Yayınlanma Tarihi :

HEM ADALET HEM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONUNDA

HEM ADALET HEM KADIN ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONUNDA

TBMM Genel Kurulu’nda, TBMM İhtisas Komisyonu seçimleri dün gerçekleştirildi. AK Parti Milletvekili Belgin Uygur, Balıkesir’i Adalet Komisyonu yanında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nda da (KEFEK) temsil edecek.

TBMM’nin kadınların temsili noktasındaki sorumluluğunun demokrasinin ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Milletvekili Uygur, KEFEK’in kadınların her alanda temsilinin artırılmasını sağlayan, kadın erkek fırsat eşitliğini teşvik eden, destekleyen, geliştiren bir komisyon olduğunu söyledi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“TBMM Genel Kurulu’nda, TBMM İhtisas Komisyonlarına üye seçimi gerçekleştirildi. Hem Adalet Komisyonu hem de KEFEK Komisyonu’nda yer almaktan büyük onur duyuyorum. Adalet Komisyonu üyesi olarak bu dönemde de çalışmalarımıza devam ederken, inşallah KEFEK Komisyonunda da önemli çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

“DEVRİM NİTELİĞİNDE ÇALIŞMALAR YAPTIK”

Uygur sözlerine şöyle devam etti

“Cumhurbaşkanımız, kadınların içinde olmadığı bir demokrasinin sadece eksik değil aynı zamanda sürdürülemez olduğunu ifade etmiştir. Biz kadınlarla ilgili çalışmalarımızı bu anlayışla ele alıyoruz. Kadının her alanda hak ettiği değeri sağlamak ve toplumsal rolünü artırmak için 2000’li yıllardan itibaren devrim niteliğinde çalışmalar yaptık. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, ulusal ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalar sonucunda; hem yasal hem toplumsal düzeyde çözüme yönelik önemli adımlar atan bir komisyonumuz. Kadınların eğitim, sağlık, ekonomik, siyasi ve sosyal alanlardaki sorunlarının çözülmesi ve daha da güçlendirilmesi amacıyla çalışmalar gerçekleştiren bu komisyonda inşallah verimli işler ortaya koyacağız. TBMM’deki yeni komisyon üyeliklerimiz hayırlara vesile olsun.” http://balikesir24saat.com

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP