DOLAR31,1904% 0.14
EURO33,7640% -0.14
STERLIN39,4801% -0.06
FRANG35,4392% 0.06
ALTIN2.035,95% 0,14
BITCOIN1.856.6543.921

“HEKİMLERİN YANINDAYIZ”

Yayınlanma Tarihi :
“HEKİMLERİN YANINDAYIZ”
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB) Balıkesir İl Koordinasyon Kurulu, iyi hekimliğin iyi hekimlerin ve onların mesleki demokratik kitle örgütleri olan Türk Tabipleri Birliği’nin yanında olduğunu açıkladı.

Türk Tabipleri Birliği’nin yıllardır halkın sağlığını, meslektaşlarının can güvenliğini ve bütün olarak sağlık sisteminin iyi işlemesi için çalıştığını ve  fedakârca mücadele ettiğini vurgulayan TMMOB Balıkesir İKK Sekreteri  Kemal Yenigün, buna karşın TTB ile birlikte sağlık çalışanlarının hedef gösterildiğini anımsattı.

Jeoloji Mühendisleri Odası Balıkesir Şube Başkanı da olan Yenigün, ” Salgına karşı büyük bir fedakârlıkla mücadele eden, daha fazla kişiye daha iyi sağlık hizmeti verebilmek için kendi hayatlarını tehlikeye atan, bu uğurda canlarını yitiren hekimlerimizin sesine ve taleplerine kulak vermek yerine onları tehditle susturmaya çalışmak böylesi bir dönemde ülkemize yapılabilecek en büyük kötülüklerden biridir” dedi.

İyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve meslek etiğinin korunması için mücadele eden, bu uğurda bedel ödemekten kaçınmayan Türk Tabipleri Birliği, ülkemizin en değerli kurumlarından biridir. Siyasi iktidarın sığ dünya bakışı ve dar siyasal çıkarları uğruna ülkemizin göz bebeği kurumlarımızın itibarsızlaştırılmak istenmesine asla izin vermeyeceğiz. İyi hekimliğin, iyi hekimlerin ve onların mesleki demokratik kitle örgütlerinin daima yanında olacağız.” dedi.
Anımsanacağı gibi TMMOB’a bağlı odalar bir süre önce Balıkesir Tabip Odası’nın Alihikmetpaşa Meydanı’nda gerçekleştirdiği basın açıklamasına da katılıp destek vermişti. (balikesir24saat.com)

ÖNEMLİ UYARI

Sitemizde yayımlanan haberlerin telif hakları balikesir24saat’e aittir. İzin almadan, kaynak göstermeden yayınlanamaz. 

 

YORUM YAP