldular. Ayrıca yerkabuğunun yapısı ile ilgili merak ettikleri sorulara cevap bulmaya çalıştılar. Onlar için çok verimli bir gezi oldu. Öğrencilerimizin yer bilimleri konusunda farkındalık kazandıkları tema gezimizde bizlere yardımcı olan Balıkesir MTA Bölge Müdürü V. Özgür Özgüç‘e, Jeoloji mühendisleri Şahset Küçükefe ve Hakan Aygün’e samimi ve içten karşılamaları için teşekkür ediyoruz” dedi.( balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP