Yayınlanma Tarihi :

HDP EDREMİT İLÇE EŞ BAŞKANI TUTUKLANDI

HDP EDREMİT İLÇE EŞ BAŞKANI TUTUKLANDI

Balıkesir ve Çanakkale’de eş zamanlı düzenlenen terör operasyonunda gözaltına alınan HDP Edremit İlçe Eş Başkanı Sultan Karasu, PKK/KCK terör örgütü üyeliği suçlamasıyla tutuklandı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK/KCK’ya üye olan ve propagandasını yapanlara yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Balıkesir ve Çanakkale’de eş zamanlı operasyon düzenledi.

 

 

Toplam 4 adrese yapılan baskınlarda HDP Edremit İlçe Eş Başkanı ve Anadolu Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Anyakay-Der) Geçici Başkanı Sultan Karasu’nun da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerindeki aramalarda çok sayıda doküman ve dijital materyale incelenmek üzere el koyuldu. Gözaltındaki 4 şüpheli, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sultan Karasu, çıkarıldığı hakimlikçe PKK/KCK terör örgütü üyeliği suçlamasıyla tutuklandı. Terör örgütü propagandası yaptıkları öne sürülen diğer 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Valilik’ten yapılan açıklamada, “PKK/KCK Silahlı Terör Örgütüne ve diğer terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.” denildi. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP