“HEDEF BÜYÜKŞEHİR, HEDEF YERELDE İKTİDAR”

Yayınlanma Tarihi :
“HEDEF BÜYÜKŞEHİR, HEDEF YERELDE İKTİDAR”

CHP’nin 24 Eylül’de yapılacak il kongresi öncesi Ömür Boyuer, Av. Uğur Çelikbaş ve Barış Almar’ın ardından Erden Köybaşı da adaylığını açıkladı.  Hedefi büyükşehir belediyesi ve yerelde iktidar olarak belirleyen Köybaşı,  “Yarınlar için, yerelde iktidar için, Balıkesir’i sosyal demokrat belediyecilik ile tanıştırmak için adayız.” dedi.

CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, 24 Eylül pazar günü gerçekleştirilecek 38. olağan il kongresi öncesi düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıkladı. Serkan Sarı’nın milletvekili adaylığı için istifa etmesinin ardından il başkanlığını üstlenen Erden Köybaşı, Ömür Boyuer, Av. Uğur Çelikbaş ve Barış Almar‘ın adaylığını açıklayan 4. isim oldu. Eski il başkanlarından İrfan Barış‘ın da yarın saat 14.00’de il başkanlığında düzenleyeceği toplantıyla adaylığını açıklayacağı bildirildi.

“CHP’LİLERİN UMUTSUZLUĞA KAPILMA, KENARA ÇEKİLME HAKKI YOKTUR”

Adaylığını açıklamada önce ülkenin içinde bulunduğu duruma dikkat çeken CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, “Ülke olarak, bu kadar ağır bir ekonomik buhranın içinden geçerken, ülkede ekonomik soykırım uygulanırken, çağdaşlık, laiklik, cumhuriyet bu kadar tehlike altındayken hiçbir vatanseverin, özellikle de hiçbir Cumhuriyet Halk Partilinin umutsuzluğa kapılma, kenara çekilme hakkı yoktur.” dedi.

“PARTİ İÇİNDEKİ KIRGINLIK, KÜSKÜNLÜK VE BÖLÜNME SON BULMALI”

Köybaşı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm ilçelerimizin kongrelerini tamamladık, kongrelere katılıp düşündüklerimizi anlattık. Gördük ki asgari müştereğimiz parti içindeki kırgınlık küskünlük ve bölünmenin son bulması güçlü olabilmek, hep birlikte yerelde iktidar olmaktır. Bizde bu değerlendirmeler ışığında burada sizlerin huzurunda İl başkanlığına, çalışma arkadaşlarımızla il yönetimine adaylığımızı açıklıyoruz.

Söyleyecek sözümüz, yapacak çok işimiz var. Partimizin yüzüncü yılında yapılacak olan yerel seçimler çok önemli hale gelmiştir.
Hedefimiz 2024 yılı yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanıp, partimizin 100 yılını, yerel yönetimde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında tamamlamaktır. Bu hedefle yönetime adayız.”Erden Köybaşı’nın basın toplantısına Altıeylül İlçe Başkanı Sinan Ayhan , Karesi İlçe Başkanı Yücel Erişen, il başkan adaylarından Ömür Boyuer, Barış Almar gibi isimler de katııp kendisine başarı diledi. “BALIKESİR’DE BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ”

“Partimizi temsil eden ok, ilerlemeyi, sürati, hedefe ulaşmayı simgelediği için seçilmiştir.” diyen Köybaşı şunları söyledi:

“Bizde bu şekilde ok gibi hızlı, hedefe ilerleyen başarı odaklı, iktidar hedefine kilitlenmiş bir örgüt yapısı ile 2024 yerel seçimler hedefine yürümemiz gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle yönetime adayız. Kaybedecek bir günümüz, bir dakikamız bile yok. Hamasetle zaman kaybetme lüksümüz yok. Popülist söylemlerle sonuç alınamayacağını biliyoruz. Geçmişe takılı kalmadan geleceğe yürümemiz gerekiyor. Bu düşünce ve bu bilinçle yönetime adayız. Bizler Cumhuriyet Halk Partisinin ilkeleri doğrultusunda Balıkesir’de birinci parti olmayı hedef olarak koymuş,
gençliğin enerjisini, kadınların aklını, örgütümüzün tecrübesini bir potada eritmiş, birlikte üretecek, kucaklayıcı, güçlü bir yönetim için adayız. Bu zorlu yolda, yönetim olarak, partimize bu güne kadar emek vermiş, en gencinden, en yaş almışına kadar tüm üyelerimizin desteğine ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, partimize her kademede hizmet etmiş olan herkese saygımız sonsuz, hepsini sevgi ile kucaklıyoruz birlikte olmaya çağırıyoruz. Hedefimiz tek ve ortak : Yerelde İktidar”

“GÜN BİRLİK OLMA BİRLİKTE YÜRÜME GÜNÜDÜR.”

“Biraz evvel söylediğim gibi 2024 hedefine ulaşmak için birlikte olma zamanıdır. Bizler İsimlerle ilgilenmiyoruz, yapacaklarımız ve hedefimiz önceliğimiz. Bu konuda üyelerimize örgütümüze sizlere güveniyoruz. Partimizin kişilerin değil, ilkelerin, değerlerin halkın partisi olduğuna inanıyoruz. Partimizde kişilere değil, partimizin kurumsal kimliğine, tarihine, geleneklerine, bu partiyi var eden kurucu kadrolardan emanet ilkelerine, sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur. Şunu açıkça belirtmek istiyorum ki partimizde yapılan görevler bir sonraki görevin ya da unvanın basamağı olarak düşünülmemelidir. Biz öncelikle yerelde iktidar olmak amacıyla bir aradayız, bunun genelde iktidarı getireceğini biliyoruz. Evet son seçimde ülke genelinde başarılı olamadık, ancak Balıkesir il örgütü olarak il başkanlığımız koordinesinde 20 ilçe başkanlığımız ve siz değerli yol arkadaşlarımın öz verili çalışmaları sonucunda ülkede alınan ortalama oy oranının üzerinde oy alarak cumhurbaşkanlığı seçiminde birinci parti olarak çıktık. Örgütümüz yerel seçimlerde birinci çıkma gücünü bu şekilde göstermiş, büyükşehir belediye başkanlığını kazanma iradesini ortaya koymuştur.”

“KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ”

“Bildiğiniz gibi yerel seçimler ve genel seçimlerin dinamikleri çok farklıdır. Hep birlikte öncelikle Balıkesir büyükşehir belediyesini alarak mevcut belediye sayımızı arttıracağız. Yerel yönetim seçimlerinin arifesinde yapacağımız 38. kongremizde, seçilecek kadronun yerelde iktidar olacağını, halkımızı hak ettiği sosyal belediyecilikle tanıştıracağını ve yerel iktidardan genel iktidara yürüyüşümüzü gerçekleştireceğine inanıyoruz.
Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bu amaç ile yönetime adayız. Önümüzde çok önemli seçim süreci var, bu nedenle hızlı hareket edebilen, dinamik, hedefe kilitlenmiş bir örgüt yapısını faal hale getireceğiz. Sokak, mahalle, ilçe ve il bu konik yapıyı mutlaka oluşturacağız ve bilgi akışını raporlamayı sürekli hale getireceğiz. Partimizin öbek örgütlenmesini çok önemsiyoruz ve bu çalışmayı daha etkin hale getirip çalışmalarımıza hız vereceğiz. Öbekten, ilçeye oluşan gruplar kurarak çok hızlı iletişim kurabilen hareket edebilen bir yapıyı yaşama geçireceğiz. Klasik sıradan köy kahve mahalle çalışması yerine 20’ye 80 kuralına göre enerjimizi ve kaynaklarımızı çok daha verimli kullanıp kısa zaman içinde çok daha fazla yurttaşımıza ulaşacağız, dokunacağız. Bu konuda programlarımız hazır. Bu çalışmalarımızla bu güne kadar olduğundan bir adım daha önde, gündemi belirleyen, yakından takip eden bir örgüt ve il başkanlığı olacağız. Mazeret üreten değil başarıya inanmış ve başaran bir örgüt ve il yönetimi olacağız. Bunlar için, bugüne kadar olduğu gibi, ulaşılırız, şeffaffız, kararlıyız, güçlüyüz. Kadınlarımız, gençlerimiz, köyler, çevre, İş dünyası, yerel yönetimler ve basın ile ilişkiler konusunda yol arkadaşlarımız ve yapacaklarımız hazır. Bütün bunları başarabilmek için omuz omuza hep birlikte güçlü örgüt güçlü CHP diyebilmemiz gerekiyor. Yarınlar için, yerelde iktidar için, Balıkesir’i sosyal demokrat belediyecilik ile tanıştırmak için, adayız. Sizlerin desteği ile sizlerden aldığımız güç ile bunu başaracağız.”

 

YORUM YAP