HEDEF DAHA FAZLA ÜRETİM VE İSTİHDAM

Yayınlanma Tarihi :
HEDEF DAHA FAZLA ÜRETİM VE İSTİHDAM

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Vali Ersin Yazıcı’nın başkanlığında toplandı.
OSB Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Sanayi Odası Başkanı Hasan Eğinlioğlu, Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Müteşebbis Heyeti Üyeleri, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı temsilcileri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.
Toplantıda, yapılan yatırımlar, mevcut kapasite, sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.
İSTİHDAMIN ARTMASINA KATKI SAĞLAYACAK
Organize Sanayi Bölgesi’nin Balıkesir’in istihdamı için en önemli konulardan birisi olduğunu belirten Vali Yazıcı, OSB’de yapılacak her türlü iyileştirmenin, üretimin artmasına böylelikle istihdamın da artmasına olanak sağlayacağını vurguladı.
“OSB BİR ŞEHRİN EKONOMİK KALBİDİR”
Yatırımcıların odağı olacak Balıkesir’in yeni sanayi üssü yatırımları için birçok farklı alternatiflerin masaya yatırıldığını belirten Vali Yazıcı, “OSB bir şehrin ekonomik kalbidir. Balıkesir için, ülkemiz için, milli sanayimiz için üretim sevdamızdan zerrece kopmadan yolumuza devam edeceğiz.”dedi.
Vali Ersin Yazıcı toplantı sonrasında Balıkesir OSB’nin bölgenin gelişmesi için önemli katkılar sunduğunu belirterek, müteşebbis heyet ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.
Gündemde yer alan konuların görüşülmesi ve değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP