Yayınlanma Tarihi :

“HAYAL ÜRÜNÜ”

“HAYAL ÜRÜNÜ”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin’in Devlet Hastanesi’nin bilinçli olarak zayıflatıldığını ve yerine AVM yapılacağı iddialarını “hayal ürünü” olarak nitelendirirken, “iddialar asılsızdır” dedi.

“Hangi partiden olursak olalım fark etmez, milletimize doğruları anlatmak zorundayız. Siyaset bir gün biter. Önemli olan gerçekleri ve doğruları konuşmaktır” diyen Milletvekili Canbey, hastanenin eskimesi nedeniyle yıkılarak yerine 400 yataklı olarak yeniden yapılmasının planlandığını belirterek, “Bununla ilgili toplantı tutanakları da mevcut. Doktor milletvekilimizi de açılışa davet edeceğizö dedi.

“CHPLİ VEKİLİN HAYAL ÜRÜNÜ”

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey’den CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin’in iddialarına yalanlama geldi. İddiaların tamamının asılsız ve hayal ürünü olduğunu söyleyen Canbey, “Balıkesir’e devlet hastanesinin aynı yerine son derece modern 400 yataklı devlet hastanesi yapacağız. Sayın doktor milletvekilimizi de hastane bittiğinde açılışa davet edeceğiz” diyerek ironik bir açıklama ile tepkisini gösterdi..

“HEPSİ YALAN”

“CHP’li Fikret Şahin durup dururken, üstelik devlet hastanesi ile ilgili süreçleri zaman zaman kendisiyle de paylaşmamıza rağmen bir açıklama yaptı” diyen AK Partili Canbey, ” Sayın CHP’li vekil Devlet Hastanesi’nin bilinçli bir şekilde zayıflatıldığını ve yerine AVM yapılacağı iddiasında bulundu. Burada da durmadı ve TOKİ’nin araziye bu amaçla baktığını da ileri sürdü. Öyle anlaşılıyor ki, CHP milletvekilinin hayal gücü oldukça geniş ve olmayan şeyler üzerinden retorik üretme yoluna gitmiştir.

GERÇEKTEN UZAK ALGI ÇALIŞMASI

“Hangi partiden hangi siyasi görüşten olursak olalım fark etmez, milletimize doğruları anlatmak zorundayız. Siyaset bir gün biter. Önemli olan gerçekleri ve doğruları konuşmaktır” diyen Canbey, şu açıklamayı yaptı:
“Yeni yapılacak Devlet Hastanesi binası ile ilgili hem Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, hem de yatırımdan sorumlu Bakan Yardımcımız Halil Eldemir ile değişik zamanlarda görüşme yapan ve süreci takip eden biri olarak iddiaların asılsız olduğunu ifade etmek durumundayım. Gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir algı çalışması ve iddiaların yalan olduğu bir durum var ortada… Öncelikle şunu ifade etmek durumundayım ki, ‘Devlet Hastanemizin yıkılacağı, içinin boşaltıldığı, bilerek güçsüzleştirildiği haberleri tamamen asılsızdır. Nitekim Devlet Hastanemizin hekim kadrosu, hemşire ve diğer personel kadrosu rolüne uygun olarak tüm diğer hastanelerimiz gibi ve ilimizin gereklilikleri doğrultusunda değerlendirilmekte ve gerekli görevlendirmeler bu şekilde yapılmaktadır”

ESKİ OLDUĞUNDAN YIKILIYOR YENİSİ YAPILACAK

“Hastanemiz eski ve günümüz şartlarına uygun olmaması nedeniyle yıkılarak yeniden günümüz hizmetlerine uygun olarak yapılması planlanmış, bakanlık yatırım planlamasına koyulmuş, bu doğrultuda bakanlık yetkilileri, İl Sağlık Müdürümüz ve Hastane Başhekimimizin katıldığı toplantı ile hastanenin proje detayları karara bağlanmış ve bu karar doğrultusunda proje ihalesi yapılmıştır. Proje müellifi olan firma yetkili mühendislerini ilimize göndermiş, İl Sağlık Müdürü, ilgili başkanlar, müdürlük mühendisleri, Hastane Başhekimi ve yetkilileri ile belediyemizden ilgili bir mühendis arkadaşımızın katılımı ile yerinde değerlendirme yapılmış, müdürlük ve hastane yetkililerinin talepleri doğrultusunda planlama yapılmış, proje çizim aşaması başlatılmıştır. İlgili kurumlarla (Belediye, Anıtlar Kurulu vs) yazışmalar başlatılmış ve süreç normal seyrinde sürmektedir”

400 YATAKLI OLACAK

Hastanenin 400 yataklı olarak planlandığını belirten Canbey, ” Hastanemiz 400 yataklı ve nitelikli olarak sağlık hizmeti verecek şekilde planlanmış, hastanenin donanım ayrıntılarının değerlendirildiği bakanlığımız ve ilimiz yöneticilerinin katılımı ile yapılan toplantı tutanakları da mevcuttur. Hastanenin alışveriş merkezine, TOKİ’ye ve yahut başka bir kurum ya da kuruluşa verileceği konusu tamamen hayal ürünüdür ve hastane kendi yerinde belli bölümlerinin yıkılarak yenilenmesi bu sürede hizmetin mevcut binanın yıkılmayan kısımlarında yeniden yapılan planlama ile sürdürülmesi, yeni bina bittikten sonra diğer kalan eski binalarda yıkılarak bahçe, yeşil alan ve otopark olarak kullanılması planlanmıştır” dedi.
AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey amaçlarının Balıkesir’de verilmekte olan sağlık hizmetlerinin nitelik ve niceliğini en üst seviyeye çıkararak, yapılamayan hizmetleri de illerine kazandırmak olduğunu söyledi.  https://www.balikesir24saat.com/kategori/siyaset/

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP