Yayınlanma Tarihi :

HAZRETİ ALİ

HAZRETİ ALİ

Bugün 21 Mart…
Çok özel birgün…
Hazreti Ali’nin doğum günü…
Kimdir, Hazreti Ali diyenlere….
Hazreti Muhammed’e sağlığındayken ilk inanan olmakla beraber ona bırakın ihanet etmeyi böyle bir düşünceyi aklının ucundan dahi geçirmeyen yüce bir insan…
Çoğunuz bilir de sesini çıkarmaz.
Hazreti Muhammed’in zehirlenmesi dışında içinde çok sevdiğini bildiği 13 kişinin de olduğu bir grup tarafından suikast girişiminde bulunulmuştur.
O kitabı okudunuz mu bilmem…
İktidar böyle tehlikelidir.
Kabe’de doğan tek kişidir…
Hazreti Muhammed, Hazreti Ali için şunu söylemiştir:
“Ben ilim şehriyim ve Ali onun kapısıdır. Allah-u Teâlâ şöyle buyurmuştur:
‘Evlere kapılarından girin. O halde, kim ilim istiyorsa, ona kapısından girsin. ”
Hazreti Ali, adaleti ve bilimiyle ve uygulamalarıyla sosyalizmin yani insanların eşitlik içinde yaşamalarının yolunu açmış yüce bir insandır.
Marks’ın yaptığı artı değeri ortaya çıkarmasıdır. Emeğin ürettiği artı değerin adı da sermayedir. Yani artı değer olmasaydı kapitalizm ortaya çıkamazdı. Bugün sermaye kendini koruma adına kol emeğini teknolojiyle çözmeye çalışıyor. Bunu yaparken de orta sınıfı yok etmeye çalışıyor. Orta sınıfı yok etmek devlet ulus devletleri yıkmak yerine kent devleti kurmak.. Asıl istedikleri budur. O yüzden önden Kürt kardeşlerimizi kullanmak istiyorlardı. Önden diyorum, arka planda Ermenilere can suyu verme vardı. Yok eden var ederek kahraman olmak istiyor. Oyun budur. Tezgahlar da bunlar için yapılıyor. Siyonizmi dünyanın efendisi yapmak.. Hazreti Muhammed ve Atatürk’ü ondan sevmiyorlar. Çünkü ikisi kaldı. Diğerleri uf oldu.
İyi ki doğdun ve Hazreti Muhammed’e inanan oldun, büyük insan…
“Açgözlülük seni kul yapmasın, Allah seni hür yarattı.” Hazreti Ali

Kaynak : Vecdi YILMAZ

YORUM YAP