Yayınlanma Tarihi :

HEM EĞLENDİLER HEM BİLİNÇLENDİLER

HEM EĞLENDİLER HEM BİLİNÇLENDİLER

Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen “Karesi Neşeli Günler Çocuk Oyunları ve Sinema Günlerinin” ilk etkinliğinde; 480 kg kitap, 130 kg pet şişe, 145 kg cam şişe, 63 kg pil, 190 adet oyuncak, 30 adet kıyafet toplandı. Başkan Orkan çocuklar ve aileleri ile “Bizim Aile” adlı filmi izledi, Karesi’de mahalle kültürünün geliştiğine dikkat çekti.

Sıfır Atık Çevre Temizliği ve Geri Dönüşüm Bilinci’nin geliştirilmesi amacıyla Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen “Karesi Neşeli Günler Çocuk Oyunları ve Sinema Günlerinin” etkinliğinin ilk ayağı Karesi Park’ta gerçekleştirildi. Geleneksel çocuk oyunlarıyla başlayan etkinlikte ülkemizin birbirinden değerli sinema sanatçılarının rol aldığı ‘Bizim Aile’ adlı film gösterildi. Sinema gösterimi öncesi Karesi Belediyesi tarafından kurulan stantlara plastik şişe, kapak, kullanılmış pil, eski oyuncalar, kitaplar vb. gibi eşyalar getiren aileler ve çocuklarına patlamış mısır, gazoz ve dondurma ikramında bulunuldu.

1 TONA YAKIN ATIK TOPLANDI

Etkinlikte belediye tarafından kurulan stantlara vatandaşlar tarafından; 480 kg kitap, 130 kg pet şişe, 145 kg cam şişe, 63 kg pil, 190 adet oyuncak, 30 adet kıyafet getirildi. Binlerce Karesilinin katıldığı “Karesi Neşeli Günler Çocuk Oyunları ve Sinema Günleri”nde vatandaşlar alanı tıktım tıklım doldururken, ailecek eğlenceli zamanlar geçirerek film izlediler. Etkinliğe Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’da ailesi ile birlikte katıldı.

İlk olarak geri dönüşüm eşyalarının toplandığı standa giden Başkan Orkan burada topladığı pet şişeleri stant görevlilerine teslim ederken, vatandaşların getirdiği atıkları da teslim aldı. Çocuklarla sohbet ederek Sıfır Atık Kampanyasının önemine değinen Başkan Orkan daha sonra çocuk oyunlarının oynandığı alana geçti. Burada çocuklarla bir süre vakit geçiren Başkan Orkan daha sonra sinema gösteriminin yapılacağı alanda vatandaşlarla bir araya geldi.

MAHALLE KÜLTÜRÜ GÜÇLENİYOR

Sinema alanında vatandaşlara hitap eden Başkan Orkan, Karesi Belediyesi’nin çevre bilinci ve mahalle kültürünün kuvvetlenmesi için çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam edeceğini belirtti. Vatandaşlara Neşeli Günler’in devam edip etmemesini soran Başkan Orkan, vatandaşların devam etmesi yönündeki alkışları üzerine “Karesi Neşeli Günler Çocuk Oyunları ve Sinema Günleri etkinliklerimizi farklı mahallelerde devam ettirip, kültürel ve sanatsal hizmetlerimizde yakaladığımız başarı grafiğini daha iyi bir seviyeye ulaştıracağız” dedi. Başkan Orkan etkinliğin iki haftada bir farklı mahallelerde devam ettirileceğini söyledi.

Başkan Orkan’ın konuşması ardından 1. Sakarya Mahallesi Muhtarı İhsan Tonga tarafından teşekkür plaketi verildi. Başkan Orkan’a ayrıca mahalle sakinleri tarafından da çiçek takdim edildi. Çocuklarla ve mahallelerin önde gelenleriyle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Orkan, daha sonra vatandaşlarla birlikte ‘Bizim Aile’ adlı filmi izledi. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP